Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice MOaP se zapojila do Ostravské muzejní noci. Nabídla prohlídky, koncert i soutěže pro děti

Po roční covidové přestávce se do Ostravy vrátila Ostravská muzejní noc. Do 12. ročníku této oblíbené akce se zapojilo 23 institucí, mezi nimi i radnice Moravské Ostravy a Přívozu, která si pro návštěvníky připravila bohatý program.

Zuzana Ožanová (ANO), starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Děkuji lidem, že přišli. Někteří se přišli podívat na budovu radnice, kde se mohli podívat na komentovanou prohlídku, jiní se přišli podívat na výstavu a další na koncert, který za chvilku začne.”

Právě o komentované prohlídky budovy radnice na náměstí Dr. E. Beneše postavené v roce 1928 podle architekta Karla Kotase, byl největší zájem. Jde o nádhernou budovu, která spojuje neoklasicismus a modernismus.

Lenka Kocierzová, průvodkyně: “Největší kuriozitou je tady ve sklepě původní místnost trezor, která má původní dveře trezorové, takže ta je taková tajuplná. Potom mě fascinuje několik druhů mramoru, které byly využity na obkládání, protože je tu asi 10 druhů. Jeden je se stříbrnými tečkami, jeden s mušličkami a tak dále.”.
Anketa: účastníci Ostravské muzejní noci: “Zaujalo mě to, že se spořitelně nepodařilo udělat moc velkých úprav a že budova zůstala velmi zachovalá.”
“Zaujala, protože si to pamatujeme dřív jako spořitelnu, Tak jsme se chtěli podívat, jak to vypadá dneska. Jsem rád, že takové budovy pořád slouží nějakému účelu a tohle je dobrý účel."

Kulturou ožila i výstavní síň Dvorana, kde zazněly klasické i populární písně v podání člena opery Národního divadla moravskoslezského Sergeje Zubkeviče, No a nechyběly ani různé soutěže pro děti, které probíhaly v prostoru před radnicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy