Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den bez moderních technologií, hodina denně venku. Děti z MŠ Špálova v Ostravě plní různé výzvy

Mateřská škola Špálova v Ostravě je už od roku 2016 zapojena do projektu Ekoškola. Učí tak děti chovat se zodpovědně a šetrněji k životnímu prostředí. Dokonce si ve školce založili zahrádku s bylinkami a zeleninovými záhony, o které se s dětmi starají.

Jarmila Karnovská, ředitelka MŠ Špálova: “Byli jsme vlastně v prvopočátku pilotní školou, která zkoušela metodiku pro MŠ a za tu dobu, kterou v ní pracujeme, jsme získali titul, který jsme měli loňského roku obhajovat. Bohužel covidová doba nám posunula tu obhajobu do dalšího roku.”

Letos se školka přihlásila i do výzvy Kampaň obyčejného hrdinství.

Anna Žemlová, koordinátorka programu, MŠ Špálova: “My běžně s dětmi děláme to, že sázíme bylinky, že se staráme o zahradu, uklízíme větve, hrabeme listí a vlastně tento bod je i v té kampani. My jsme vlastně vybrali kampaně Den pro sebe, kdy děti s rodiči se úplně distancují od jakýchkoliv moderních technologií. Potom další výzva byla zasaď si svou bylinu, strom. Je to jednorázová výzva.”

Třetí výzvou pak je Hodina venku, kdy se děti snaží po celý týden chodit minimálně na hodinu ven. Pobyt venku, kdy jsou ve školce se do toho samozřejmě nepočítá. Všechny tři výzvy budou děti plnit od 3. do 9. května.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy