Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při požáru kůlny v Ostravě se popálil majitel a zemřel pes

Ostrava-město |

Dvě jednotky hasičů likvidovaly ve čtvrtek v Ostravě-Kunčičkách požár kůlny sestavené z unimobuněk. Majitel se popálil a hasiči našli uvnitř mrtvého psa. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen sedm minut před polednem. K zásahu vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy a spolu s nimi dobrovolná jednotka z Radvanic.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči k likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy v dýchací technice, jednalo se o objekt o půdorysu přibližně 6 × 4 metry."

V průběhu zásahu našli hasiči mrtvého psa, majitel kůlny utrpěl popáleniny, do péče si ho převzali přivolaní zdravotníci.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Dostat požár pod kontrolu se podařilo přibližně za 10 minut od příjezdu první jednotky na místo zásahu, krátce poté ohlásil velitel celkovou likvidaci."

Příčinu vzniku požáru a výši škody zjišťuje vyšetřovatel.

Nahlásit chybu


K tématu

Těžce popálený muž při požáru rodinného domu u Jablunkova

22. září 2025 7:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci ze soboty na neděli u požáru rodinného domu v Milíkově u Jablunkova. Jeden z obyvatel se ale těžce popálil. V přímém ohrožení života byl letecky transportován do nemocnice.

Tragický požár domu v Hlučíně. Uvnitř našli mrtvého muže, jeden hasič se zranil

4. dubna 2025 13:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sedm jednotek hasičů zasahovalo u velkého nočního požáru rodinného domu v Hlučíně na Opavsku. Hasiči s plameny bojovali hodinu a půl. Až se jim podařilo dostat dovnitř, našli tam mrtvého muže. Zraněn byl i jeden ze zasahujících hasičů. Škoda byla odhadnuta na 3 milion korun.

Jeden zraněný a škoda půl milionu po požáru domu v Petřvaldu na Karvinsku

19. března 2025 10:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý večer u požáru rodinného domu v Petřvaldu na Karvinsku. Jeden člověk byl odvezen do nemocnice. Škoda je půl milionu korun a příčina požáru v šetření.


„Šel po mně s kladivem v ruce!" Exekutor v Porubě ve vyhrocené situaci použil střelnou zbraň

Včera 16:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Porubě na Dělnické ulici se v pondělí odpoledne běžná exekuce vyhrotila v ostrý konflikt. Podle informací TV Polar měl muž zaútočit na exekutora, který pak vytáhl střelnou zbraň a vystřelil do země.

Následky povodní ještě stále nejsou plně odstraněny. Domov Slunovrat čeká rekonstrukce kuchyně

Včera 12:59 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ničivé povodně v roce 2024 měly v Ostravě ohromné následky a jejich odstraňování ještě stále pokračuje. Rekonstrukce čeká Domov pro seniory Slunovrat a hotovo ještě není ani v Domově Iris. Práce pokračují i v útulku pro psy a zcela obnovena není ani dopravní infrastruktura.

Nový Jičín se stal krajským historickým městem roku 2025

Včera 13:24 | Nový Jičín | Andrea Holeszová

Mezi kopci Podbeskydí se ukrývá jedno z nejpůvabnějších historických měst moravskoslezského regionu – Nový Jičín. Město si návštěvníky získá svou atmosférou, elegantním náměstím i tradicí sahající hluboko do středověku. Nový Jičín se aktuálně pyšní titulem krajské Historické město roku 2025.

Fulnečtí dobráci se sešli na okrskové valné hromadě, zhodnotili činnost a zvolili výbor

Včera 12:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek, Vlkovice, Stachovice, Lukavec, Jílovec, Děrné, Vrchy a Jerlochovice - každá z těchto místních částí Fulneku má vlastní sbor a jednotku dobrovolných hasičů. V lednu postupně všechny absolvovaly výroční valné hromady.

Makety ruských dronů Šáhid se objevily po celé republice, také v Ostravě a Opavě

22. února 2026 19:11 | Celý MS kraj | Pavel Straka

Iniciativa Dárek pro Putina nechala vyrobit sedmnáct maket ruského útočného dronu Šáhid. O víkendu je rozmístila na sedmnácti místech napříč Českou republikou – mimo jiné také v Ostravě a Opavě. Akce má podle organizátorů připomenout, že válka na Ukrajině se týká i Česka.

Opava posiluje dohled u kontejnerových stání. Přibylo devět mobilních kamer

21. února 2026 23:17 | Opava | Yvona Fajtová

Opava rozšiřuje kamerový systém u kontejnerových stání. Reaguje tak na opakované problémy s nepořádkem a vznikem černých skládek. Nově přibylo devět mobilních kamer, které mají pomoci odhalovat přestupky a snížit náklady na úklid.

Havárie kanalizačního potrubí ve studénecké škole, uvnitř jsou sbíječky i děti

20. února 2026 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka řeší havárii kanalizačního potrubí v Základní škole Sjednocení. Stavební práce se dotýkají celého prvního stupně a družiny. Děti zůstávají v lavicích.

Budoucí prvňáčci poprvé zasedli do školních lavic v Dobré

21. února 2026 18:00 | Dobrá | Michal Feber

Chodby základní školy dnes ožily dětským smíchem a mírnou nervozitou, když budoucí prvňáčci poprvé zasedli do lavic u zápisu do prvních tříd.

Opava si užila tradiční masopust plný masek, veselí, tance a zabijačkových specialit

21. února 2026 23:23 | Opava | Yvona Fajtová

Dolní náměstí v Opavě hýřilo barvami a lidovým veselím. Uskutečnil se tady už tradiční masopust, jehož součástí byl i oblíbený masopustní průvod masek ulicemi města.

U řeky Lučiny v Havířově se daří bobrům, zásah vodohospodářů není nutný

20. února 2026 16:19 | Havířov | Bára Kelnerová

Klidné úseky řek a dostatek potravy lákají zpět do krajiny stále více bobrů, kterým se daří i v Havířově. Správce toku Povodí Odry prozatím nemá důvod u řeky Lučiny zasahovat.

Město pomůže majitelům s obnovou památek. O dotaci mohou žádat i majitelé významných staveb

Včera 10:13 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Už od roku 2009 dává Ostrava jasně najevo, že si svého architektonického dědictví váží – a jinak tomu nebude ani letos. Na obnovu kulturních památek a významných městských staveb je pro rok 2026 připraveno pět a půl milionu korun.

MP Ostrava startuje kampaň na ochranu seniorů. Prevence je základ

Včera 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava přesně na Den obětí trestných činů odstartovala rozsáhlou informační kampaň zaměřenou na seniory, kteří jsou v dnešní době častým cílem nejrůznějších podvodníků. Prevence je totiž v těchto případech tou nejlepší ochranou.

ZŠ Pokorného se zapojila do Týdne wellbeingu. Poruba jej podporuje dlouhodobě

20. února 2026 15:06 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Škola jako prostředí, kde se žáci i učitelé cítí dobře. To je poslání iniciativy Wellbeing, která pro školy každoročně pořádá také celorepublikovou týdenní akci. Opět se do ní zapojila i základní škola Karla Pokorného v Ostravě-Porubě.

Centrum Ostravy slaví speciální výročí. Uběhlo 130 let od vzniku regulačního plánu Přívozu

20. února 2026 12:19 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Historie Přívozu ožila na poštovních známkách. Sběratelské přítisky známek připomínají 130. výročí od vzniku regulačního plánu této městské části, a to prostřednictvím dvou symbolů – přívozské radnice a kostela Neposkvrněného početí Panny Marie.

Vzácné protilátky ohrožovaly porod, pomohla špičková péče FNO

20. února 2026 10:56 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Fakultní nemocnice Ostrava má za sebou mimořádný případ. Lékaři zde úspěšně zvládli rizikové těhotenství ženy s velmi vzácnými protilátkami v krvi, pro kterou v České republice neexistuje vhodný dárce. Díky pečlivé přípravě a využití moderních metod se nakonec narodil zdravý chlapeček.

Sběratelské přítisky známek připomínají historii Ostravy-Přívozu

20. února 2026 9:19 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Moravská Ostrava a Přívoz slaví speciální výročí. Uběhlo 130 let od vzniku regulačního plánu Přívozu a k této příležitosti vznikla unikátní sběratelská edice známek.

Při požáru kůlny v Ostravě se popálil majitel a zemřel pes
Vydáno 1. prosince 2022 15:03, Ostrava-město, Jiří Cileček
Dvě jednotky hasičů likvidovaly ve čtvrtek v Ostravě-Kunčičkách požár kůlny sestavené z unimobuněk. Majitel se popálil a hasiči našli uvnitř mrtvého psa. Příčina vzniku požáru je v šetření.

zdroj foto: HZS MSK

Požár byl na tísňovou linku ohlášen sedm minut před polednem. K zásahu vyjeli hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy a spolu s nimi dobrovolná jednotka z Radvanic.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči k likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy v dýchací technice, jednalo se o objekt o půdorysu přibližně 6 × 4 metry."

V průběhu zásahu našli hasiči mrtvého psa, majitel kůlny utrpěl popáleniny, do péče si ho převzali přivolaní zdravotníci.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Dostat požár pod kontrolu se podařilo přibližně za 10 minut od příjezdu první jednotky na místo zásahu, krátce poté ohlásil velitel celkovou likvidaci."

Příčinu vzniku požáru a výši škody zjišťuje vyšetřovatel.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000034617/pri-pozaru-kulny-v-ostrave-se-popalil-majitel-a-zemrel-pes