Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice v Ostravě má nového ředitele a speciální fond

Ostrava-město |

Stálý ředitel Městské nemocnice v Ostravě - otázka, která je už od úterka vyřešena. Z přihlášených 12 zájemců o tuto pozici postoupilo do druhého kola výběrového řízení 7 kandidátů. Komise pak vybrala Petra Uhliga.

Současný primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení novojičínské nemocnice Petr Uhlig - ve výběrovém řízení o post ředitele Městské nemocnice v Ostravě se z něj stal vítězný kandidát. Do funkce nastoupí 1. srpna, do té doby bude stále primářem v Novém Jičíně. 

"Je to samozřejmě, která je řízená městem, magistrátem. Dostal jsem důvěru a doufám, že ji nezklamu. Manažerské zkušenosti mám a hlavně jsem v té nemocnici vyrostl odborně, začínal jsem tam a pracoval," říká vítězný uchazeč Petr Uhlig. Petr Uhlig je absolventem lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Manažerské zkušenosti už má za sebou - byl ředitelem Vítkovické nemocnice. 

Ostravští radní chtějí aby městská nemocnice patřila mezi špičková zařízení a proto plánují rozsáhlé investice do její modernizace. Poslouží k tomu speciální fond, jehož vznik ve středu schválili zastupitelé.

"Fond byl dnešním usnesením zřízen a následným materiálem i naplněn, protože přebytky se naplnili ve výši 250 milionů korun. Ten fond je opravdu určen na obnovu a rekonstrukci MNO, protože ji chceme opravit, chceme ji posunout dál. Vnímám to, že je to velmi významný krok v tom, že my jsme dali jednoznačný signál, že chceme tu nemocnici opravit, posunout dál. Alokujeme čtvrt miliardy korun jako vstup. Nemocnici chceme dát dokupy, posunout ji a modernizovat tak, jak si zaslouží," vysvětluje Michal Mariánek (Ostravak), náměstek primátora Ostravy.

Fond bude ve správě celého zastupitelstva. V celé šíři politického spektra tak budou všichni zastupitelé informování a hlavně rozhodovat o tom, na jaké investiční akce město peníze použije.

Nahlásit chybu


Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

Dnes 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

Včera 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

Ostrava má koncepci bydlení. Chce rozšiřovat nájemní bydlení i podporovat investory

Včera 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro Ostravu je bydlení jedním z klíčových témat budoucího rozvoje. Město proto vůbec poprvé přichází s ucelenou koncepcí, která má nastavit dlouhodobý směr bytové politiky až do roku 2050. Cílem je zajistit více kvalitních a dostupných bytů.

Policejní “Majáček” varoval nejzranitelnější děti

Včera 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy, tedy ti, kteří vzhledem ke svým handicapům patří mezi nejzranitelnější.

Český modul pro hašení lesních požárů dokončil evropskou certifikaci

Včera 11:45 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Český modul pro hašení lesních požárů pod velením náměstka ředitele Hasičského záchranného sboru MS kraje Jiřího Němčíka úspěšně dokončil evropskou certifikaci. Na mezinárodním cvičení MODEX 2026 v Portugalsku obstál v náročném prověřování připravenosti. Může tak zasahovat při záchranných operacích pod hlavičkou Evropské unie.

Mobilní radnice nabídla prostor pro dotazy i připomínky

Včera 9:51 | Havířov | Bára Kelnerová

Parkování ve městě, stav chodníků nebo možnosti ochlazení náměstí během horkých letních dnů. Taková témata zaznívala během dalšího setkání vedení Havířova s občany v rámci projektu Mobilní radnice.

Městská policie zavádí v Karviné několik novinek

4. června 2026 10:29 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

MS kraj prezentoval své kulturní organizace v Chotěbuzi

4. června 2026 10:05 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

MS kraj pozval veřejnost do Archeoparku Chotěbuz na akci Tajemství hradiště. Na jednom místě se tam představily jeho kulturní příspěvkové organizace, které návštěvníkům nabídly ochutnávku své činnosti prostřednictvím her, soutěží a interaktivních aktivit.

Kvůli hádce se ženou poškodil platební terminál v tramvaji. Devatenáctiletý mladík prý chytl nervy

4. června 2026 11:17 | Ostrava-město | Anna Břenková

"Já jsem chytl nervy, bo jsem se pohádal s mojí ženou". Devatenáctiletý mladík si vybil zlost na platebním terminálu v tramvaji. Strážníci ho dopadli během chvíle. Jeho nervy způsobily škodu za 5 tisíc korun.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Darovali to nejcennější. Mobilní odběr krve v Ostravě podpořila nová kampaň

Včera 10:47 | Ostrava-město | Anna Břenková

V prostorách Oblastního spolku Českého červeného kříže Ostrava se uskutečnil mobilní odběr krve. Cílem bylo usnadnit lidem darování a získat nové dobrovolníky. Do odběrů se zapojili zkušení dárci i úplní nováčci.

Porubský Den zdraví nabídl prevenci i péči. Nenechaly si jej ujít stovky lidí

4. června 2026 16:26 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Péče o zdraví a prevence byly hlavním tématem porubského Dne zdraví, který se uskutečnil na Alšově náměstí. Akce nabídla konzultace s odborníky, zdravotní vyšetření i řadu ukázek.

ZŠ Jana Šoupala oživila přírodopis chovem hmyzu. Pro další rok chystá chov afrických šneků

4. června 2026 16:18 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubská základní škola Jana Šoupala se snaží teoretickou výuku propojovat s praxí. Do hodin přírodopisu proto zapojila chov hmyzu. Žáci tak mohli jeho vývoj pozorovat zblízka.

Prvňáčci z Ostravy-Mariánských Hor byli pasováni na čtenáře. Knihovnou J. Trnky prošlo na 140 školáků

4. června 2026 16:08 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Pobočka Jiřího Trnky Knihovny města Ostravy v Mariánských Horách opět uspořádala slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Tradiční akce má dětem ukázat, že knihy nejsou jen školní povinností, ale také zdrojem zábavy a fantazie.

Astra přivítala 17. ročník Junior-senior-hendikepiády. Týmy se utkaly v deseti disciplínách

4. června 2026 15:55 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

V Porubě se uskutečnil další ročník oblíbené Junior-senior-hendikepiády. Akce, jak už název napovídá, propojuje děti, seniory a hendikepované, kteří společně soutěží v netradičních disciplínách.

Porubský Den zdraví přivítal stovky návštěvníků. Nabídl prevenci i péči

4. června 2026 14:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Péče o zdraví a prevence byly hlavním tématem tradičního Dne zdraví, který se uskutečnil na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě. Akce nabídla návštěvníkům možnost konzultací s odborníky, zdravotní vyšetření i řadu praktických ukázek.

Městská nemocnice v Ostravě má nového ředitele a speciální fond
Vydáno 23. června 2016 6:34, Ostrava-město, Lukáš Zavadil
Stálý ředitel Městské nemocnice v Ostravě - otázka, která je už od úterka vyřešena. Z přihlášených 12 zájemců o tuto pozici postoupilo do druhého kola výběrového řízení 7 kandidátů. Komise pak vybrala Petra Uhliga.

Současný primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení novojičínské nemocnice Petr Uhlig - ve výběrovém řízení o post ředitele Městské nemocnice v Ostravě se z něj stal vítězný kandidát. Do funkce nastoupí 1. srpna, do té doby bude stále primářem v Novém Jičíně. 

"Je to samozřejmě, která je řízená městem, magistrátem. Dostal jsem důvěru a doufám, že ji nezklamu. Manažerské zkušenosti mám a hlavně jsem v té nemocnici vyrostl odborně, začínal jsem tam a pracoval," říká vítězný uchazeč Petr Uhlig. Petr Uhlig je absolventem lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Manažerské zkušenosti už má za sebou - byl ředitelem Vítkovické nemocnice. 

Ostravští radní chtějí aby městská nemocnice patřila mezi špičková zařízení a proto plánují rozsáhlé investice do její modernizace. Poslouží k tomu speciální fond, jehož vznik ve středu schválili zastupitelé.

"Fond byl dnešním usnesením zřízen a následným materiálem i naplněn, protože přebytky se naplnili ve výši 250 milionů korun. Ten fond je opravdu určen na obnovu a rekonstrukci MNO, protože ji chceme opravit, chceme ji posunout dál. Vnímám to, že je to velmi významný krok v tom, že my jsme dali jednoznačný signál, že chceme tu nemocnici opravit, posunout dál. Alokujeme čtvrt miliardy korun jako vstup. Nemocnici chceme dát dokupy, posunout ji a modernizovat tak, jak si zaslouží," vysvětluje Michal Mariánek (Ostravak), náměstek primátora Ostravy.

Fond bude ve správě celého zastupitelstva. V celé šíři politického spektra tak budou všichni zastupitelé informování a hlavně rozhodovat o tom, na jaké investiční akce město peníze použije.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000004657/mestska-nemocnice-v-ostrave-ma-noveho-reditele-a-specialni-fond