Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neštěstí při demoličních pracích. V Ostravě se zřítila střecha objektu

Ostrava-město |

V areálu soukromé firmy v Ostravě-Vítkovicích se zřítila střecha demolovaného objektu. Událost má bohužel tragický konec. Jeden člověk zemřel, další byl vážně zraněn.

zdroj videa: Policie ČR
zdroj videa: TV Polar

Tragická událost se stala ve středu kolem 13. hodiny. Do areálu soukromé firmy v Ruské ulici v Ostravě-Vítkovicích se okamžitě sjely všechny záchranné složky. Hasiči intenzivně pracovali na prohledávání trosek zřícené budovy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve staré průmyslové budově, kde se již delší dobu nic nevyrábělo, došlo při rozebírání haly bagrem ke zřícení střechy. V souvislosti s tím byly pod troskami materiálu nalezeny dvě osoby ve věku 40 let. Jeden z mužů již nejevil známky života, druhý z mužů byl předán zdravotníkům s vážným zraněním. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Kriminalisté se příčinami a okolnostmi této tragické události zabývají. "

Na místo vyjeli hasiči ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Zábřeh. Hasiči s sebou přivezli i speciální kontejnery určené pro vyhledávání a záchranu zavalených osob. Následně byli na místo povoláni i kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na místě se nachází jeden muž, jehož zranění jsou neslučitelná se životem, druhý muž byl zaklíněn pod troskami budovy. Hasiči na záchranu muže nasadili vysokotlaké zvedací vaky a hydraulické vyprošťovací nářadí. Muže se hasičům podařilo vyprostit během necelých 30 minut. Při sesuvu budovy došlo i k požáru malého rozsahu, který hasiči během pár minut zlikvidovali současně s vyprošťováním osoby."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu byly vyslány tým rendez-vous s lékařem a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři již nemohli pomoci muži, který při události utrpěl se životem neslučitelná poranění. Zasahující lékař u něj již mohl pouze konstatovat smrt. Posádky ZZS poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči muži, jehož totožnost v době zásahu neznali. Byl zavalen a jeho stav se jevil jako život ohrožující. Utrpěl vícečetná poranění v oblasti trupu a po vyproštění jej záchranáři museli uvést do umělého spánku. Lékař zajistil jeho dýchací cesty a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání léků, zajištění pánevním pásem a podtlakovou matrací byl pacient šetrně přepraven do ostravského traumatologického centra."

Zraněný byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Trosky dál prohledávala fenka Terezka se svým psovodem ze Záchranného útvaru v Hlučíně, kteří se zúčastnili záchranné mise v Turecku. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení vyprošťování zraněného muže byli na místo události povolání kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR, kteří se svými psy, cvičenými na hledání osob v sutinách, provedli závěrečný průzkum trosek, který měl potvrdit, že se pod nimi nenachází další osoba. To se naštěstí potvrdilo, a tak se všichni vrátili zpět na své základny."
Tragédie se stala v areálu firmy Skatlop. Ve staré, původně průmyslové budově se už několik let nevyrábí a Společnosti Vítkovice ani Vítkovice Heavy Machinery už objekt nevlastní. Byl opakovaně prodáván a strojírenská produkce v něm před časem zcela zanikla.

Nahlásit chybu


K tématu

Cyklista zemřel po pádu z kola v Mostech u Jablunkova

9. srpna 2023 13:29 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté, hasiči a záchranáři bojovali v úterý odpoledne o život 69letého cyklisty, který spadl z kola v Mostech u Jablunkova. Událost se stala zhruba ve stejnou dobu, kdy našli cyklistu v seniorském věku v bezvědomí na sjezdovce v Malenovicích. Ani muže v Mostech u Jablunkova se bohužel nepodařilo po náročné resuscitaci oživit.

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Řidička vylétla při sjíždění z dálnice D48 ze silnice, hasiči ji museli po nehodě z auta vyprostit

1. května 2023 10:24 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pondělí 1. května zasahovali hasiči, záchranáři a policisté u dopravní nehody osobního auta na sjezdu z dálnice D48 v Rychalticích. Mladá řidička tam vylétla ze silnice a po desítkách metrů skončilo auto převrácené v poli. Hasiči museli řidičku vyprostit a předat do rukou záchranářů.


Fotografie ze života Ostravy jsou nově k vidění ve Slezskoostravské galerii

Více než 100 černobílých reportážních fotografií z Ostravy si mohou nově prohlédnout návštěvníci Slezskoostravské galerie. Jejich autorem je významný a oceňovaný ostravský fotograf a rodák Jiří Kudělka, který své dílo vystavoval na mnoha místech v Česku i v Evropě.

Slezskoostravský korfbalový tým bojuje v baráži o účast v extralize

Slezskoostravské korfbalové družstvo KK Sokol Koblov bojovalo v neděli o účast v extralize. V prvním kole baráže se hráči setkali s prvoligovými nováčky z Prievidzy a ostřílenými několikanásobnými mistry extraligy – Českými Budějovicemi.

Městská policie v Havířově má nový moderní komisariát

Veškeré práce na rekonstrukci budovy v Kubelíkově ulici v Havířově jsou hotovy. Stavba prošla kolaudací a městská policie tak může spustit provoz nového komisariátu. Práce vyšly radnici na 44 milionů korun.

Středisko volného času Juventus hostilo nejlepší modeláře z celé ČR

Teď nás čeká malé ohlédnutí. Podíváme se na letošní 40. ročník soutěžní výstavy modelářů. Ukážeme vám do detailů nejpropracovanějších modely a podíváme se i na práci rozhodčích.

Radnice v rámci akce Brány památek dokořán ukázala svou historii i moderní prostory

Nový Jičín se připojil k výzvě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a v rámci akce Brány památek dokořán otevřel veřejnosti prostory radnice, které nejsou běžně přístupné. Akci využili k návštěvě úřední budovy i školní skupiny.

Masturbace online neměla šťastný konec. Vyděrači chtěli za nezveřejnění videa 150 tisíc kč

V posledních dnech policisté evidují případy vydírání prostřednictvím sociálních sítí. V Ostravě pachatelům naletěl muž středního věku, který poslechl údajnou krásnou blondýnu a natáčel se mobilem při masturbování. Byl pak velmi překvapen, když po něm chtěla 150 tisíc, jinak video zveřejní na internetu.

Děti vyrábějí loga a erby městské části Hrabůvka v rámci oslav 100 let Velké Ostravy

Historická loga, erby a dominanty jednotlivých obvodů Velké Ostravy. Ty vznikají v rámci akce „Loguj!“ ve výtvarných dílnách ostravských knihoven. Minulý týden patřil Hrabůvce.

Děti ve Vítkovicích si budou hrát na novém hygienickém písku

Písek v pískovištích může být zdrojem závažných onemocnění. Radnice v Ostravě-Vítkovicích proto každoročně písek obměňuje. Použitý písek nekončí na skládce, ale je dál využíván např. při opravě chodníků.

V životických sadech mají kvůli počasí obavy o úrodu jablek

22. dubna 2024 20:30 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

V roce 2018 sklidili v životických sadech rekordních 1 900 tun jablek. Letošní sklizeň může ohrozit počasí. Sady nyní nově vlastní město Havířov, které chce získat do vlastnictví pronajaté pozemky od zemědělského půdního fondu.

Ne nadarmo se zámku Nová Horka u Studénky přezdívá "malá Vídeň"

22. dubna 2024 17:45 | Studénka | Andrea Holeszová | Kam vyrazit

Od příchodu říšského hraběcího rodu Vetter von der Lilie do lůna úrodné krajiny podél Odry se z původně malé tvrze stává významné aristokratické sídlo, centrum hudební i výtvarné kultury.

Základní školy ve Slezské Ostravě budou mít moderní učebny, vybavené budou i virtuální realitou

Robotické sady, 3D tiskárny, sady pro experimenty, a dokonce i virtuální realitu – to vše najdou studenti v nových jazykových, multimediálních a přírodovědných učebnách ve slezskoostravských základních školách. Finální úpravy by měly být hotové do konce června.

Blíží se zápisy do mateřských škol. Registrace žádostí začala 19. dubna

Blíží se termín pro zápisy dětí do mateřských škol. V Ostravě ho má většina školek stanoven na 6. a 7. května, je ale nutné dítě nejprve registrovat do celoměstského portálu. Rodiče ale nemusejí mít obavy, protože míst je dostatek.

Vedení Ostravy-Jihu diskutuje s občany na veřejných setkáních

Ve Výškovické pobočce knihovny města Ostravy se konalo první veřejné setkání vedení obvodu s jeho obyvateli. Občané Jihu mohli přímo se starostou otevřeně probrat témata, které je trápí. Například situaci okolo bývalého obchodního centra Odra.

Ostrava považuje rozvoj cyklodopravy za jednu z priorit. Zásadní je ale bezpečnost

22. dubna 2024 11:59 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Rozvoj cyklodopravy je jednou z priorit vedení města. S tím samozřejmě souvisí bezpečnost, protože cyklisté považují za nejdůležitější, aby je při jízdě neohrožovala auta. Město proto klade důraz na kvalitní cyklostezky a pomáhají také strážníci, kteří se v rámci různých projektů a akcí na cykodopravu zaměřují.

Ostrava podpoří začínající podnikatele. Inspirace vzešla z programu Řemeslný akcelerátor

22. dubna 2024 10:56 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava chce pomoci začínajícím podnikatelům a proto vyhlásila nový dotační program. Jeho cílem je zvýšení konkurenceschopnosti, podpora inovací a technologií, ale také rozvoj podnikatelského prostředí.

Dny památek zaměřené na historii městského obvodu Ostrava-Jih se konaly už po deváté

22. dubna 2024 10:37 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Již 9. ročník festivalu Dny památek na Jihu se konal od čtvrtka do neděle. Zahrnoval foto-přednášky, prohlídky bytového muzea či komentované vycházky. Festivalem provázel kronikář obvodu Petr Lexa Přendík.

Neštěstí při demoličních pracích. V Ostravě se zřítila střecha objektu
Vydáno 19. dubna 2023 14:55, Ostrava-město, Jiří Cileček
V areálu soukromé firmy v Ostravě-Vítkovicích se zřítila střecha demolovaného objektu. Událost má bohužel tragický konec. Jeden člověk zemřel, další byl vážně zraněn.

zdroj foto: HZS MSK

Tragická událost se stala ve středu kolem 13. hodiny. Do areálu soukromé firmy v Ruské ulici v Ostravě-Vítkovicích se okamžitě sjely všechny záchranné složky. Hasiči intenzivně pracovali na prohledávání trosek zřícené budovy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ve staré průmyslové budově, kde se již delší dobu nic nevyrábělo, došlo při rozebírání haly bagrem ke zřícení střechy. V souvislosti s tím byly pod troskami materiálu nalezeny dvě osoby ve věku 40 let. Jeden z mužů již nejevil známky života, druhý z mužů byl předán zdravotníkům s vážným zraněním. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Kriminalisté se příčinami a okolnostmi této tragické události zabývají. "

Na místo vyjeli hasiči ze stanic Ostrava-Fifejdy a Ostrava-Zábřeh. Hasiči s sebou přivezli i speciální kontejnery určené pro vyhledávání a záchranu zavalených osob. Následně byli na místo povoláni i kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na místě se nachází jeden muž, jehož zranění jsou neslučitelná se životem, druhý muž byl zaklíněn pod troskami budovy. Hasiči na záchranu muže nasadili vysokotlaké zvedací vaky a hydraulické vyprošťovací nářadí. Muže se hasičům podařilo vyprostit během necelých 30 minut. Při sesuvu budovy došlo i k požáru malého rozsahu, který hasiči během pár minut zlikvidovali současně s vyprošťováním osoby."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu byly vyslány tým rendez-vous s lékařem a dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři již nemohli pomoci muži, který při události utrpěl se životem neslučitelná poranění. Zasahující lékař u něj již mohl pouze konstatovat smrt. Posádky ZZS poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči muži, jehož totožnost v době zásahu neznali. Byl zavalen a jeho stav se jevil jako život ohrožující. Utrpěl vícečetná poranění v oblasti trupu a po vyproštění jej záchranáři museli uvést do umělého spánku. Lékař zajistil jeho dýchací cesty a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání léků, zajištění pánevním pásem a podtlakovou matrací byl pacient šetrně přepraven do ostravského traumatologického centra."

Zraněný byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Trosky dál prohledávala fenka Terezka se svým psovodem ze Záchranného útvaru v Hlučíně, kteří se zúčastnili záchranné mise v Turecku. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení vyprošťování zraněného muže byli na místo události povolání kynologové ze Záchranného útvaru HZS ČR, kteří se svými psy, cvičenými na hledání osob v sutinách, provedli závěrečný průzkum trosek, který měl potvrdit, že se pod nimi nenachází další osoba. To se naštěstí potvrdilo, a tak se všichni vrátili zpět na své základny."
Tragédie se stala v areálu firmy Skatlop. Ve staré, původně průmyslové budově se už několik let nevyrábí a Společnosti Vítkovice ani Vítkovice Heavy Machinery už objekt nevlastní. Byl opakovaně prodáván a strojírenská produkce v něm před časem zcela zanikla.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036779/nestesti-pri-demolicnich-pracich-v-ostrave-se-zritila-strecha-objektu