Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezskou Ostravu ovládly hasičské plesy, uspořádaly je sbory z Kunčiček a Heřmanic

Ostrava-Slezská Ostrava |  | Slezskoostravský expres

Předposlední únorový pátek se ve Slezské Ostravě nesl v duchu plesů, a to plesů hasičských. Večery plné jídla, pití, tance a zábavy tradičně uspořádaly sbory dobrovolných hasičů z Heřmanic a Kunčiček a zakončily tak svou plesovou sezónu.

Dva zbývající sbory dobrovolných hasičů ze Slezské Ostravy pozvaly své příznivce na hasičské bály, které se konaly ve stejný den i stejný čas. Přesto se lístků prodal dostatek a oba sbory jsou s návštěvností spokojené. Hasiči z Kunčiček svůj ples tradičně uspořádali ve vlastní hasičárně, návštěvníky ale letos čekalo malé taneční překvapení.

Radek Bach, starosta SDH Kunčičky: "Postupně se snažíme inovovat, tady fotokoutek, zhruba v devět hodin bude předtančení, tančení duo. Předvedou nám nějaké latinskoamerické akce. Poté o půlnoci bude tombola a zábava až do brzkých ranních hodin."
Martin Náhlý, tanečník: "Já jsem taky dobrovolným hasičem, takže jsem si tady velice rád zatančil, protože hasiči, to je zábavná parta, a vždycky stojí za to si tady před dobrovolnými hasiči zatančit."

Rádi si ale zatančili také kunčičtí hasiči a ostatní hosté.

Jiří Stoch (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: "Jsem velmi rád, že se mohu účastnit tohoto plesu a jsem velmi rád, že městský obvod takovéto plesy hasičských sborů má. Je to jisté vyvrcholení loňského roku, kde se sejdou správní lidé, správní hasiči a hasičky, pobavíme se. Věřím, že i svatý Floriánek nad námi bude dbát a všichni si tento ples užijeme."

Hasiči z Heřmanic uspořádali svůj ples ve velkorysých prostorách kulturního domu v Michálkovicích, a ani tady neměli o návštěvníky nouzi.

Jiří Prokeš, moderátor plesu: "Já vás zdravím na letošním asi pětadvacátém plese, ale abych pravdu řekl, nikdo neví, kolikátý to je, tak budeme doufat, že je dvacátý pátý. A jak vidíte, nebo uvidíte, tak se všichni baví, užívají si to, máme zhruba 180 lidí, máme výbornou kapelu a myslím si, že tady dneska budeme až do rána bílého."
anketa: "Jsme tady dneska poprvé a zatím jsme byli na baru a něco jsme si dali k snědku a chystáme se na parket."
anketa: "Já se chystám na řízky a na buřty v pivu. Jsem tady taky poprvé a jsem tady naprosto spokojený."

Uspořádat ples takových rozměrů není jednoduché, heřmanickému sboru to ale nevadí. Naopak chtějí kapacitu ještě navýšit.

Radovan Šugar, starosta SDH Heřmanice: "Kdybychom to nedělali rádi, tak to asi neděláme. Je to jedna z části těch hasičů, pomáhat lidem, pomáhat tomu okolí nebo okresu, a co se týká lidí, vrací se, máme každoročně vyprodáno, a už plánujeme na příští rok změnu termínu a už plánujeme dva plesy."

Plesy sborů dobrovolných hasičů jsou jedním z důležitých příjmů těchto neziskových organizací. Koupí vstupenky tak hosté mimo jiné přispěli na jejich fungování třeba na další rok.

Nahlásit chybu


K tématu

Plesovou sezónu zahájil ve Slezské Ostravě hasičský ples SDH Muglinov

Plesovou sezónu letos ve Slezské Ostravě zahájili dobrovolní hasiči z Muglinova. K tanci jim zahrála skupina Nancy a připravená byla i bohatá tombola.

Na drakiádách se umoudřil déšť i vítr, všichni stateční drakomilci dostali dárečky

31. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Dvě víkendové drakiády na území Slezské Ostravy dělilo jen několik kilometrů - mezi loukou u hasičské zbrojnice v Kunčičkách a fotbalovým hřištěm v Heřmanicích. Ještě ráno všude pršelo a ani nejbližší předpověď počasí nevěstila nic jiného. Odpoledne se ale situace změnila k lepšímu a nespadla už ani kapka.

Dobrovolní hasiči v Kunčičkách uspořádali pro děti den plný sportu a zábavy

26. června 2023 18:01 | Ostrava-Slezská Ostrava | Karel Soukop

Sbor dobrovolných hasičů v Kunčičkách u Ostravy nečeká jen na požáry. Po celý rok pořádá akce pro veřejnost, které nejen přibližují jejich činnost, ale poskytují také spoustu zábavy. Sportovní den byl určen dětem místním i ze širokého okolí.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Vrátní

Ostrava Nástup: od 15. dubna 2024 od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Diamantová svatba. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si po 60 letech opět řekli své ano

Nejdříve zlatou, teď diamantovou. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si opět řekli své ano. Tentokrát po 60 letech od svatby.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Slezskou Ostravu ovládly hasičské plesy, uspořádaly je sbory z Kunčiček a Heřmanic
Vydáno 28. února 2024 16:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Předposlední únorový pátek se ve Slezské Ostravě nesl v duchu plesů, a to plesů hasičských. Večery plné jídla, pití, tance a zábavy tradičně uspořádaly sbory dobrovolných hasičů z Heřmanic a Kunčiček a zakončily tak svou plesovou sezónu.

Dva zbývající sbory dobrovolných hasičů ze Slezské Ostravy pozvaly své příznivce na hasičské bály, které se konaly ve stejný den i stejný čas. Přesto se lístků prodal dostatek a oba sbory jsou s návštěvností spokojené. Hasiči z Kunčiček svůj ples tradičně uspořádali ve vlastní hasičárně, návštěvníky ale letos čekalo malé taneční překvapení.

Radek Bach, starosta SDH Kunčičky: "Postupně se snažíme inovovat, tady fotokoutek, zhruba v devět hodin bude předtančení, tančení duo. Předvedou nám nějaké latinskoamerické akce. Poté o půlnoci bude tombola a zábava až do brzkých ranních hodin."
Martin Náhlý, tanečník: "Já jsem taky dobrovolným hasičem, takže jsem si tady velice rád zatančil, protože hasiči, to je zábavná parta, a vždycky stojí za to si tady před dobrovolnými hasiči zatančit."

Rádi si ale zatančili také kunčičtí hasiči a ostatní hosté.

Jiří Stoch (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: "Jsem velmi rád, že se mohu účastnit tohoto plesu a jsem velmi rád, že městský obvod takovéto plesy hasičských sborů má. Je to jisté vyvrcholení loňského roku, kde se sejdou správní lidé, správní hasiči a hasičky, pobavíme se. Věřím, že i svatý Floriánek nad námi bude dbát a všichni si tento ples užijeme."

Hasiči z Heřmanic uspořádali svůj ples ve velkorysých prostorách kulturního domu v Michálkovicích, a ani tady neměli o návštěvníky nouzi.

Jiří Prokeš, moderátor plesu: "Já vás zdravím na letošním asi pětadvacátém plese, ale abych pravdu řekl, nikdo neví, kolikátý to je, tak budeme doufat, že je dvacátý pátý. A jak vidíte, nebo uvidíte, tak se všichni baví, užívají si to, máme zhruba 180 lidí, máme výbornou kapelu a myslím si, že tady dneska budeme až do rána bílého."
anketa: "Jsme tady dneska poprvé a zatím jsme byli na baru a něco jsme si dali k snědku a chystáme se na parket."
anketa: "Já se chystám na řízky a na buřty v pivu. Jsem tady taky poprvé a jsem tady naprosto spokojený."

Uspořádat ples takových rozměrů není jednoduché, heřmanickému sboru to ale nevadí. Naopak chtějí kapacitu ještě navýšit.

Radovan Šugar, starosta SDH Heřmanice: "Kdybychom to nedělali rádi, tak to asi neděláme. Je to jedna z části těch hasičů, pomáhat lidem, pomáhat tomu okolí nebo okresu, a co se týká lidí, vrací se, máme každoročně vyprodáno, a už plánujeme na příští rok změnu termínu a už plánujeme dva plesy."

Plesy sborů dobrovolných hasičů jsou jedním z důležitých příjmů těchto neziskových organizací. Koupí vstupenky tak hosté mimo jiné přispěli na jejich fungování třeba na další rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000041767/slezskou-ostravu-ovladly-hasicske-plesy-usporadaly-je-sbory-z-kuncicek-a-hermanic