Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Absolvent vysoké školy posprejoval v Ostravě velkou mostní konstrukci

Ostrava-Vítkovice |

Velmi dobrá součinnost a spolupráce hlídek Městské policie Ostrava a hlídky Policie České republiky vedla k dopadení sprejera, který počátkem uplynulého týdne v nočních hodinách posprejoval mostní konstrukci v Ostravě-Vítkovicích nápisem o rozměru 3 x 24 metru.

V úterý 19. března 2024 krátce před jedenáctou hodinou noční oznámil občan na linku 156, že v Ostravě-Vítkovicích na ulici Místecká viděl sprejera, který na mostní konstrukci, po které vede tramvajová trať do centra, stříká veliký nápis.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Operátor linky 156 na místo ihned vyslal dvě nejblíže situované hlídky. Při přesunu na místo jedna z hlídek požádala o součinnost právě projíždějící hlídku Policie České republiky. Toto učinila z důvodu zajištění množství přístupových a ústupových tras v dané lokalitě."

Po příjezdu na místo se hlídky takticky rozdělily a společně postupovaly na místo činu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka Policie České republiky přistupovala k místu ze směru od nedaleké čerpací stanice. Nedlouho poté narazila na později zjištěného 42letého muže, který na místě hlídal „čistý vzduch“. Jakmile spatřil policisty, snažil se místo rychlým tempem opustit. V jeho překotné snaze mu však zabránili kolegové z Policie České republiky."

Strážníci mezitím prohledávali bezprostřední okolí mostní konstrukce.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na její vnitřní straně pak strážníci zaregistrovali čerstvě nastříkaný černo-stříbrný nápis na žlutém podkladu o rozměru tři krát dvacet čtyři metru. Dále na místě nalezli o konstrukci mostu opřený hliníkový žebřík. Dalším propátráváním místa zanedlouho narazili i na nedaleko se ukrývajícího muže v černém oblečení. U muže pak nalezli tašku se šesti spreji a pracovními rukavicemi."

Vysokoškolsky vzdělaný 39letý muž se k vytvoření nápisu na mostní konstrukci přiznal.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníkům uvedl, že na tomto místě se sprejovalo odjakživa a on to má navíc povoleno z úřadu. Písemné povolení však u sebe neměl. Údajně si jej zapomněl doma."

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu si oba muže na místě převzali státní policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Přepadli, zbili a okradli muže na ulici v Ostravě. K dopadení lupičů pomohly kamery

16. února 2024 16:16 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Pohotový a všímavý strážník obsluhující kamerový systém a bleskový zásah jeho kolegů v terénu. To pomohlo krátce po půlnoci zadržet dvojici lupičů v Ostravě, kteří přímo na ulici přepadli, zbili a okradli jiného muže. Opět se tak potvrdilo, že kamery v ulicích jsou velmi dobrým pomocníkem v boji s kriminalitou.

Dva muži kradli v Ostravě kabely, strážníci je dopadli dvakrát za sebou

20. února 2024 15:45 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dva muži se v noci vydali krást kabely na pozemek průmyslového areálu v Ostravě-Vítkovicích. Všiml si jich strážník obsluhující kamerový systém a poslal na místo hlídku, která muže zadržela a předala státní policii. Dvojice si z toho evidentně vůbec nedělala těžkou hlavu a další noc se vypravila znovu krást do dalšího areálu v okolí. Opět je ale díky kamerám zadrželi přímo při činu.

Dva muži kradli v noci v Ostravě-Kunčičkách hliníkové odlitky

25. března 2024 22:14 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V polovině března v nočních hodinách vyjížděli strážníci na základě oznámení o vloupání do jedné z firem v Ostravě-Kunčičkách. Krátce po příjezdu na místo se jim pak poblíž firmy podařilo zadržet dvojici zlodějů hliníkových odlitků.


Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Polská scéna TD předvedla ve Stonavě Šikmý kostel

Včera 13:46 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavu nedávno poctila svou návštěvou polská scéna Těšínského divadla, která přinesla do místního kulturního domu PZKO jedinečný divadelní zážitek. Na programu byla hra „Šikmý kostel“, jejíž předlohou je stejnojmenná kniha Karin Lednické.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy vede Evropský pohár, čeká ji i mistrovství světa

Patnáctiletá jachtařka ze Slezské Ostravy je nejen členkou českého reprezentačního týmu, momentálně je také v čele tabulky Evropského poháru. Jachtingu se věnuje už devět let a úspěchy nesbírá jen v rámci Evropy. V červnu ji čeká dokonce mistrovství světa.

První zvířecí krematorium v kraji otevřeli ve Slezské Ostravě, zájem rychle roste

Ve Slezské Ostravě bylo slavnostně otevřeno první zvířecí krematorium v Moravskoslezském kraji. Zařízení nabízí důstojné rozloučení s téměř jakýmkoliv domácím mazlíčkem, a to až do 130 kilogramů. Samozřejmostí je individuální kremace i malá smuteční síň.

Ostravskou knihovnu čeká rekonstrukce a modernizace, čtenáři nepřijdou o knihy ani během prací

Ostravská ústřední knihovna se v letošním roce dočká rozsáhlé rekonstrukce a modernizace. Díky novým technologiím a vybavení se z ní má stát jedna z nejmodernějších knihoven v republice. Práce si vyžádají 36 milionů korun.

Žáci byli odměněni za výborné studium i účast v soutěžích

Dnes 11:19 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

Absolvent vysoké školy posprejoval v Ostravě velkou mostní konstrukci
Vydáno 26. března 2024 16:30, Ostrava-Vítkovice, Jiří Cileček
Velmi dobrá součinnost a spolupráce hlídek Městské policie Ostrava a hlídky Policie České republiky vedla k dopadení sprejera, který počátkem uplynulého týdne v nočních hodinách posprejoval mostní konstrukci v Ostravě-Vítkovicích nápisem o rozměru 3 x 24 metru.

zdroj foto: Městská policie Ostrava

V úterý 19. března 2024 krátce před jedenáctou hodinou noční oznámil občan na linku 156, že v Ostravě-Vítkovicích na ulici Místecká viděl sprejera, který na mostní konstrukci, po které vede tramvajová trať do centra, stříká veliký nápis.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Operátor linky 156 na místo ihned vyslal dvě nejblíže situované hlídky. Při přesunu na místo jedna z hlídek požádala o součinnost právě projíždějící hlídku Policie České republiky. Toto učinila z důvodu zajištění množství přístupových a ústupových tras v dané lokalitě."

Po příjezdu na místo se hlídky takticky rozdělily a společně postupovaly na místo činu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka Policie České republiky přistupovala k místu ze směru od nedaleké čerpací stanice. Nedlouho poté narazila na později zjištěného 42letého muže, který na místě hlídal „čistý vzduch“. Jakmile spatřil policisty, snažil se místo rychlým tempem opustit. V jeho překotné snaze mu však zabránili kolegové z Policie České republiky."

Strážníci mezitím prohledávali bezprostřední okolí mostní konstrukce.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na její vnitřní straně pak strážníci zaregistrovali čerstvě nastříkaný černo-stříbrný nápis na žlutém podkladu o rozměru tři krát dvacet čtyři metru. Dále na místě nalezli o konstrukci mostu opřený hliníkový žebřík. Dalším propátráváním místa zanedlouho narazili i na nedaleko se ukrývajícího muže v černém oblečení. U muže pak nalezli tašku se šesti spreji a pracovními rukavicemi."

Vysokoškolsky vzdělaný 39letý muž se k vytvoření nápisu na mostní konstrukci přiznal.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníkům uvedl, že na tomto místě se sprejovalo odjakživa a on to má navíc povoleno z úřadu. Písemné povolení však u sebe neměl. Údajně si jej zapomněl doma."

Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu si oba muže na místě převzali státní policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-vitkovice/11000042253/absolvent-vysoke-skoly-posprejoval-v-ostrave-velkou-mostni-konstrukci