Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská ZOO staví speciální pavilon pro obojživelníky, návštěvníkům nabídne i nový vstup

Ostrava-Slezská Ostrava |

Ostravskou zoologickou zahradu čeká v příštím roce hned několik novinek. Do finále se blíží stavba nového pavilonu, díky kterému se zoo dostane na špici v chovu obojživelníků. Hned vedle navíc vznikne taky nový vstup.

Smyslem zoologických zahrad není jen přiblížit lidem živočichy, se kterými se běžně nemají možnost setkat. Hlavním přínosem ZOO je ochrana ohrožených druhů a starost o ně.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: „V Červené knize najdete 40 % všech druhů obojživelníků, kteří jsou v nějakém stupni ohrožení a Ostrava se tímto dostane mezi těch několik málo zoologických zahrad na světě, která se bude těm obojživelníkům velmi intenzivně a odborně věnovat.“

Péči o obojživelníky umožní nové Amphibiarium. Práce na pavilonu začaly v lednu a aktuálně se dokončuje hrubá stavba v ceně 22 milionů korun. V rámci druhé etapy pak dojde na vybavení akvárii a terárii.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: „Pak ještě chystáme takové překvapení – třetí etapu, ve které budeme řešit vysloveně to, jak ty obojživelníky prodat návštěvníkům, dáme tam určitě jako součást toho pavilonu spoustu technologických vymožeností.“

Amphibiarium není v ostravské ZOO aktuálně jedinou probíhající stavbou. Hned vedle vznikne taky nový vstup.

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: „Návštěvnost Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava neustále stoupá, za což jsme samozřejmě rádi. Abychom plynuleji odbavovali návštěvníky a tito nemuseli čekat v dlouhých frontách, tak přes tu letní sezonu právě bude sloužit ten náhradní rozšířený vstup.“

Dokončený pavilon i vstup by se tak návštěvníkům měly otevřít v létě.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostravská ZOO nabídne návštěvníkům nový pavilon i rozšířený vstup, připraveny budou v létě

16. září 2025 16:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

ZOO Ostrava nabídne už v příštím roce návštěvníkům nový pavilon. Díky Amphibiariu se ostravská zoologická zahrada dostane na špici v chovu obojživelníků. Stavba už je téměř dokončená, následovat bude její vybavení.

Ostravskou zoo obohatí tučňáci, nová expozice bude hotová už za dva roky

1. října 2025 10:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Slezská Ostrava bude mít brzy nové cizokrajné obyvatele – tučňáky. Ostravská zoo zahájila slavnostně stavbu unikátní expozice, která se stane jejich domovem. Ten bude mít podobu jihoafrického pobřeží se skalami, plážemi i vodopádem.

Zoo Ostrava kompletně zrekonstruovala svůj nejmenší pavilon, představuje deštné lesy Amazonie

23. července 2025 9:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Nejen novou střechu, ale i kompletně přebudovaný interiér má nově pavilon Malá Amazonie v ostravské zoo. Nejmenší ostravský pavilon se po půl roce rekonstrukcí opět otevřel veřejnosti a nabízí jedinečný pohled do života amazonského deštného lesa.


Srdce pro Porubu pomohlo Karin s rehabilitacemi. Vybralo se 128 400 Kč

29. ledna 2026 17:58 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu opět pomáhá. Tentokrát 27leté Karin Havlasové, která má od narození dětskou mozkovou obrnou. Peníze ze sbírky Karin umožní docházet na potřebné rehabilitace.

Opilý cyklista a 600 dopravních přestupků. Policisté kontrolovali chodce, cyklisty i řidiče

Včera 9:57 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dvoudenní kontrolní akce odhalila v celém kraji 600 dopravních přestupků. Celkem 2 200 vozidel a řidičů prošlo rukama policie. Nejčastěji se porušovala rychlost. Policie se zaměřila i na chodce a cyklisty. Překvapivě všichni zkontrolovaní chodci měli povinný reflexní prvek mimo obec. Policisté sesadili z kola muže, který nadýchal a neměl správně osvětlené své jízdní kolo.

Do Ostravy se vrátí Smrt. Socha Jiřího Babíčka ozdobí předprostor krematoria

29. ledna 2026 14:36 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Do Ostravy se po téměř 30 letech vrátí socha Smrti od Jiřího Babíčka. Původní dílo z pryskyřice bylo kvůli špatnému stavu odstraněno, ale tentokrát bude plastika vytvořena z bronzu. Unikátní je, že ji znovu tvoří Jiří Babíček, který už má 95 let. Smrt bude sedět před obřadní síní krematoria.

Žáci v Horní Suché se učí řešit konflikty bez hádek

Včera 9:02 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Dobré vztahy mezi žáky jsou pro školy zásadní. V Horní Suché se proto zaměřili na to, aby se děti naučily řešit spory klidnou cestou, naslouchat si navzájem a lépe porozumět emocím svým i druhých.

Rekonstrukce bytového domu na Strmé 7 v Mariánských Horách pokračuje rychlým tempem

29. ledna 2026 14:58 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Bytový dům na Strmé ulici číslo 7 v Ostravě-Mariánských Horách prochází od loňského roku kompletní rekonstrukcí. Práce postupují podle plánu a už za několik měsíců by se sem mohli nastěhovat první obyvatelé.

Primátor Havířova Ondřej Baránek byl odvolán, nahradila ho Iveta Kočí Palkovská

29. ledna 2026 12:38 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově se konalo mimořádné zastupitelstvo, na kterém byl z funkce odvolán dosavadní primátor Ondřej Baránek. Nově město povede Iveta Kočí Palkovská za hnutí ANO.

Studénka začala stavební sezonu, musí opravit střechy

29. ledna 2026 8:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Hned v měsíci lednu zahájila Studénka první stavební akce letošního roku, a to opravy střech na mateřské škole a zámku. Rychlou reakci si v obou případech vynutily havarijní stavy.

Jeden most v Moravskoslezském kraji se dokáže sám bránit námraze a ledovce

28. ledna 2026 12:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

O tom, že namrzlá silnice je pro řidiče nebezpečná, není pochyb. Než se silničáři se svými vozy dostanou všude, často to nějakou dobu trvá. V Moravskoslezském kraji je však jedno místo, které se dokáže námraze a ledovce bránit samo. Jedná se o most v Českém Těšíně.

Začíná nová kapitola Blücherova paláce v Opavě. Památkově chráněný objekt se dočká rekonstrukce

28. ledna 2026 21:18 | Opava | Yvona Fajtová

Jedna z nejvýznamnějších historických budov Opavy se po letech příprav dočkala prvního kroku k opravě. Památkově chráněný Blücherův palác vstupuje do první etapy rekonstrukce. Práce se zaměří na opravu střechy a obnovu kanalizace.

Králík Bohoušek dělá radost seniorům v Havířově

28. ledna 2026 9:34 | Havířov | Bára Kelnerová

Do Domova seniorů Luna v Havířově přibyl nový mazlíček. Díky chovateli Pavlu Sikorovi tam našel domov zakrslý králík Bohouš, který svou přítulnou povahou těší klienty i zaměstnance.

Vzdělávacím centrem projde 4 tisíce lidí ročně. Řidiči mají k dispozici i trenažér tramvaje

Včera 8:46 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dopravní podnik Ostrava patří se snaží o co nejlepší podmínky pro cestující, ale dbá i na své zaměstnance. V centru města bylo proto zmodernizováno vzdělávací centrum, kde se školí budoucí řidiči a další pracovníci. K dispozici mají i unikátní tramvajový simulátor.

RT TORAX ARENA hostila florbalové finále Poháru mistryň. Švédky potvrdily roli favorita

29. ledna 2026 17:57 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubská RT TORAX ARENA hostila velkolepou florbalovou akci. Vítkovické hráčky se ve finále Poháru mistryň utkaly s nejlepším týmem světa, švédským Thorengruppenem. Titul ale doma bohužel nezůstane, Švédky potvrdily roli favorita.

Sdílko se po dvou letech vrací do Poruby. Uskuteční se od 12. do 26. května

29. ledna 2026 17:51 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se už pošesté vrací oblíbená pop-up expozice Sdílko. Nabídne prostor k prezentaci kreativním tvůrcům, lokálním výrobcům i začínajícím podnikatelům z celého kraje.

Sdílko se po dvou letech vrací do Poruby. Uskuteční se od 12. do 26. května

29. ledna 2026 15:07 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Ostravy-Poruby se už pošesté vrací oblíbená pop-up expozice Sdílko. Nabídne prostor k prezentaci kreativním tvůrcům, lokálním výrobcům i začínajícím podnikatelům z celého kraje.

Přístavba Slezskoostravské radnice bude unikátní. Spojí historii se současností

29. ledna 2026 13:08 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Jistě mi dáte za pravdu, že jednou z nejkrásnějších radnic v České republice je úřad Slezské Ostravy, nad řekou Ostravicí. Prostory historické budovy jsou ale omezené a tak vedení obvodu rozhodlo, že vybuduje přístavbu a vyhlásilo na ni architektonickou soutěž. Porota nyní vybrala vítěze.

Kontaminace pozemků v Hošťálkovicích není vysoká. Okamžitá sanace není nutná

29. ledna 2026 11:35 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský magistrát už má k dispozici výsledky průzkumu pozemků v Hošťálkovicích, na kterých byl při kopání kopání základů pro domy nalezen odpad. Akutní nebezpečí prý obyvatelům nehrozí. Nyní se bude hledat způsob sanace.

Ostravská ZOO staví speciální pavilon pro obojživelníky, návštěvníkům nabídne i nový vstup
Vydáno 16. září 2025 14:00, Ostrava-Slezská Ostrava, Michal Slonina
Ostravskou zoologickou zahradu čeká v příštím roce hned několik novinek. Do finále se blíží stavba nového pavilonu, díky kterému se zoo dostane na špici v chovu obojživelníků. Hned vedle navíc vznikne taky nový vstup.

Smyslem zoologických zahrad není jen přiblížit lidem živočichy, se kterými se běžně nemají možnost setkat. Hlavním přínosem ZOO je ochrana ohrožených druhů a starost o ně.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: „V Červené knize najdete 40 % všech druhů obojživelníků, kteří jsou v nějakém stupni ohrožení a Ostrava se tímto dostane mezi těch několik málo zoologických zahrad na světě, která se bude těm obojživelníkům velmi intenzivně a odborně věnovat.“

Péči o obojživelníky umožní nové Amphibiarium. Práce na pavilonu začaly v lednu a aktuálně se dokončuje hrubá stavba v ceně 22 milionů korun. V rámci druhé etapy pak dojde na vybavení akvárii a terárii.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: „Pak ještě chystáme takové překvapení – třetí etapu, ve které budeme řešit vysloveně to, jak ty obojživelníky prodat návštěvníkům, dáme tam určitě jako součást toho pavilonu spoustu technologických vymožeností.“

Amphibiarium není v ostravské ZOO aktuálně jedinou probíhající stavbou. Hned vedle vznikne taky nový vstup.

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: „Návštěvnost Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava neustále stoupá, za což jsme samozřejmě rádi. Abychom plynuleji odbavovali návštěvníky a tito nemuseli čekat v dlouhých frontách, tak přes tu letní sezonu právě bude sloužit ten náhradní rozšířený vstup.“

Dokončený pavilon i vstup by se tak návštěvníkům měly otevřít v létě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000050631/ostravska-zoo-stavi-specialni-pavilon-pro-obojzivelniky-navstevnikum-nabidne-i-novy-vstup