Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Slezská Ostrava je s rozlohou necelých 42 kilometrů čtverečních největším obvodem na území města Ostravy a spravuje silnice i chodníky v přepočtu na zhruba 390 ulicích.

Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „Celkem tak městský obvod spravuje 110 kilometrů vozovek a stejně tak i chodníků. Správa takto velkého území je velmi finančně náročná. Ročně tak obvod investuje do samostatných oprav zhruba 7 milionů korun.“

V loňském roce vyšly opravy na necelých šest milionů korun. Oprava výtluků přitom stojí radnici kolem dvou tisíc korun za metr čtvereční. Plošná oprava je pak o něco levnější a probíhá strojově.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: „Výtluky se opravují dvojím způsobem. Buď tedy asfaltovým recyklátem, což je taková jednoduchá, velice rychlá a levnější oprava. Jestli se jedná o výtluk, který je třeba více opravit, to znamená asfaltovou směsí za tepla, to je obtížnější, protože je třeba osm lidí, což je zajímavé. Pak jsou komunikace, které je třeba opravit více, jsou více zalátané a oprava výtluků už by neměla smysl. To jsou celoplošné opravy.“
Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „V minulých letech jsme pro úpravu vozovek poprvé využili metodu tryskání, avšak tato metoda se dá využít pouze na méně frekventovaných ulicích, kde není nákladní doprava.“

Vzhledem k rozloze obvodu probíhají opravy výtluků i plošné opravy celoročně. Po zimě ale bývá stav vozovek nejhorší.

Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „Technický stav vozovek a chodníků zjišťuje Odbor dopravy a životního prostředí, avšak vůči našemu území je tato práce časově náročná.“
Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: „Po zimě s úředníkem z úřadu projíždí náš kolega. Vytypují se opravy a následně se opravuje komunikace.“

Upozornit na nedostatky mohou i občané.

Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „Je zde i možnost využití aplikace Čistá Ova, kde občané mohou díky jednoduchého formuláře nahlásit výtluk, nebo znečištění našeho obvodu.“

Řidiči se prý nemusejí bát, opravovaná místa bývají označena.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: „Když už máme nahlášené výtluky, tak i dopředu dáváme označení, abychom předcházeli nehodám i rychlostí i označením.“
Nahlásit chybu


K tématu

S opravou některých děr nečekají technické služby na jaro

Z hlediska údržby komunikací patří tato zima k těm lehce podprůměrným. I tak se ale na silnicích objevuje množství výtluků, s jejich opravou technické služby nečekají až na jaro.

Ve Slezské Ostravě začalo první jarní kosení, v červnu na něj naváže další

Ve Slezské Ostravě začalo letošní první kosení. Standartně probíhá 4krát do roka a jeho hlavním účelem je eliminovat klíšťata a plevel. Kvůli letošnímu deštivému počasí se práce asi protáhnou, dokončeny by však měly být začátkem června.

Technické služby se pustily do záplatování děr na silnicích

19. května 2023 8:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Technické služby postupně opravují po zimě díry na městských silnicích. Nejhůře je na tom cesta směrem na Kojetín. Do budoucna radnice plánuje její generální opravu.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně
Vydáno 17. dubna 2024 17:45, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Slezská Ostrava je s rozlohou necelých 42 kilometrů čtverečních největším obvodem na území města Ostravy a spravuje silnice i chodníky v přepočtu na zhruba 390 ulicích.

Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „Celkem tak městský obvod spravuje 110 kilometrů vozovek a stejně tak i chodníků. Správa takto velkého území je velmi finančně náročná. Ročně tak obvod investuje do samostatných oprav zhruba 7 milionů korun.“

V loňském roce vyšly opravy na necelých šest milionů korun. Oprava výtluků přitom stojí radnici kolem dvou tisíc korun za metr čtvereční. Plošná oprava je pak o něco levnější a probíhá strojově.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: „Výtluky se opravují dvojím způsobem. Buď tedy asfaltovým recyklátem, což je taková jednoduchá, velice rychlá a levnější oprava. Jestli se jedná o výtluk, který je třeba více opravit, to znamená asfaltovou směsí za tepla, to je obtížnější, protože je třeba osm lidí, což je zajímavé. Pak jsou komunikace, které je třeba opravit více, jsou více zalátané a oprava výtluků už by neměla smysl. To jsou celoplošné opravy.“
Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „V minulých letech jsme pro úpravu vozovek poprvé využili metodu tryskání, avšak tato metoda se dá využít pouze na méně frekventovaných ulicích, kde není nákladní doprava.“

Vzhledem k rozloze obvodu probíhají opravy výtluků i plošné opravy celoročně. Po zimě ale bývá stav vozovek nejhorší.

Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „Technický stav vozovek a chodníků zjišťuje Odbor dopravy a životního prostředí, avšak vůči našemu území je tato práce časově náročná.“
Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: „Po zimě s úředníkem z úřadu projíždí náš kolega. Vytypují se opravy a následně se opravuje komunikace.“

Upozornit na nedostatky mohou i občané.

Ondřej Slíva (ANO), místostarosta Slezské Ostravy: „Je zde i možnost využití aplikace Čistá Ova, kde občané mohou díky jednoduchého formuláře nahlásit výtluk, nebo znečištění našeho obvodu.“

Řidiči se prý nemusejí bát, opravovaná místa bývají označena.

Jiřina Gáliková, předsedkyně představenstva Technických služeb Slezská Ostrava: „Když už máme nahlášené výtluky, tak i dopředu dáváme označení, abychom předcházeli nehodám i rychlostí i označením.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000042626/ve-slezske-ostrave-se-po-zime-opravuji-vytluky-silnice-se-ale-v-obvodu-opravuji-celorocne