Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravu opět roztančí mezinárodní festival Folklor bez hranic

Ostravu opět roztančí festival Folklor bez hranic. Tato tradiční akce, která přináší do ulic folklorní tradice a lidové umění, vznikla už v roce 1998 a je volně přístupná veřejnosti. Letos se uskuteční od 15. do 19. srpna.

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Folklor bez hranic Ostrava proběhne letos od 15. do 19. srpna v ulicích Ostravy, kdy chceme roztancovat Ostravu. Každý den od 16 hodin roztancujeme náměstí Ostravy. V pondělí začneme na Masarykově náměstí v centru Ostravy, v úterý na náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce, ve středu na mariánskohorském náměstí a ve čtvrtek se budeme pohybovat v Porubě u kruhového objezdu na Hlavní třídě.”
Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jsem pyšná i na to, že jsme mohli dát záštitu tady tomu folkloru, protože si myslím, že jsou to tradice. Je to nádherná muzika. Ona vypovídá o těch radostech a starostech lidského života.”

Festival nerozdává radost jen lidem v ulicích Ostravy, ale také těm, kteří na na něj přijít nemohou.

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Pro letošní ročník Folkloru bez hranic jsme si připravili 13 folklorních kolektivů z Mallorky, Srbska, Slovenska a mnoho kolektivů z ČR. Českou republiku bude zastupovat Jihomoravský soubor Žerotín ze Strážnice. Folklor bez hranic letos určitě zavítá i do domovů pro seniory. Navštívíme domovy pro seniory Sluníčko, Slunečnice a Čtyřlístek. Věřím, že návštěvnost pro letošní rok bude taktéž veliká. Těšíme se na návštěvnost po slabších ročnících, takže se vrátíme konečně na pódia a uvítáme mnoho lidí na náměstích.”

Festival skončí v pátek na Slezskoostravském hradě a všichni jste na něj srdečně zváni.

Nahlásit chybu


K tématu
EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail