Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předprostor Krytého bazénu v Ostravě-Porubě prochází proměnou

Ostrava-Poruba |

Krytý bazén v Ostravě-Porubě získá do srpna nový vstupní předprostor. Rekonstrukce, která začala koncem dubna, přinese nejen estetickou proměnu, ale také praktická vylepšení včetně rozšířeného parkování, nového povrchu a důstojného umístění uměleckého díla VODA a MY.

Součástí projektu je úprava povrchů vstupních koridorů, chodníků, vstupní rampy a zpevněných ploch. Východní část areálu nabídne 22 nových parkovacích míst a vznikne i retenční jímka pro dešťovou vodu.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: „Předprostor krytého bazénu je řešen jako volná krajina, která reaguje na vnější činitele ve formě chodců, příjezdu požární techniky nebo třeba stávajícího uměleckého díla "VODA a MY" a vytvoření nových odpočinkových a relaxačních ploch. Tato krajina je postupně tvarována pomocí jemných křivek, ze kterých se stává schodiště, v některých místech více pobytové, v jiných pochozí.“

Nový prostor parafrázuje vlnobití – tvarově se prolíná schodiště s odpočinkovými zónami a plynulými křivkami. Předprostor tak bude nejen funkční, ale i výtvarně zajímavý. Klíčovým prvkem zůstává stávající socha Evžena Schollera, která bude začleněna do nové terasy a propojena s vodním prvkem. Pod sochou je v mělké prohlubni umístěna voda vytvářející vodní prvek, která bude přes sochu cirkulovat.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: „Výsledkem je prostor parafrázující vlnobití, který v průhledu působí jako kaňon nebo prostor mezi jednotlivými vlnami, který je umocněn nástavbou ve formě modrého spektra, v nejhlubších místech tmavého, v nejvyšších světlého.“

Povrchy budou upraveny speciálním nátěrem s vysokou odolností a protiskluzovým efektem. Město Ostrava zároveň pokračuje v dalších investicích do sportovišť.

Jan Dohnal (ODS), primátor města Ostravy: „Obnově sportovní infrastruktury věnujeme dlouhodobě významnou pozornost. Obyvatelé města mohou ke sportování a pohybu využít široké spektrum možností. Kromě realizované proměny předprostoru bazénu finalizují také práce na rekonstrukci Vodního světa SAREZA v centru Ostravy. Rekonstruován byl multifunkční areál v Ostravě-Porubě a lidé mohou sportovat na nových ledových plochách. Za pohybem mohou zájemci vyrazit též do zcela zrekonstruovaného Sportovního areálu v Ostravě-Porubě. Sportovní veřejnost již využívá také novou sportovní halu v Ostravě-Třebovicících. Pokračuje obnova sportovní haly v Ostravě-Pustkovci či výstavba nové kryté střelnice. Nicméně intenzivně pracujeme také na přípravách nových projektů – multifunkční sportovní haly pro míčové sporty či Nových Bazalů.“

Celkové náklady na úpravy předprostoru kolem krytého bazénu přesáhnou 20 milionů korun, město Ostrava přispěje osmi miliony.

Nahlásit chybu


K tématu

Práce na proměně prostoru u Krytého bazénu v Ostravě-Porubě pokračují

17. srpna 2025 14:52 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Nevyhovující prostor před hlavním vchodem k hojně navštěvovanému Krytému bazénu v Ostravě-Porubě se mění v moderní a atraktivní předprostor. Rekonstrukce probíhá za plného provozu a hotová má být letos v říjnu. Součástí je nejen estetická úprava s vodními prvky, ale také rozšíření parkovacích míst.

Frýdek-Místek postupně opravuje významné objekty ve městě a chce do nich vrátit život

28. srpna 2025 14:21 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se vrací ke svému historickému dědictví a dává mu nový život. Město aktivně pracuje na oživení objektů jako jsou Český dům, bývalá záložna a hotel Centrum, aby zabránilo jejich chátrání. Městský majetek má v budoucnu sloužit novému využití.

Frýdek-Místek spolu s krajem opraví bazén a tělocvičny na Střední škole řemesel

30. června 2025 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Moravskoslezský kraj spolu s městem Frýdek-Místek zrekonstruují plavecký bazén a sportovní halu Střední školy řemesel. Díky investici ve výši zhruba 230 milionů korun vznikne zázemí, které bude splňovat parametry pro pořádání plaveckých závodů.


Frýdlantské mosty v Ostravě se otevřou pro tramvaje. Auta si ještě počkají

Dnes 15:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Několik letadel kvůli mlze opět místo v Krakově přistálo na letišti v Ostravě

Dnes 17:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Nedostatečné technické vybavení pro přistávání za zhoršené viditelnosti stálo v pondělí večer za odkloněním několika letadel z krakovského letiště na ostravské v Mošnově.

Falešné investice ji stály 1,9 milionu. Seniorka z Karvinska se zadlužila kvůli internetové reklamě

Dnes 13:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seniorka naletěla na podvodnou internetovou reklamu. Ta využila tvář známého politika a slibovala výhodné investice. Falešnému finančnímu poradci zaslala téměř 1,9 milionu korun. Zhruba polovinu částky si půjčila. Karvinští kriminalisté varují veřejnost před falešnými investičními nabídkami na internetu.

V Osoblaze slavnostně zahájila provoz Úzkorozchodná dráha s novým provozovatelem

Dnes 9:54 | Bruntál | Karel Soukop

Slavnostní chvíle se dočkala známá úzkokolejná trať na Osoblažsku. 4 místní obce se sjednotily a založily novou společnost, která bude novým provozovatelem vlaku. Jedná se dokonce o evropský unikát, kdy se k provozování drážní dopravy spojily samostatné obce.

České florbalistky braly na MS v Ostravě stříbro, padl i divácký rekord

Dnes 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

České florbalistky dosáhly na domácím mistrovství světa obrovského úspěchu. Ve finále v Ostravě sice podlehly Švýcarsku, ale zisk stříbrných medailí je nejlepším výsledkem v historii. Padl i návštěvnický rekord, kdy do Brna a Ostravy dorazilo téměř 68 tisíc fanoušků.

Varhany žilinského kostela se znovu rozezněly, provází je i osobní příběh

Dnes 14:45 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V žilinském kostele sv. Mikuláše se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

V parku Boženy Němcové vznikl nový sad, který aktivně pomůže v boji proti jmelí vědeckou cestou

Dnes 14:27 | Karviná | Gabriela Stašová

V parku Boženy Němcové v Karviné vznikl nový, veřejně přístupný ovocný sad o rozloze zhruba 6 300 metrů čtverečních. Vysazené stromy a keře mají obohatit městskou zeleň, nabídnout potravu i úkryt ptactvu a zároveň podpořit přirozenou biodiverzitu parku.

Děti z Palkovic připomněly tradici svaté Lucie a vymetly od zla nejen školu, ale i radnici

Dnes 13:20 | Palkovice | Libor Běčák

Na dřívější tradici vymetání zla ze stavení, která souvisela se svátkem svaté Lucie, navázaly děti ze ZŠ v Palkovicích.

Dvě stě let staré varhany u sv. Mikuláše znovu zní

V kostele sv. Mikuláše v novojičínské části Žilina se konala slavnostní mše. Během bohoslužby byly požehnány opravené varhany staré více než 200 let.

Zastupitelstvo F-M: rozpočet, změna ve vedení i nový ředitel Městské policie

Dnes 8:42 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Poslední letošní zasedání zastupitelstva mělo pořadové číslo 16 a mělo na programu mimo jiné rozpočet města na rok 2026, jmenování nového náměstka primátora či nového ředitele Městské policie.

Zástupci vedení Ostravy jsou Ježíškovými vnoučaty. Obdarovali klienty Domova Slunovrat

Dnes 15:09 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Projekt Ježíškova vnoučata i letos opět plní vánoční přání osamělých seniorů. Zapojili se do něj také zástupci vedení města Ostravy, kteří obdarovali klienty Domova Slunovrat. Zařízení se navíc stále vzpamatovává z loňských povodní.

Senior klub AKORD v Ostravě se oblékl do kostýmů. Měli vánoční akci

Dnes 11:51 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na začátku prosince se konalo tradiční setkání seniorů v Klubu AKORD s vánočním programem a volnou zábavou. Tentokrát na téma Možná přijde i Mikuláš… a nejen on. Součástí byla i soutěž o titul Miss senior čertice nebo disciplína Veselá čutora.

Tramvaje opět projedou přes náměstí Republiky v Ostravě. Auta si budou muset počkat

12. prosince 2025 12:55 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Konec přestupů na náhradní autobusy. Ve středu 17. prosince by měly ostravské tramvaje opět projet přes náměstí Republiky. Řidiči aut si ale budou muset ještě počkat. Práce na rekonstrukci potrvají ještě zhruba půl roku.

Minikino v centru Ostravy bavilo děti z dětských domovů

12. prosince 2025 12:54 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Centrum kultury a vzdělávání pořádá celoročně řadu akcí napříč nekomerční kulturou. Provozuje Vilu Hanse Ulricha, Klub Parník, Klub Atlantik a v neposlední řadě Minikino. Právě tam se odehrálo předvánoční pohádkové dopoledne pro děti z dětských domovů z Moravskoslezského kraje s názvem Děti nás všech.

Ostravští futsalisté přivezli zkušenosti z Brazílie

12. prosince 2025 11:17 | Ostrava-Jih | Pavel Straka

Futsalisté ze Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových se vrátili z mistrovství světa v Brazílii. Užili si atmosféru špičkového turnaje a rozhodně nezklamali.

Mariánské Hory jsou v plné zimní pohotovosti. V posledních letech investovaly do nové techniky a navýšily počet zaměstnanců

12. prosince 2025 11:13 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Zimní údržba je v plném proudu a první sněhové epizody už prověřily připravenost obvodů na Ostravsku. V Mariánských Horách a Hulvákách je od listopadu v platnosti plán zimní údržby a do terénu už několikrát vyjela komunální technika.

Předprostor Krytého bazénu v Ostravě-Porubě prochází proměnou
Vydáno 23. května 2025 19:20, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček
Krytý bazén v Ostravě-Porubě získá do srpna nový vstupní předprostor. Rekonstrukce, která začala koncem dubna, přinese nejen estetickou proměnu, ale také praktická vylepšení včetně rozšířeného parkování, nového povrchu a důstojného umístění uměleckého díla VODA a MY.

vizualizace; autor: Ing. arch. David Kotek, PROJEKTSTUDIO

Součástí projektu je úprava povrchů vstupních koridorů, chodníků, vstupní rampy a zpevněných ploch. Východní část areálu nabídne 22 nových parkovacích míst a vznikne i retenční jímka pro dešťovou vodu.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: „Předprostor krytého bazénu je řešen jako volná krajina, která reaguje na vnější činitele ve formě chodců, příjezdu požární techniky nebo třeba stávajícího uměleckého díla "VODA a MY" a vytvoření nových odpočinkových a relaxačních ploch. Tato krajina je postupně tvarována pomocí jemných křivek, ze kterých se stává schodiště, v některých místech více pobytové, v jiných pochozí.“

Nový prostor parafrázuje vlnobití – tvarově se prolíná schodiště s odpočinkovými zónami a plynulými křivkami. Předprostor tak bude nejen funkční, ale i výtvarně zajímavý. Klíčovým prvkem zůstává stávající socha Evžena Schollera, která bude začleněna do nové terasy a propojena s vodním prvkem. Pod sochou je v mělké prohlubni umístěna voda vytvářející vodní prvek, která bude přes sochu cirkulovat.

Jaroslav Kovář, jednatel společnosti SAREZA: „Výsledkem je prostor parafrázující vlnobití, který v průhledu působí jako kaňon nebo prostor mezi jednotlivými vlnami, který je umocněn nástavbou ve formě modrého spektra, v nejhlubších místech tmavého, v nejvyšších světlého.“

Povrchy budou upraveny speciálním nátěrem s vysokou odolností a protiskluzovým efektem. Město Ostrava zároveň pokračuje v dalších investicích do sportovišť.

Jan Dohnal (ODS), primátor města Ostravy: „Obnově sportovní infrastruktury věnujeme dlouhodobě významnou pozornost. Obyvatelé města mohou ke sportování a pohybu využít široké spektrum možností. Kromě realizované proměny předprostoru bazénu finalizují také práce na rekonstrukci Vodního světa SAREZA v centru Ostravy. Rekonstruován byl multifunkční areál v Ostravě-Porubě a lidé mohou sportovat na nových ledových plochách. Za pohybem mohou zájemci vyrazit též do zcela zrekonstruovaného Sportovního areálu v Ostravě-Porubě. Sportovní veřejnost již využívá také novou sportovní halu v Ostravě-Třebovicících. Pokračuje obnova sportovní haly v Ostravě-Pustkovci či výstavba nové kryté střelnice. Nicméně intenzivně pracujeme také na přípravách nových projektů – multifunkční sportovní haly pro míčové sporty či Nových Bazalů.“

Celkové náklady na úpravy předprostoru kolem krytého bazénu přesáhnou 20 milionů korun, město Ostrava přispěje osmi miliony.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000048887/predprostor-kryteho-bazenu-v%C2%A0ostraveporube-prochazi-promenou