Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozmarné slavnosti Ostravice se opět povedly. Ve vlnách bojovalo rekordních 17 plavidel

Ostrava-Slezská Ostrava |

Jednou z nejoblíbenějších akcí v Ostravě se v průběhu let staly Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, které na nábřeží do centra města každoročně přilákají tisíce diváků. O popularitě svědčí i vzrůstající počet plavidel, které se vydávají do vln soutěžit.

Slavnosti řeky Ostravice jsou právě tou akcí, kde si přijdou na své celé rodiny. Rodiče s dětmi se baví a fandí u sjezdu řeky netradičních plavidel, ale mají i mnoho dalších možností k zábavě. Slezská Ostrava, která oblíbenou akci pořádá, připravuje zábavu pro děti už od nejmenších.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Je to opravdu akce, která propojuje ty dva břehy Ostravice a je to akce, která přiláká spoustu lidí, což je dneska i vidět. Myslím si, že ta účast je dneska rekordní a to nejen návštěvníků, ale i těch plavidel, protože dnes máme 17 netradičních plavidel. Je vidět, že ta akce opravdu každý rok roste a přiláká nové návštěvníky, nové účastníky, což je určitě hrozně fajn. Chceme oživit i toto nábřeží řeky Ostravice. Dnes se tady otevřelo nové bistro pod Sýkorákem. Máme tady nové veřejné toalety, což je předzvěst toho, že chceme, aby se tady konalo více akcí, aby tady byly nové podniky. Chceme tady postavit nový hotel, vlastně vedle bývalé spořitelny u Sýkorova mostu, takže si myslím, že to nábřeží řeky Ostravice přirozeně v těch následujících letech hodně ožije."

Na obou březích Ostravice se sešly tisíce lidí, které viděly opravdové unikáty. Po vodě se tak řítil záchranný autobus Harryho Pottera, vikingské drakkar s bojovníky nebo také strašidelné kreatury.

soutěžící týmy: "Voda není studená a to k tomu patří. Je to, je to legrace, je to zábava. Já jsem tady byl poprvé. Měl jsem obavy, jestli vůbec dojedeme, ale dojeli jsme."
"My jsme z dětského tábora A je to a představuji vám loď Volavka, která vlastně je teď letos na tábor a je to vikingská loď. My už jsme tady asi třetím rokem, takže sjíždíme pravidelně a je to úžasné. Naštěstí je krásné počasí, takže to vyšlo perfektně."
"Já jsem Méďa, Lumpík mi utekl, ten neposeda malý, ale naši Nutellu neukradl."

Návštěvníci měli ale také možnost vyzkoušet si svou zručnost a chytrost s obřími hlavolamy a designovými hrami. Po skončení sjezdu plavidel se také mohli sami vydat na vodu a sjet o dva kilometry níže.

anketa, návštěvníci: "Je to super."
"Mají tady hezké hry pro děti, takže se také zabaví. A viděli jsme hodně lodí."
"No, super akce v Ostravě, jo? Po Baníku druhá nejlepší letos."

Porota to rozhodně neměla jednoduché, ale nejvíce bodů nakonec získal tým učitelek Horymír. Už se vaří, druzí byli ufoni a třetí Vikingové. V hlasování diváků si nejlépe vedli ufoni a cenu starosty získal fialový autobus.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Je to těžké rozhodování, protože rok od roku se nám ta pravidla zlepšují. Máme tady týmy, které se účastní opravdu už několika ročníků, takže ta svá pravidla každý rok vylepšují. Vždycky mají nějakou inovaci a vždycky mě překvapí, co jsou lidé schopni vymyslet a s čím jdou do toho, že sjedou Ostravici."
Nahlásit chybu


K tématu

Reprezentační ples Slezské se konal v Trojhalí. Hostem večera byl Petr Kotvald

27. února 2026 8:16 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Stejně jako v loňském roce se reprezentační ples městského obvodu Slezská Ostrava uskutečnil v centru města v Trojhalí Karolina. Letos byl hostem večera zpěvák Petr Kotvald, který svými písněmi roztančil celý parket.

Reprezentační ples Slezské se konal v Trojhalí. Hostem večera byl Petr Kotvald

24. února 2026 8:23 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Stejně jako v loňském roce se reprezentační ples městského obvodu Slezská Ostrava uskutečnil v centru města v Trojhalí Karolina. Letos byl hostem večera zpěvák Petr Kotvald, který svými písněmi roztančil celý parket.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

12. května 2026 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.


Senior v ohrožení. Odešel z domu na procházku a nevrátil se. Hledá ho rodina i policie

Včera 13:59 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

83letý senior odešel z domu v Ostravě-Porubě a hledá ho rodina i policie. Policisté se obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. Pohřešovaného hledají v režimu senior v ohrožení. Potřebuje totiž léky, které nemá u sebe.

Nové Dětské centrum Pluto v Havířově nabídne zázemí dětem v krizové situaci

Včera 8:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Moravskoslezský kraj dokončil výstavbu nového Dětského centra Pluto v Havířově. Moderní zařízení poskytne zázemí dětem, které potřebují okamžitou pomoc. Nová budova nahradila původní objekt a svým uspořádáním se co nejvíce přibližuje běžnému rodinnému prostředí.

"Mi je 15 roků a mě to vůbec nezajímá." Strážníci v Ostravě chytili opilé mladistvé

Včera 11:19 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

14letá ležela bezvládně na zemi a kolem ní byli další opilí kamarádi. Strážníci kontrolovali v centru Ostravy sedm mladistvých ve věku 14 a 15 let. Nadýchali od 0,36 do 1,71 promile. Dva skončili v nemocnici a dva na policii.

Fanoušky na Zlaté Tretře Ostrava potěšili rekordem Manuel i druhým místem Štefela

Včera 12:16 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Světový atletický mítink Zlatá Tretra Ostrava 2026 opět bavil. Nejvíce diváky potěšila česká běžkyně Lurdes Gloria Manuel skvělým vítězstvím v běhu na 400 metrů.

Energetický mix MS kraje by měla doplnit jaderná energie

16. června 2026 20:35 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Moravskoslezský kraj silně podporuje stavbu malých modulárních reaktorů na svém území. Využití jádra vnímá jako nejvhodnější řešení po konci uhlí. Zajistí energetickou bezpečnost, soběstačnost a konkurenceschopnost našeho kraje.

Ministr vnitra navštívil Bílovec a Studénku, bude rozhodovat o sloučení oddělení PČR

16. června 2026 13:00 | Bílovec | Michal Slonina

Policie České republiky zvažuje zrušení obvodního oddělení v Bílovci a jeho sloučení s pracovištěm ve Studénce. Návrh je aktuálně v rukou ředitele Krajského ředitelství, konečné rozhodnutí ale bude až na ministru vnitra. Ten proto na konci týdne zavítal do obou měst.

Ve Stonavě přivítali nové občánky

Včera 12:59 | Stonava | Jiří Brzóska

Na stonavské radnici proběhlo letošní první slavnostní vítání nových občánků. Obřadní síň zaplnili rodiče, prarodiče i další blízcí novorozených dětí, kteří si společně užili příjemný a tradiční obřad pořádaný obcí.

Závod s časem vyhrála příroda. Holčička se narodila v autě během cesty do porodnice

16. června 2026 10:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V sobotu odpoledne zažily posádky záchranářů z Fulneku a Nového Jičína netradiční výjezd. Maminka nestihla dojet do nemocnice a miminko přišlo na svět přímo v autě. Záchranáři po příjezdu na místo oběma poskytli potřebnou péči a bezpečně je převezli do nemocnice.

Akademii šitou na míru si užily i děti s těžšími handicapy

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Základní a mateřská škola speciální pořádala zahradní slavnost. Připravila program, do kterého se zapojily i děti s těžkými mentálními handicapy a poruchou autistického spektra.

Dny Karviné navštívily davy diváků, program bavil

16. června 2026 12:01 | Karviná | Richard Kutěj

Letošní Dny Karviné jsou za námi. Akce se velmi vydařila a našla si spousty diváků. My vám nyní ukážeme, co vše nabízel pestrý a bohatý program na několika scénách.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Muž skočil ze Svinovských mostů v Ostravě. V Ohrožení života skončil v nemocnici

Včera 19:37 | Ostrava-Svinov | Jiří Cileček

Co vedlo muže středního věku k pokusu o sebevraždu? To teď zjišťují policisté. Společně se záchranáři spěchali ve středu odpoledne pod Svinovské mosty v Ostravě. V Muž pád přežil. Ale v ohrožení života skončil v nemocnici.

Druhý ročník Bull srazu v Ostravě bořil mýty o nebezpečných plemenech

Cvičiště v Ostravě-Muglinově zaplnily stovky psů. Konal se druhý ročník Bull srazu. Majitelé psů chtěli ukázat, že tato plemena nejsou nebezpečná.

Poruba ocenila mimořádné žáky a studenty. Ocenění si jich převzalo 40 z 23 škol

Včera 14:53 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba opět ocenila žáky a studenty, kteří vynikají ve studiu, sportu, umění nebo pomoci druhým. Letos si ocenění převzalo celkem čtyřicet mladých lidí ze základních, středních i speciálních škol.

Šenovští fotbalisté mají nové hřiště a šatny. Rekonstrukce zázemí klubu probíhá nadále

Včera 14:34 | Šenov | Andrea Holeszová

Historie šenovského fotbalového klubu se začala psát už v roce 1931 a od té doby prošel spoustou proměn. Nyní se jeho členové těší až skončí rozsáhlá rekonstrukce jejich zázemí.

Čtvrtý ročník Vítkovického jarmarku se opět vydařil

16. června 2026 15:50 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Vítkovický jarmark opět přilákal stovky návštěvníků. Tradiční slavnost městského obvodu nabídla hudbu, atrakce pro děti i pestrý doprovodný program pro celé rodiny.

Ostrava Cup ovládly desítky mladých florbalistů. Domácí elévové vybojovali zlato

16. června 2026 15:45 | Ostrava-Slezská Ostrava | Anna Břenková

Ostravské sportovní haly ožily jedním z největších mládežnických turnajů sezony. Tradiční Ostrava Cup přilákal stovky mladých florbalistů a florbalistek z různých koutů republiky. Obrovskou radost udělal domácím fanouškům tým elévů ze Slezské Ostravy, který v silné konkurenci nenašel přemožitele a zaslouženě ovládl svou věkovou kategorii.

Rozmarné slavnosti Ostravice se opět povedly. Ve vlnách bojovalo rekordních 17 plavidel
Vydáno 15. června 2026 10:20, Ostrava-Slezská Ostrava, Tomáš Kořistka
Jednou z nejoblíbenějších akcí v Ostravě se v průběhu let staly Rozmarné slavnosti řeky Ostravice, které na nábřeží do centra města každoročně přilákají tisíce diváků. O popularitě svědčí i vzrůstající počet plavidel, které se vydávají do vln soutěžit.

Slavnosti řeky Ostravice jsou právě tou akcí, kde si přijdou na své celé rodiny. Rodiče s dětmi se baví a fandí u sjezdu řeky netradičních plavidel, ale mají i mnoho dalších možností k zábavě. Slezská Ostrava, která oblíbenou akci pořádá, připravuje zábavu pro děti už od nejmenších.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Je to opravdu akce, která propojuje ty dva břehy Ostravice a je to akce, která přiláká spoustu lidí, což je dneska i vidět. Myslím si, že ta účast je dneska rekordní a to nejen návštěvníků, ale i těch plavidel, protože dnes máme 17 netradičních plavidel. Je vidět, že ta akce opravdu každý rok roste a přiláká nové návštěvníky, nové účastníky, což je určitě hrozně fajn. Chceme oživit i toto nábřeží řeky Ostravice. Dnes se tady otevřelo nové bistro pod Sýkorákem. Máme tady nové veřejné toalety, což je předzvěst toho, že chceme, aby se tady konalo více akcí, aby tady byly nové podniky. Chceme tady postavit nový hotel, vlastně vedle bývalé spořitelny u Sýkorova mostu, takže si myslím, že to nábřeží řeky Ostravice přirozeně v těch následujících letech hodně ožije."

Na obou březích Ostravice se sešly tisíce lidí, které viděly opravdové unikáty. Po vodě se tak řítil záchranný autobus Harryho Pottera, vikingské drakkar s bojovníky nebo také strašidelné kreatury.

soutěžící týmy: "Voda není studená a to k tomu patří. Je to, je to legrace, je to zábava. Já jsem tady byl poprvé. Měl jsem obavy, jestli vůbec dojedeme, ale dojeli jsme."
"My jsme z dětského tábora A je to a představuji vám loď Volavka, která vlastně je teď letos na tábor a je to vikingská loď. My už jsme tady asi třetím rokem, takže sjíždíme pravidelně a je to úžasné. Naštěstí je krásné počasí, takže to vyšlo perfektně."
"Já jsem Méďa, Lumpík mi utekl, ten neposeda malý, ale naši Nutellu neukradl."

Návštěvníci měli ale také možnost vyzkoušet si svou zručnost a chytrost s obřími hlavolamy a designovými hrami. Po skončení sjezdu plavidel se také mohli sami vydat na vodu a sjet o dva kilometry níže.

anketa, návštěvníci: "Je to super."
"Mají tady hezké hry pro děti, takže se také zabaví. A viděli jsme hodně lodí."
"No, super akce v Ostravě, jo? Po Baníku druhá nejlepší letos."

Porota to rozhodně neměla jednoduché, ale nejvíce bodů nakonec získal tým učitelek Horymír. Už se vaří, druzí byli ufoni a třetí Vikingové. V hlasování diváků si nejlépe vedli ufoni a cenu starosty získal fialový autobus.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Je to těžké rozhodování, protože rok od roku se nám ta pravidla zlepšují. Máme tady týmy, které se účastní opravdu už několika ročníků, takže ta svá pravidla každý rok vylepšují. Vždycky mají nějakou inovaci a vždycky mě překvapí, co jsou lidé schopni vymyslet a s čím jdou do toho, že sjedou Ostravici."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000055255/rozmarne-slavnosti-ostravice-se-opet-povedly-ve-vlnach-bojovalo-rekordnich-17-plavidel