Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Talentovaný boxer z Ostravy-Poruby se probojoval až na MS juniorů

Ostrava-Poruba |

Talentovaný juniorský boxer Šimon Šeděnka se jako první svěřenec klubu Boxing Sokol Poruba podíval na mistrovství světa. Tomuto sportu se věnuje pouhé dva roky, kdy mu dal přednost před atletikou a hokejem.

Účast na mistrovství světa juniorů v americkém Coloradu si boxer Šimon Šeděnka vybojoval díky triumfu na republikovém šampionátu.

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,Na mistrovství republiky jsem měl dva vydařené zápasy, díky kterým jsem vyhrál mistra republiky a dostal jsem se do reprezentace a potom jsem jel na mistrovství světa.
Přemysl Blaha, starosta, Sokol Poruba: ,,Je to podle mě náš největší úspěch v boxu za celou historii. Ten zápas, co mám informaci od trenérů, tak byl vyrovnaný.”
Vítězslav Smuž, trenér, Boxing Sokol Poruba: ,,My tady na Sokole pracujeme už 15 let a ještě se nám kluk takto daleko nedostal. Pro nás je to prostě úspěch.”

Zápas na mistrovství světa Šimon sice prohrál, ale má před sebou další výzvy, na které se chce ještě lépe připravit.

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,Měl jsem zápas s Filipíncem, ten zápas jsem prohrál, bohužel jsme začal boxovat až od 3. kola naplno a podle toho vypadal i ten výsledek. V rámci pobytu v Americe jsem se hodně zlepšil díky českému reprezentačnímu trenérovi, že tam se mnou trénoval, věnoval se mi. Určitě musím zlepšit fyzickou kondici a dalo mi to to, že musím ještě víc makat.”

Porubský středoškolák se snaží na trénincích stále zlepšovat. Čeká ho totiž nejen mistrovství republiky, ale také juniorské mistrovství Evropy, které by se mělo konat v září v Ostravě. A cíl má jasný!

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,Tak určitě ho vyhrát, ale první zase musím vyhrát mistrovství republiky. Box trénuji každý den tady u nás na Sokole a chodím i do jiných klubů, střídám to a třikrát týdně aspoň k tomu přidám posilovnu nebo běh.”

Vítězslav Smuž, trenér, Boxing Sokol Poruba: ,,U toho boxu se musí skloubit více věcí, takže on je pracovitý, tvrdohlavý, má silný úder, je rychlý, má dobré oči, dobré nohy. Takže určitě si myslím, že i na Evropě něčeho dosáhne.”

boxeři, Boxing Sokol Poruba: ,,Určitě je to i mým cílem dostat se na mistrovství světa. Šimona, jak jsem poznal, tak jsem považoval za nejlepšího, hodně jsem se od něj naučil, protože jsem taky levák, tak jsem si od něj bral hodně věcí.”
,,Si myslím, že u toho boxu docela dost dokázal, už jenom to, že byl na mistrovství světa. Jednou bych chtěl dokázat něco co on a patří k mým vzorům. Myslím si, že to je jeden z největších nadějných lidí, co by tady mohli něco dokázat a myslím si, že se někdy stane i profíkem.”

Cesta k boxu u Šimona nebyla přímá, vedla přes atletiku a hokej.

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,V 9. třídě jsem si všiml plakátu u nás ve škole, který tam dal můj třídní učitel, tak jsem si říkal, že bych to šel zkusit ten box a přišel jsem sem a jsem teď tam, kde jsem. Box mi přináší radost, určitě disciplínu mi dává, jsem šťastný, že můžu chodit na tréninky a trénovat.”

Šimon má skvěle nakročeno a jeho cílem do budoucna je profesionální box.

Nahlásit chybu


K tématu

Nejlepší mladí boxeři bojují v Ostravě na Mistrovství Evropy U19

3. října 2025 11:11 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Po pětatřiceti letech se do České republiky vrací Mistrovství Evropy v olympijském boxu kategorie U19. Ostrava hostí téměř tři stovky mladých boxerů z 33 evropských zemí. Turnaj nabízí šanci vidět nastupující hvězdy, které mohou za pár let soutěžit na olympiádě.

Havířov bude hostit MČR v olympijském boxu

18. května 2026 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Sportovní hala Slavia v Havířově se už příští týden stane dějištěm prestižního turnaje. Po dlouhých letech se zde uskuteční mistrovství České republiky v olympijském boxu.

Mistrovství ČR v boxu přivedlo do Havířova nejlepší české boxery

1. června 2026 9:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Havířova přijeli ti nejlepší boxeři a boxerky na mistrovství ČR. Čtyřdenní turnaj se konal ve sportovní hale Slavii.


Hasiči zasahovali u požáru bytu v Karviné-Ráji, zachránili dvě kočky, jedné podali kyslík

13. června 2026 19:53 | Karviná | Lukáš Zavadil

Hasiči zasahovali v sobotu 13. června odpoledne u požáru bytu v Karviné-Ráji. Oheň zasáhl byt v prvním patře panelového domu, z něhož se část obyvatel evakuovala sama, hasiči poté vyvedli další lidi.

V Palkovicích se konala Exotika 2026 s expozicí kaktusů, sukulentů, motýlů i papoušků

13. června 2026 12:23 | Palkovice | Libor Běčák

V areálu Pod Habešem a mateřské školy se v sobotu 13. června odehrával bohatý program akce nazvané Exotika 2026. Vedle vystavovatelů a přednášejících se představily také místní děti, hasiči a nechyběla ani ukázka canisterapie.

Vesnicí roku 2026 se v Moravskoslezském kraji staly Dolní Životice

12. června 2026 11:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vesnicí roku 2026 v Moravskoslezském kraji se staly Dolní Životice. Obec při své prezentaci vsadila na lidi a jejich spolkovou činnost.

V Razové u Slezské Harty otevřeli nově vybudovanou čistírnu odpadních vod

12. června 2026 9:08 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Město prodalo přístavbu Hotelu Praha. Nebude z ní kulturní dům, ale byty

12. června 2026 14:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přístavba Hotelu Praha mění majitele. Zastupitelé souhlasili s jejím prodejem kupci, který uvnitř vybuduje byty. Městu za budovu zaplatí necelých 14 milionů korun.

Veletrh Rail Business Days ukázal budoucnost železnic. Kraj vsadí na ekologičtější bateriové vlaky

11. června 2026 15:57 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days v Ostravě přilákal tisíce návštěvníků. Největší hvězdou celé akce se stal moderní vlak na baterie. Právě tyto soupravy nové generace mají už příští rok vyjet na tratě v Moravskoslezském kraji.

Obyvatelé centra Ostravy ještě stále můžou podpořit projekty participativního rozpočtu

12. června 2026 12:17 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Obyvatelé centra Ostravy ještě stále můžou podpořit projekty participativního rozpočtu

Lidé se mohli seznámit s možnostmi pomoci na Dni sociálních služeb

12. června 2026 10:33 | Havířov | Bára Kelnerová

Den sociálních služeb v Havířově ukázal, jak široká je nabídka pomoci. Návštěvníci měli možnost seznámit se s činností organizací, které pomáhají seniorům, lidem se zdravotním postižením, osobám se závislostmi i dalším potřebným.

Policejní “Majáček” varoval před nástrahami žáky odborné školy

12. června 2026 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci odborného učiliště a praktické školy.

Radvanický rybník a jeho okolí je revitalizováno. Území bude snadněji přístupné pro rekreaci

11. června 2026 15:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravské Radvanice a Bartovice se mění každým dnem a všechny přírodní projekty jsou v souladu s modrozelenou infrastrukturou. Dalšími atraktivními místy se tak stává parčík u Těšínské, okolí rybníka Volný a zakládány jsou i květinové louky.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Bytový dům na Rtm. Gucmana v Ostravě-Mariánských Horách čeká rekonstrukce

11. června 2026 19:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky v těchto dnech zahajuje rekonstrukci bytového domu na ulici Rotmistra Gucmana 3. Impulzem byly připomínky samotných nájemníků, kteří dlouhodobě upozorňovali na jeho nevyhovující stav.

Porubský Poklad na tři dny ovládl AntraCity fest. Nabídl celkem 8 představení

11. června 2026 17:56 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubská waldorfská škola letos opět uspořádala Antracity fest. Přehlídky waldorfských škol, zaměřené na umění, se v DK Poklad zúčastnili také Poláci. Představení si užili žáci i veřejnost.

Prostranství u Floridy v Porubě má nově venkovní galerii

11. června 2026 17:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zrekonstruované prostranství na Hlavní třídě u kruhového objezdu zvané Florida nabízí nově také venkovní galerii. Na ochozu je nyní možné shlédnout fotografie, které mapují kulturní dění v Porubě.

Oprava horkovodu na ul. Budovatelská a Čs. exilu

11. června 2026 17:23 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Obyvatele Poruby čeká na ulicích Budovatelská a Čs. exilu dopravní omezení. Kvůli výměně horkovodu se sníží počty parkovacích stání.

ZŠ Komenského slaví 70 let. Výročí připomněla Zahradní slavnost

11. června 2026 16:28 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Základní škola Komenského si připomněla 70 let od svého založení. Kulaté jubileum oslavila tradiční Zahradní slavností, která nabídla program pro současné žáky, rodiče i bývalé absolventy školy.

Poklad v Porubě hostil 8. ročník AntraCity festu. Během tří dnů nabídl osm představení

11. června 2026 14:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Waldorfská základní a střední škola Ostrava-Poruba letos opět uspořádala AntraCity fest. Přehlídky waldorfských škol, zaměřené na umění, se v DK Poklad zúčastnili také Poláci. Představení si užili žáci i veřejnost.

Talentovaný boxer z Ostravy-Poruby se probojoval až na MS juniorů
Vydáno 23. ledna 2025 14:27, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Talentovaný juniorský boxer Šimon Šeděnka se jako první svěřenec klubu Boxing Sokol Poruba podíval na mistrovství světa. Tomuto sportu se věnuje pouhé dva roky, kdy mu dal přednost před atletikou a hokejem.

Účast na mistrovství světa juniorů v americkém Coloradu si boxer Šimon Šeděnka vybojoval díky triumfu na republikovém šampionátu.

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,Na mistrovství republiky jsem měl dva vydařené zápasy, díky kterým jsem vyhrál mistra republiky a dostal jsem se do reprezentace a potom jsem jel na mistrovství světa.
Přemysl Blaha, starosta, Sokol Poruba: ,,Je to podle mě náš největší úspěch v boxu za celou historii. Ten zápas, co mám informaci od trenérů, tak byl vyrovnaný.”
Vítězslav Smuž, trenér, Boxing Sokol Poruba: ,,My tady na Sokole pracujeme už 15 let a ještě se nám kluk takto daleko nedostal. Pro nás je to prostě úspěch.”

Zápas na mistrovství světa Šimon sice prohrál, ale má před sebou další výzvy, na které se chce ještě lépe připravit.

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,Měl jsem zápas s Filipíncem, ten zápas jsem prohrál, bohužel jsme začal boxovat až od 3. kola naplno a podle toho vypadal i ten výsledek. V rámci pobytu v Americe jsem se hodně zlepšil díky českému reprezentačnímu trenérovi, že tam se mnou trénoval, věnoval se mi. Určitě musím zlepšit fyzickou kondici a dalo mi to to, že musím ještě víc makat.”

Porubský středoškolák se snaží na trénincích stále zlepšovat. Čeká ho totiž nejen mistrovství republiky, ale také juniorské mistrovství Evropy, které by se mělo konat v září v Ostravě. A cíl má jasný!

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,Tak určitě ho vyhrát, ale první zase musím vyhrát mistrovství republiky. Box trénuji každý den tady u nás na Sokole a chodím i do jiných klubů, střídám to a třikrát týdně aspoň k tomu přidám posilovnu nebo běh.”

Vítězslav Smuž, trenér, Boxing Sokol Poruba: ,,U toho boxu se musí skloubit více věcí, takže on je pracovitý, tvrdohlavý, má silný úder, je rychlý, má dobré oči, dobré nohy. Takže určitě si myslím, že i na Evropě něčeho dosáhne.”

boxeři, Boxing Sokol Poruba: ,,Určitě je to i mým cílem dostat se na mistrovství světa. Šimona, jak jsem poznal, tak jsem považoval za nejlepšího, hodně jsem se od něj naučil, protože jsem taky levák, tak jsem si od něj bral hodně věcí.”
,,Si myslím, že u toho boxu docela dost dokázal, už jenom to, že byl na mistrovství světa. Jednou bych chtěl dokázat něco co on a patří k mým vzorům. Myslím si, že to je jeden z největších nadějných lidí, co by tady mohli něco dokázat a myslím si, že se někdy stane i profíkem.”

Cesta k boxu u Šimona nebyla přímá, vedla přes atletiku a hokej.

Šimon Šeděnka, boxer, účastník MSJ, Boxing Sokol Poruba: ,,V 9. třídě jsem si všiml plakátu u nás ve škole, který tam dal můj třídní učitel, tak jsem si říkal, že bych to šel zkusit ten box a přišel jsem sem a jsem teď tam, kde jsem. Box mi přináší radost, určitě disciplínu mi dává, jsem šťastný, že můžu chodit na tréninky a trénovat.”

Šimon má skvěle nakročeno a jeho cílem do budoucna je profesionální box.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000046941/talentovany-boxer-z-ostravyporuby-se-probojoval-az-na-ms-junioru