Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba se zapojila do projektu Corrency. Pomůže rodinám s dětmi do 15 let i podnikatelům

Ostrava-Poruba |

V Porubě spustili projekt Corrency. Jde o moderní systém podpory občanů ohrožených extrémním nárůstem cen a systém adresné pomoci místním podnikatelům, spolkům a lokální ekonomice.

Městský obvod Poruba rozjel akci, která rodinám s dětmi do patnácti let umožní nakoupit si v obchodech s dětským zbožím nebo přihlásit svou ratolest do kroužku za polovinu. Druhou polovinu zaplatí obvod. Jde o projekt Corrency.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Což je podpora místní ekonomiky a taky podpora občanů, nebo určitého segmentu občanů. My jsme přemýšleli na jakou cílovou skupinu tento projekt ladit. Nakonec jsme si říkali, že se začátkem školního roku by bylo dobré zaměřit ho na rodiny s dětmi, s tím, že na každé dítě rodině městský obvod Poruba přispěje 500 korun.”

Projekt je zaměřen na místní ekonomiku a určen je proto pro podnikatele a organizátory různých kroužků, kteří mají své sídlo nebo provozovnu v Porubě.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tak bych chtěla vyzvat všechny, kteří splňují tyto dvě podmínky, aby se zapojovali do toho projektu. Registrovali se na stránkách, které jsou k tomu určené. Jsou to stránky poruba.corrency.cz a zároveň se registrovali také občané, kteří splňují podmínku, že mají dítě do 15 let a mají samozřejmě bydliště na území městského obvodu Poruba.”

Peníze mohou rodiče využít nejen na školní potřeby nebo kroužky, ale také na oblečení.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je to samozřejmě i podpora místních podnikatelů, ekonomiky, To znamená těch, kteří to v covidu neměli úplně jednoduché. Je to zaměřeno především na kamenné prodejny. Celá řada z nich trpí i tím, že lidé často přesedlají na eshopy a elektronické obchody, takže chtěli bychom podpořit opravdu ty tradiční kamenné prodejny, které to v této době nemají jednoduché.”
Vladěna Broulíková, majitelka obchodu La Botka: “Tento projekt určitě vítáme, protože náklady na začátek školního roku jsou pro rodiče velké , takže jsem to vnímala i jako povinnost, jak těm rodičům vyjít vstříc, aby mohli tu slevu tady uplatnit. Můžou vybírat bačkůrky nejčastěji teď před školou, ale taky aktovky, celoroční boty softshellové, oblečení. Vztahuje se to vlastně na veškerý nákup.”

Celý projekt skončí na konci října. Do té doby musí rodiče s dětmi svých 500 korun utratit. Firmy, spolky a kamenné prodejny se mohou hlásit do konce září.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostravští strážníci pomáhali dvěma seniorkám v nouzi, od začátku roku už asi 100 krát

27. července 2023 9:15 | Ostrava-město | Libor Běčák

Hned ke dvěma případům seniorek, které upadly ve svých bytech a nemohly se samy zvednout, vyjížděli uplynulé úterý ostravští strážníci. Obě seniorky si naštěstí pádem nezpůsobily žádné poranění.

V Zoo Ostrava bude Den pro slony, přineste vysloužilé oblečení a elektro

10. srpna 2023 16:58 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na sobotu 12. srpna připadá Mezinárodní den slonů, jehož cílem je upozornit na nepříznivou situaci těchto největších suchozemských savců ve volné přírodě. Den pro slony organizují u této příležitosti každoročně i mnohé zoologické zahrady. V ostravské zoo se akce uskuteční následující sobotu. Pokud se do zoo v Ostravě chystáte přijít, vezměte s sebou nějaký vysloužilý elektrospotřebič, pomůžete chránit slony ve volné přírodě a zároveň získáte vstupenku do zoo pro děti zdarma. Přibrat můžete i pěknou věc z šatníku, i tak jednoduše můžete slonům pomoci.

Hasiči z našeho kraje vyrazili na pomoc Řecku. S ohněm budou bojovat ze vzduchu i ze země

22. srpna 2023 11:41 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Řecko volá o pomoc. Rozsáhlé požáry se nedaří dostat pod kontrolu a tak naši hasiči neváhali a vydali se na pomoc. Z Česka vyrazili dva odřady. Jeden bude s plameny bojovat ze vzduchu a druhý ze země. Oba jsou z velké části tvořeny hasiči z našeho kraje.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Ostravskou městskou policie posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Nevidomý muž vstoupil před tramvaj v Porubě, policie hledá svědky vážné nehody

Včera 13:54 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté se zabývají vážnou dopravní nehodou, která se stala v úterý 23. července okolo 8:45 hodin v Ostravě-Porubě. Podle informací, které dosud zjistili, před tramvajovou zastávkou Telekomunikační škola vstoupil do jízdní dráhy tramvaje 48letý nevidomý muž. Podle všeho ale při sobě neměl slepeckou hůl.

Zloděj se specializoval na dodávky. Peníze z lupu projedl a profetoval

23. července 2024 11:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Dnes potěšíme majitele dodávek z Ostravy. Policistům se ve spolupráci z jedním z nich podařilo dopadnout zloděje, který se specializoval právě na větší vozy. Řidič muže načapal přímo na korbě auta.

51letý muž masturboval na autobusové zastávce v Ostravě, policie hledá svědky

23. července 2024 11:49 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Policisté hledají svědky nevhodného a zároveň protiprávního chování 51letého muže, který v pondělí 22. července okolo půl třetí odpoledne masturboval na veřejnosti. Incident se stal v Ostravě-Svinově, na ulici Opavská, na tamní autobusové zastávce MHD Svinovské mosty, horní zastávka.

Nová pumptracková dráha vyrostla mezi panelovými domy v Bělském lese

23. července 2024 11:16 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

V Bělském Lese vyrostlo nové pumptrackové hřiště. Nahradilo původní, hlučnou a dosluhující dráhu, která již nevyhovovala technickým požadavkům. Na své si zde přijdou skateboardisté, koloběžkáři, longboardisté, in-line bruslaři i bikeři.

Ve Vítkovicích se srazily dvě tramvaje, řidič měl mikrospánek, soupravy po nárazu vykolejily

23. července 2024 9:10 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Vítkovicích se na tamní zastávce Dolní Vítkovice srazily dvě tramvaje. Podle informací Televize Polar pravděpodobně jedna z nich nedobrzdila. Při nehodě se nikdo nezranil.

Poruba se zapojila do projektu Corrency. Pomůže rodinám s dětmi do 15 let i podnikatelům
Vydáno 24. srpna 2023 12:06, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Porubě spustili projekt Corrency. Jde o moderní systém podpory občanů ohrožených extrémním nárůstem cen a systém adresné pomoci místním podnikatelům, spolkům a lokální ekonomice.

Městský obvod Poruba rozjel akci, která rodinám s dětmi do patnácti let umožní nakoupit si v obchodech s dětským zbožím nebo přihlásit svou ratolest do kroužku za polovinu. Druhou polovinu zaplatí obvod. Jde o projekt Corrency.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Což je podpora místní ekonomiky a taky podpora občanů, nebo určitého segmentu občanů. My jsme přemýšleli na jakou cílovou skupinu tento projekt ladit. Nakonec jsme si říkali, že se začátkem školního roku by bylo dobré zaměřit ho na rodiny s dětmi, s tím, že na každé dítě rodině městský obvod Poruba přispěje 500 korun.”

Projekt je zaměřen na místní ekonomiku a určen je proto pro podnikatele a organizátory různých kroužků, kteří mají své sídlo nebo provozovnu v Porubě.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tak bych chtěla vyzvat všechny, kteří splňují tyto dvě podmínky, aby se zapojovali do toho projektu. Registrovali se na stránkách, které jsou k tomu určené. Jsou to stránky poruba.corrency.cz a zároveň se registrovali také občané, kteří splňují podmínku, že mají dítě do 15 let a mají samozřejmě bydliště na území městského obvodu Poruba.”

Peníze mohou rodiče využít nejen na školní potřeby nebo kroužky, ale také na oblečení.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Je to samozřejmě i podpora místních podnikatelů, ekonomiky, To znamená těch, kteří to v covidu neměli úplně jednoduché. Je to zaměřeno především na kamenné prodejny. Celá řada z nich trpí i tím, že lidé často přesedlají na eshopy a elektronické obchody, takže chtěli bychom podpořit opravdu ty tradiční kamenné prodejny, které to v této době nemají jednoduché.”
Vladěna Broulíková, majitelka obchodu La Botka: “Tento projekt určitě vítáme, protože náklady na začátek školního roku jsou pro rodiče velké , takže jsem to vnímala i jako povinnost, jak těm rodičům vyjít vstříc, aby mohli tu slevu tady uplatnit. Můžou vybírat bačkůrky nejčastěji teď před školou, ale taky aktovky, celoroční boty softshellové, oblečení. Vztahuje se to vlastně na veškerý nákup.”

Celý projekt skončí na konci října. Do té doby musí rodiče s dětmi svých 500 korun utratit. Firmy, spolky a kamenné prodejny se mohou hlásit do konce září.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000038764/poruba-se-zapojila-do-projektu-corrency-pomuze-rodinam-s-detmi-do-15-let-i-podnikatelum