Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík se chtěl projet, tak ukradl v Opavě auto a havaroval

Opava |

Měl chuť se projet. Tak odůvodnil policistům teprve 18letý mladík krádež zaparkovaného auta v Opavě. Po několika kilometrech havaroval a od nehody utekl. Bleskově ho zadrželi členové speciální pořádkové jednotky. Měl být pod vlivem návykových látek a nyní mu hrozí až dva roky vězení.

18letý mladík z Opavy využil příležitosti a v Kylešovicích ukradl zaparkovanou Škodu Octavii. Událost se stala v sobotu 23. listopadu a policie o ní informovala až nyní. Majitelka nechala stát auto u rodinného domu s klíčky v zapalování.

Jan Segsulka, mluvčí PČR Opava: "Daleko ovšem nedojel. Jeho dobrodružná cesta skončila hned o pár kilometrů dál v opavské části Komárov, kde ve směru na Ostravu nezvládl řízení. Narazil do betonového sloupu elektrického vedení a skončil i s odcizeným vozidlem mimo komunikaci."

Havarované auto s vystřelenými airbagy našel náhodný kolemjdoucí, který zavolala na linku 158. Řidič už na místě nebyl, protože ihned po nárazu utekl. Nedaleko byla zrovna hlídka speciální pořádkové jednoty, která mladého zloděje zadržela.

Jan Segsulka, mluvčí PČR Opava: "Díky informaci o opuštěném vozidlu se mohli policisté zaměřit na pátrání po řidiči. To bylo vskutku rychlé. Podezřelého mladíka nalezli nezraněného pár desítek metrů od nehody u místního podniku a ihned jej zadrželi. Po zjištění totožnosti vyšlo najevo, že mladík nebyl nikdy vlastníkem žádného řidičského oprávnění a navíc měl být zjevně pod vlivem návykových látek. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky."

Policie apeluje na řidiče i majitele vozidel, aby si svá auta pečlivě zabezpečovali, zejména neponechávali klíče v zapalování. Tato situace ukazuje, že neopatrnost může mít závažné následky, ať už pro majitele aut, nebo pro okolí.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič pod vlivem alkoholu a drog vjel do kolejiště a utekl. Do auta narazila tramvaj

19. srpna 2024 11:04 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Opilý a pod vlivem drog opět sedl za volant, na rovném úseku vyjel v Ostravě ze silnice a skončil v kolejišti tramvají. Z auta vyskočil a utekl. Vzápětí do luxusního Mercedesu narazila tramvaj, ve které bylo 50 lidí. Nikomu se nic nestalo. Policie řidiče vypátrala a hledá svědky události.

Muž kradl v Horní Suché 200 tun kameniva. Pronajal si na to bagr i nákladní auta

23. ledna 2024 23:01 | Horní Suchá | Jiří Cileček

Pronajal si bagr a přijel s ním nakládat kamenivo do neoploceného areálu v Horní Suché. Objednal také devět nákladních aut, která měla materiál převézt. Majitel firmy a jeho zaměstnanci se následně nestačili divit. Když zavolali policii, že jim někdo krade materiál, už bylo pryč na 200 tun kameniva.

Zloděj prosil policisty o druhou šanci. Ke kradeným věcem vedly stopy ve sněhu

23. ledna 2024 13:43 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Policisté ve Frýdku-Místku zadrželi zloděje krátce po vloupání. Ke kradeným věcem je dovedly stopy ve sněhu. Později se navíc ukázalo, že 26letý muž je známý recidivista. Prokázali mu další krádeže, měl zákaz pobytu v okrese Frýdek-Místek, kromě toho byl zrovna v pátrání a navíc se vydával za někoho jiného. Policisty navíc prosil o druhou šanci, aby ho nechali na svobodě.


Seniora v lese zasáhl padající kmen, letečtí záchranáři pro něj museli do Zlínského kraje

Včera 14:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V sobotu 11. ledna krátce po deváté hodině dopoledne byla ostravská posádka letecké záchranné služby (LZS) přivolána do Zlínského kraje. Tamní záchranáři požádali o šetrný transport sedmdesátiletého muže, kterého při kácení stromů zasáhl padající kmen. Pacient utrpěl vážná poranění hlavy a páteře.

V celém okrese Bruntále je jen jediné knihkupectví, situaci zachraňují knihovny a antikvariát

V celém bruntálském okrese je jenom jedno jediné knihkupectví. Existuje v Krnově a po povodních bylo několik týdnů zavřené. Neznamená to ale, že lidé na Bruntálsku přestávají číst.

Městský útulek pro psy v Opavě čeká rekonstrukce. Po povodních funguje v omezeném provozu

10. ledna 2025 11:25 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Městský útulek pro psy v Opavě funguje v omezeném provozu. Podepsaly se na něm zářijové povodně, které zcela zničily venkovní kotce i oplocení a poškodily i samotnou budovu.

Řidič krnovské sanitky zachránil ženu z auta při havárii, které byl svědkem

Vedení krnovské nemocnice ocenilo hrdinný čin řidiče své přepravní sanitky. Ten se stal náhodným svědkem havárie auta, které se před ním dostalo do smyku při náledí a převracelo se přes střechu. Zákrok nebyl jednoduchý a hrozilo při něm i nebezpečí výbuchu.

Knihovna v Kateřinkách projde modernizací. Po zářijových povodních se stále vysušuje

11. ledna 2025 19:54 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Pobočka Knihovny Petra Bezruče v Opavě-Kateřinkách dostane moderní image i vybavení. Po povodních, které se jí prohnaly, je zcela vyklizená a vysušují se podlahy i zdi.

Požár rodinného domu v Kujavách, hasiči zachránili okolní stavby, škoda 900 tisíc

Včera 9:33 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět hasičských jednotek bojovalo s požárem rodinného domu v obci Kujavy na Novojičínsku. Díky rychlému zásahu se podařilo zabránit rozšíření plamenů na okolní stavby. Škoda byly vyčíslena na 900 tisíc korun.

Krajský úřad nechal odstranit nebezpečný odpad z Bohumína. Náklady budou vymáhány po Polsku

10. ledna 2025 11:59 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

V Bohumíně začala likvidace nebezpečného odpadu, který k nám byl nelegálně přivezen z Polska. Postaral se o to krajský úřad, ale účty by měli nakonec zaplatit Poláci. Nebezpečné látky budou zlikvidovány v Ostravě.

Tříkrálový průvod podpořil charitní sbírku i křesťanské tradice

Tříkrálový průvod k betlému na náměstí je novodobou tradicí, která oživuje atmosféru města po vánočních svátcích. Účastníci v kostýmech podporují nejen probíhající charitní sbírku, ale také připomínají křesťanské tradice.

VIDEO: Policisté hledají dvojici, která v Ostravě vstoupila do kolejí tramvaje, zranila se cestující

10. ledna 2025 15:11 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Policisté z dopravního inspektorátu Ostrava se zabývají okolnostmi dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 21. listopadu 2024 kolem 17. hodiny na ulici 28. října v Ostravě-Mariánských Horách, v blízkosti tramvajového ostrůvku zastávky MHD Mariánské náměstí.

Dobrovolní hasiči z Antošovic zachránili při povodních cyklistu. Vysíleného chlapce vytáhli do člunu

9. ledna 2025 9:48 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Povodně, které v září zasáhly celý náš region, byly plné nejrůznějších tragédií a příběhů, které se mnohdy dozvídáme až nyní se zpožděním. Jednou takovou událostí byla i záchrana cyklisty, kterého zcela vysíleného a podchlazeného vytáhli z vody antošovičtí hasiči.


Městský útulek pro psy v Opavě čeká rekonstrukce. Po povodních funguje omezeně

11. ledna 2025 20:09 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Městský útulek pro psy v Opavě funguje v omezeném provozu. Podepsaly se na něm zářijové povodně, které zcela zničily venkovní kotce i oplocení a poškodily i samotnou budovu.

Opava vyrazila do boje proti zneužívání sběrných dvorů ve městě lidmi odjinud

11. ledna 2025 19:44 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava vyrazila do boje proti zneužívání sběrných dvorů ve městě. Odpady do nich neoprávněně vozí nejen obyvatelé jiných obcí, ale i podnikatelé. Změnit to má odpadová karta.

Nejčastějším novoročním předsevzetím Opavanů je více sportovat

8. ledna 2025 16:51 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

S příchodem nového roku si mnoho z nás dává novoroční předsevzetí. Zatímco někdo je plní lehce, jinému se to nedaří a po pár týdnech to vzdá. Může za to nedostatek motivace a vytrvalosti a také příliš ambiciózní cíle. Nejčastějším předsevzetím Opavanů je více sportovat.

Tříkrálová sbírka pomáhá už 25 let. V Opavě se do ní každoročně zapojují i skauti

8. ledna 2025 15:08 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Tříkrálová sbírka pomáhá už 25 let. Malé i velké tříkrálové koledníky budeme v ulicích potkávat do poloviny ledna. Do domácností přinášejí radostné požehnání a koledují pro dobrou věc.

V Opavě žije bezmála 90 lidí bez domova. V těchto dnech plní denní centrum i noclehárny

6. ledna 2025 8:50 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě žije bezmála 90 lidí bez domova, z toho 20 žen, jejichž počet se za poslední 3 roky zvýšil na více než trojnásobek. V těchto mrazivých dnech lidé bez přístřeší plní nízkoprahové denní centrum i noclehárny ve městě.

Živý betlém ve Stěbořicích si nenechaly ujít stovky lidí, každý rok nabízí něco nového

4. ledna 2025 16:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Ve Stěbořicích na Opavsku už 25 let udržují krásnou tradici. Jde o Živý betlém, který se těší velké oblibě. Příběh o narození Ježíška se každý rok snaží pojmout jiným způsobem.

Mladík se chtěl projet, tak ukradl v Opavě auto a havaroval
Vydáno 2. prosince 2024 16:42, Opava, Jiří Cileček
Měl chuť se projet. Tak odůvodnil policistům teprve 18letý mladík krádež zaparkovaného auta v Opavě. Po několika kilometrech havaroval a od nehody utekl. Bleskově ho zadrželi členové speciální pořádkové jednotky. Měl být pod vlivem návykových látek a nyní mu hrozí až dva roky vězení.

foto: Policie ČR

18letý mladík z Opavy využil příležitosti a v Kylešovicích ukradl zaparkovanou Škodu Octavii. Událost se stala v sobotu 23. listopadu a policie o ní informovala až nyní. Majitelka nechala stát auto u rodinného domu s klíčky v zapalování.

Jan Segsulka, mluvčí PČR Opava: "Daleko ovšem nedojel. Jeho dobrodružná cesta skončila hned o pár kilometrů dál v opavské části Komárov, kde ve směru na Ostravu nezvládl řízení. Narazil do betonového sloupu elektrického vedení a skončil i s odcizeným vozidlem mimo komunikaci."

Havarované auto s vystřelenými airbagy našel náhodný kolemjdoucí, který zavolala na linku 158. Řidič už na místě nebyl, protože ihned po nárazu utekl. Nedaleko byla zrovna hlídka speciální pořádkové jednoty, která mladého zloděje zadržela.

Jan Segsulka, mluvčí PČR Opava: "Díky informaci o opuštěném vozidlu se mohli policisté zaměřit na pátrání po řidiči. To bylo vskutku rychlé. Podezřelého mladíka nalezli nezraněného pár desítek metrů od nehody u místního podniku a ihned jej zadrželi. Po zjištění totožnosti vyšlo najevo, že mladík nebyl nikdy vlastníkem žádného řidičského oprávnění a navíc měl být zjevně pod vlivem návykových látek. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky."

Policie apeluje na řidiče i majitele vozidel, aby si svá auta pečlivě zabezpečovali, zejména neponechávali klíče v zapalování. Tato situace ukazuje, že neopatrnost může mít závažné následky, ať už pro majitele aut, nebo pro okolí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000046237/mladik-se-chtel-projet-tak-ukradl-v-opave-auto-a-havaroval