Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových se dočká nové tělocvičny. Postaví ji MS kraj

Ostrava-Jih |

MS kraj chce zlepšit podmínky pro mladé, talentované sportovce. Chystá proto výstavbu zbrusu nové tělocvičny u sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu. Jde o jediné sportovní gymnázium v kraji, jehož je zřizovatelem.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Jihu se dočká zbrusu nové tělocvičny. Ještě letos ji chce začít stavět MS kraj. Momentálně je zpracovaná projektová dokumentace.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: “Pokud se územní řízení nezkomplikuje, tak v letošním roce by mohlo být stavební povolení, no a chtěli bychom to v tomto volebním období určitě postavit. Ty výsledky a úspěchy žáků školy jsou dlouhodobé, takže za mě věřím, že se ta investice podaří a že mladí sportovci budou mít ještě lepší podmínky pro svoji přípravu a že budou šířit slávu MS kraji.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “V našem vzdělávacím a tréninkovém režimu zabezpečujeme sportovní přípravu našich žáků v 8 sportovních specializacích, kde v některých ty podmínky pro přípravu jsou skutečně vynikající, excelentní, jako jsou podmínky třeba pro naše atlety, nebo v letním období pro cyklisty.”

Na gymnáziu naopak chybí zázemí pro míčové sporty jako je basketbal a volejbal. Zejména volejbalisté potřebují tělocvičnu s vysokým stropem.

Mladí sportovci momentálně trénují v tělocvičně na Plzeňské ulici, která je od gymnázia daleko, případně v malé tělocvičně ve svém areálu, jejíž parametry jsou nevyhovující.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Pro zabezpečení tréninků basketbalistů potřebujeme, aby žáci trénovali ve větších skupinách, to znamená, když ta budoucí tělocvična bude mít dvě regulérní hřiště na šířku té tělocvičny, tak se ty podmínky pro naše žáky výrazně zlepší.”

Nová tělocvična bude sloužit i pro moderní gymnastiku, která taky potřebuje vysoký strop k vyhazování náčiní a pro cyklisty tady budou nainstalovány speciální cyklistické trenažéry. Chybět v ní nebude ani zrcadlový sál.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-JIh: “Stejně jako se musí rozvíjet náš obvod a město Ostrava, je potřeba, aby se rozvíjelo toto jedinečné zařízení, to znamená střední škola zaměřená na mladé sportovce. Na základě diskuse s občany a jejich podnětů kraj zareagoval a přepracoval projektovou dokumentaci a v tuto chvíli, myslím si, že nic nebrání výstavbě tak, aby mohlo sloužit nejen studentům, ale i občanům městského obvodu.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Samozřejmě ta nová tělocvična bude sloužit v těch hlavních tréninkových časech našim žákům v rámci sportovní přípravy, ale v těch odpoledních hodinách samozřejmě vyjdeme vstříc místním klubům.”

Gymnázium má douholetou tradici. Loni oslavilo 35. výročí a mezi jeho absolventy je řada olympioniků. Dokonce si vede svůj tak zvaný klub olympioniků sportovního gymnázia.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Mezi těmi olympioniky je i řada medailistů jako byl třeba výškař Jaroslav Bába, nebo hokejista Rostislav Olesz. Takovým rekordmanem v účasti na olympijských hrách je naše stolní tenisová legenda Patrik Korbel, který byl dokonce na 5 olympijských hrách.”

Ze současných sportovců gymnáziu dělají radost absolventi Tomáš Vaclík a Vladimír Coufal, kteří jsou oporami české fotbalové reprezentace a skvěle se umístili i v anketě Fotbalista roku.2020.

Nahlásit chybu


K tématu

Pokračují přípravy na výstavbu tělocvičny u 2. základní školy ve Frýdku-Místku

12. října 2023 15:58 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

2. základní škola ve Frýdku-Místku má mít novou tělocvičnu, která bude sloužit i míčovým sportům. Aktuálně město nechává upravit původní projekt, aby bylo možné v hale pořádat i vyšší žákovské soutěže. Samotná výstavba by mohla začít v příštím roce.

Projekt tělocvičny u základní školy v Chlebovicích už hledá zhotovitele

Realizace projektu tělocvičny u chlebovické základní školy se opět posunula kupředu. Město už zadalo veřejnou zakázku na výběr zhotovitele stavby. Předpokládá se, že tentokrát by už nemělo dojít ke komplikacím a stavba by se mohla rozjet ještě letos před letními prázdninami.

Novojičínská “Tyršovka” prosadila stavbu nové tělocvičny

Absenci kvalitní tělocvičny se základní škola Tyršova v Novém Jičíně snaží řešit asi dvacet let. Nyní rada města její požadavek posvětila, schválila studii nového školního sportoviště, to by mohlo stát do čtyř let.


Obce se utkaly v Beskydských hrách bez hranic, pohár obhájila Lhotka

Smíšené týmy dětí a dospělých se v sobotu v Metylovicích utkaly o putovní pohár Beskydských her bez hranic. Zástupci několika obcí z okolí Frýdlantu nad Ostravicí soutěžili například v biatlonu nebo včelím sběru.

Charitativní utkání osobností Opavy s REAL TOP Praha vyneslo 400 tisíc korun pro tři postižené děti

14. června 2024 11:43 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Na fotbalovém stadionu v Opavě se proti sobě utkaly osobnosti Opavy s týmem Real Top Praha. Charitativní utkání proběhlo v rámci oslav 800 let města. Výtěžek z něj byl v plné výši věnován třem zdravotně postiženým dětem.

90letý senior na elektrokoloběžce v Ostravě přehlédl tramvaj, následný střet nepřežil

15. června 2024 9:49 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Porubě, poblíž křižovatky ulic Martinovická a Třebovická, se během pátečního odpoledne stala tragická dopravní nehoda. Místem projížděl na elektrokoloběžce 90letý muž. Podle policejních informací při odbočování vlevo zřejmě přehlédl souběžně jedoucí tramvaj a srazil se s ní.

Pohádkovou stezkou v lesoparku Dubina se prošly desítky karvinských dětí

15. června 2024 16:24 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Lesopark Dubina se stal poprvé v historii místem, na kterém mohly děti potkat své oblíbené pohádkové hrdiny, a to v rámci Pohádkové stezky.

Zaměstnanci Liberty Ostrava mohou žádat stát o výplatu mzdy a kraj o bezúročnou půjčku

14. června 2024 12:05 | Celý MS kraj | Jiří Cileček | Regionální zprávy POLAR

Moravskoslezský kraj nabízí pomocnou ruku zaměstnancům Liberty. Zřídil bezplatnou informační linku a připravil rychlé bezúročné půjčky. Firma na sebe podala insolvenci a přestala vyplácet mzdy.

Zastupitelé schválili programové dotace na příští rok, spolky, kluby a organizace podpoří 31 miliony

14. června 2024 12:51 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Jedním z nosných témat červnové schůze zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Město oslavuje své výročí kontrastními výstavami, jedna putuje, druhá je na radnici

14. června 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Týden oslav výročí založení Studénky zahájily dvě výstavy. Ta první s názvem “Tři obce - jedno město” obsahuje fotografie, které připomínají zdejší historii. Ta druhá prezentuje budoucnost města očima dětí.

Porubští předškoláci prochází screeningem školní zralosti. Jde o unikátní službu v rámci ČR i Evropy

13. června 2024 19:41 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Městský obvod Ostrava-Poruba už 4. rokem organizuje pro své mateřské a základní školy screening školní zralosti. Je v tom unikání v rámci ČR i Evropy. Nikdo jiný tuto službu školám, rodičům a dětem neposkytuje.

Lidé v Moravské Ostravě a Přívozu mohou hlasovat pro další lokalitu k proměně v participaci

Obyvatelé centrálního ostravského obvodu mohou vybírat další místo k proměně. Z hlasování v participativním rozpočtu Náš obvod vyjde ze čtyř lokalit jedna, která projde příští rok revitalizací.

Ministr Petr Hladík navštívil pohornickou krajinu

13. června 2024 16:41 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Ministr životního prostředí Petr Hladík navštívil Moravskoslezský kraj. Jeho cesta vedla i na Karvinsko, konkrétně k bývalému dolu Gabriela, kde díky dotaci z Fondu pro spravedlivou transformaci vznikne návštěvnické, kulturní a technologické centrum.

Na VŠB-TUO předali experimentální, vyřazený vůz SŠ Jablunkov pro výuku

Darováním vyřazeného experimentálního vozidla byla odstartována spolupráce mezi Vysokou školou Báňskou v Ostravě a Střední školou Jablunkov. Její žáci nyní budou moct vůz využít při výuce. Projekt bude pokračovat i v dalších odborných středních školách v kraji.

Poruba už potřetí přivítá Festival v ulicích. Pod širým nebem vystoupí přes 200 umělců z různých koutů světa

13. června 2024 19:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Festival v ulicích s podtitulem ART & LIFE uchvátí Porubu už potřetí. Konat se bude na Hlavní třídě a přilehlých dvorech 21. a 22. června a nabídne hudbu z různých koutů světa, tanec a divadlo pod širým nebem.

Na porubském Dni zdraví se nejen vyšetřovalo, návštěvníci se i pobavili

13. června 2024 19:18 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice uspořádala už tradiční Den zdraví. Konal se na prostranství u Floridy a zájemci si díky němu mohli zdarma a bez čekání mimo jiné nechat změřit krevní tlak, cholesterol, nebo procento tělesného tuku.

Ostravští policisté hledají svědky srážky vozidla s chodcem v Nové Vsi

13. června 2024 12:10 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují dopravní nehodu a žádají veřejnost o pomoc. Stala se 27. března 2024 kolem 13:45 hodin v Ostravě Nové Vsi na ulici U Hrůbků, na přechodu pro chodce u zastávky MHD "Školní Statek". Na tomto místě se střetl mladý muž s projíždějícím červeným vozidlem Renault.

V Ostravě se uskuteční Zlatá evropská liga volejbalistek. Oba víkendové dny se utkají 4 nejlepší týmy

13. června 2024 11:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

O víkendu v Porubě v Torax Aréně vyvrcholí Evropská liga volejbalistek. Díky pořadatelství se zlatého turnaje zúčastní i naše reprezentace plus tři špičkové celky Evropy.

Festival v ulicích nabídne přes 200 umělců z 20 zemí světa. Probíhat bude na porubské Hlavní třídě

13. června 2024 11:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Festival v ulicích s podtitulem ART & LIFE uchvátí Porubu už potřetí. Konat se bude na Hlavní třídě a přilehlých dvorech 21. a 22. června a nabídne hudbu z různých koutů světa, tanec a divadlo pod širým nebem.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových se dočká nové tělocvičny. Postaví ji MS kraj
Vydáno 21. dubna 2021 1:09, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
MS kraj chce zlepšit podmínky pro mladé, talentované sportovce. Chystá proto výstavbu zbrusu nové tělocvičny u sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu. Jde o jediné sportovní gymnázium v kraji, jehož je zřizovatelem.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Jihu se dočká zbrusu nové tělocvičny. Ještě letos ji chce začít stavět MS kraj. Momentálně je zpracovaná projektová dokumentace.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: “Pokud se územní řízení nezkomplikuje, tak v letošním roce by mohlo být stavební povolení, no a chtěli bychom to v tomto volebním období určitě postavit. Ty výsledky a úspěchy žáků školy jsou dlouhodobé, takže za mě věřím, že se ta investice podaří a že mladí sportovci budou mít ještě lepší podmínky pro svoji přípravu a že budou šířit slávu MS kraji.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “V našem vzdělávacím a tréninkovém režimu zabezpečujeme sportovní přípravu našich žáků v 8 sportovních specializacích, kde v některých ty podmínky pro přípravu jsou skutečně vynikající, excelentní, jako jsou podmínky třeba pro naše atlety, nebo v letním období pro cyklisty.”

Na gymnáziu naopak chybí zázemí pro míčové sporty jako je basketbal a volejbal. Zejména volejbalisté potřebují tělocvičnu s vysokým stropem.

Mladí sportovci momentálně trénují v tělocvičně na Plzeňské ulici, která je od gymnázia daleko, případně v malé tělocvičně ve svém areálu, jejíž parametry jsou nevyhovující.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Pro zabezpečení tréninků basketbalistů potřebujeme, aby žáci trénovali ve větších skupinách, to znamená, když ta budoucí tělocvična bude mít dvě regulérní hřiště na šířku té tělocvičny, tak se ty podmínky pro naše žáky výrazně zlepší.”

Nová tělocvična bude sloužit i pro moderní gymnastiku, která taky potřebuje vysoký strop k vyhazování náčiní a pro cyklisty tady budou nainstalovány speciální cyklistické trenažéry. Chybět v ní nebude ani zrcadlový sál.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-JIh: “Stejně jako se musí rozvíjet náš obvod a město Ostrava, je potřeba, aby se rozvíjelo toto jedinečné zařízení, to znamená střední škola zaměřená na mladé sportovce. Na základě diskuse s občany a jejich podnětů kraj zareagoval a přepracoval projektovou dokumentaci a v tuto chvíli, myslím si, že nic nebrání výstavbě tak, aby mohlo sloužit nejen studentům, ale i občanům městského obvodu.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Samozřejmě ta nová tělocvična bude sloužit v těch hlavních tréninkových časech našim žákům v rámci sportovní přípravy, ale v těch odpoledních hodinách samozřejmě vyjdeme vstříc místním klubům.”

Gymnázium má douholetou tradici. Loni oslavilo 35. výročí a mezi jeho absolventy je řada olympioniků. Dokonce si vede svůj tak zvaný klub olympioniků sportovního gymnázia.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Mezi těmi olympioniky je i řada medailistů jako byl třeba výškař Jaroslav Bába, nebo hokejista Rostislav Olesz. Takovým rekordmanem v účasti na olympijských hrách je naše stolní tenisová legenda Patrik Korbel, který byl dokonce na 5 olympijských hrách.”

Ze současných sportovců gymnáziu dělají radost absolventi Tomáš Vaclík a Vladimír Coufal, kteří jsou oporami české fotbalové reprezentace a skvěle se umístili i v anketě Fotbalista roku.2020.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000025097/sportovni-gymnazium-dany-a-emila-zatopkovych-se-docka-nove-telocvicny-postavi-ji-ms-kraj