Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neštěstí při demoličních pracích. V Ostravě se zřítila střecha objektu

Ostrava-město |

V areálu soukromé firmy v Ostravě-Vítkovicích se zřítila střecha demolovaného objektu. Událost má bohužel tragický konec. Jeden člověk zemřel, další byl vážně zraněn.

zdroj videa: Policie ČR
zdroj videa: TV Polar

Tragická událost se stala ve středu kolem 13. hodiny. Do areálu soukromé firmy v Ruské ulici v Ostravě-Vítkovicích se okamžitě sjely všechny záchranné složky. Hasiči intenzivně pracovali na prohledávání trosek zřícené budovy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve staré průmyslové budově, kde se již delší dobu nic nevyrábělo, došlo při rozebírání haly bagrem ke zřícení střechy. V souvislosti s tím byly pod troskami materiálu nalezeny dvě osoby ve věku 40 let. Jeden z mužů již nejevil známky života, druhý z mužů byl předán zdravotníkům s vážným zraněním. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Kriminalisté se příčinami a okolnostmi této tragické události zabývají. "

Na místo vyjeli hasiči ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Zábřeh. Hasiči s sebou přivezli i speciální kontejnery určené pro vyhledávání a záchranu zavalených osob. Následně byli na místo povoláni i kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na místě se nachází jeden muž, jehož zranění jsou neslučitelná se životem, druhý muž byl zaklíněn pod troskami budovy. Hasiči na záchranu muže nasadili vysokotlaké zvedací vaky a hydraulické vyprošťovací nářadí. Muže se hasičům podařilo vyprostit během necelých 30 minut. Při sesuvu budovy došlo i k požáru malého rozsahu, který hasiči během pár minut zlikvidovali současně s vyprošťováním osoby."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu byly vyslány tým rendez-vous s lékařem a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři již nemohli pomoci muži, který při události utrpěl se životem neslučitelná poranění. Zasahující lékař u něj již mohl pouze konstatovat smrt. Posádky ZZS poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči muži, jehož totožnost v době zásahu neznali. Byl zavalen a jeho stav se jevil jako život ohrožující. Utrpěl vícečetná poranění v oblasti trupu a po vyproštění jej záchranáři museli uvést do umělého spánku. Lékař zajistil jeho dýchací cesty a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání léků, zajištění pánevním pásem a podtlakovou matrací byl pacient šetrně přepraven do ostravského traumatologického centra."

Zraněný byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Trosky dál prohledávala fenka Terezka se svým psovodem ze Záchranného útvaru v Hlučíně, kteří se zúčastnili záchranné mise v Turecku. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení vyprošťování zraněného muže byli na místo události povolání kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR, kteří se svými psy, cvičenými na hledání osob v sutinách, provedli závěrečný průzkum trosek, který měl potvrdit, že se pod nimi nenachází další osoba. To se naštěstí potvrdilo, a tak se všichni vrátili zpět na své základny."
Tragédie se stala v areálu firmy Skatlop. Ve staré, původně průmyslové budově se už několik let nevyrábí a Společnosti Vítkovice ani Vítkovice Heavy Machinery už objekt nevlastní. Byl opakovaně prodáván a strojírenská produkce v něm před časem zcela zanikla.

Nahlásit chybu


K tématu

Cyklista zemřel po pádu z kola v Mostech u Jablunkova

9. srpna 2023 13:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté, hasiči a záchranáři bojovali v úterý odpoledne o život 69letého cyklisty, který spadl z kola v Mostech u Jablunkova. Událost se stala zhruba ve stejnou dobu, kdy našli cyklistu v seniorském věku v bezvědomí na sjezdovce v Malenovicích. Ani muže v Mostech u Jablunkova se bohužel nepodařilo po náročné resuscitaci oživit.

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Smrtelná nehoda v Ostravě. BMW spadlo po kolizi s kamionem z mostu

4. listopadu 2023 15:59 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Záchranné složky zasahovaly v sobotu brzy ráno u tragické nehody v Ostravě na Mariánskohorské ulici. Vůz BMW, ve kterém seděli čtyři lidé, se dostal do kolize s nákladním autem. Po střetu následně osobní auto spadlo z mostu. Jedna osoba zemřela a další tři skončily s vážným zraněním v nemocnici. Policie nyní hledá svědky nehody.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku festivalu.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Neštěstí při demoličních pracích. V Ostravě se zřítila střecha objektu
Vydáno 19. dubna 2023 14:55, Ostrava-město, Jiří Cileček
V areálu soukromé firmy v Ostravě-Vítkovicích se zřítila střecha demolovaného objektu. Událost má bohužel tragický konec. Jeden člověk zemřel, další byl vážně zraněn.

zdroj foto: HZS MSK

Tragická událost se stala ve středu kolem 13. hodiny. Do areálu soukromé firmy v Ruské ulici v Ostravě-Vítkovicích se okamžitě sjely všechny záchranné složky. Hasiči intenzivně pracovali na prohledávání trosek zřícené budovy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve staré průmyslové budově, kde se již delší dobu nic nevyrábělo, došlo při rozebírání haly bagrem ke zřícení střechy. V souvislosti s tím byly pod troskami materiálu nalezeny dvě osoby ve věku 40 let. Jeden z mužů již nejevil známky života, druhý z mužů byl předán zdravotníkům s vážným zraněním. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Kriminalisté se příčinami a okolnostmi této tragické události zabývají. "

Na místo vyjeli hasiči ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Zábřeh. Hasiči s sebou přivezli i speciální kontejnery určené pro vyhledávání a záchranu zavalených osob. Následně byli na místo povoláni i kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na místě se nachází jeden muž, jehož zranění jsou neslučitelná se životem, druhý muž byl zaklíněn pod troskami budovy. Hasiči na záchranu muže nasadili vysokotlaké zvedací vaky a hydraulické vyprošťovací nářadí. Muže se hasičům podařilo vyprostit během necelých 30 minut. Při sesuvu budovy došlo i k požáru malého rozsahu, který hasiči během pár minut zlikvidovali současně s vyprošťováním osoby."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu byly vyslány tým rendez-vous s lékařem a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři již nemohli pomoci muži, který při události utrpěl se životem neslučitelná poranění. Zasahující lékař u něj již mohl pouze konstatovat smrt. Posádky ZZS poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči muži, jehož totožnost v době zásahu neznali. Byl zavalen a jeho stav se jevil jako život ohrožující. Utrpěl vícečetná poranění v oblasti trupu a po vyproštění jej záchranáři museli uvést do umělého spánku. Lékař zajistil jeho dýchací cesty a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání léků, zajištění pánevním pásem a podtlakovou matrací byl pacient šetrně přepraven do ostravského traumatologického centra."

Zraněný byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Trosky dál prohledávala fenka Terezka se svým psovodem ze Záchranného útvaru v Hlučíně, kteří se zúčastnili záchranné mise v Turecku. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení vyprošťování zraněného muže byli na místo události povolání kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR, kteří se svými psy, cvičenými na hledání osob v sutinách, provedli závěrečný průzkum trosek, který měl potvrdit, že se pod nimi nenachází další osoba. To se naštěstí potvrdilo, a tak se všichni vrátili zpět na své základny."
Tragédie se stala v areálu firmy Skatlop. Ve staré, původně průmyslové budově se už několik let nevyrábí a Společnosti Vítkovice ani Vítkovice Heavy Machinery už objekt nevlastní. Byl opakovaně prodáván a strojírenská produkce v něm před časem zcela zanikla.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036779/nestesti-pri-demolicnich-pracich-v-ostrave-se-zritila-strecha-objektu