Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jak se bude dál rozvíjet centrální obvod Ostravy? Napoví strategický plán

Moravská Ostrava a Přívoz se pustila do přípravy strategického plánu. Ten určuje směr, jakým se bude obvod dál rozvíjet.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Plán rozvoje bude na roky 2022 až 2027. Samozřejmě s výhledem do roku 2035. Náš strategický plán bude navazovat na strategický plán Ostravy a bude mít název fajnOVA CENTRUM."

Zpracovávat ho budou akademičtí pracovníci Ostravské univerzity.

Alexandr Nováček, OSU, Katedra sociální geografie a regionálního rozvoje: “My v rámci přípravy toho strategického plánu využijeme šetření, které proběhly v minulých letech, Takže se občané Moravské Ostravy a Přívozu nemusí bát, že by ty dotazníky přišly na zmar. Z těch již dnes víme, že ty prioritní oblasti, na které se musíme soustředit, je životní prostředí, bezpečnost, bydlení, kvalita veřejného prostoru a podobně.”

Do tvorby strategického plánu ale budou zapojeni i obyvatelé obvodu, kteří už teď mohou posílat své podněty na e-mail ostravské univerzity uvedený na televizní obrazovce.

Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “A také v časopise Centrum, v našem měsíčníku budete mít několik měsíců po sobě dotazník, který budete moci vyplňovat. Přivítáme jakékoli názory, nemusí být jenom pozitivní. I ty negativní nám pomůžou posoudit, co je třeba v městském obvodu změnit."

Strategický plán by měl být hotov do konce února příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy