Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Minikino Kavárna patří jednou měsíčně dříve narozeným. Funguje tam pro ně Filmová seznamka

Ostravské Minikino Kavárna patří jednou měsíčně seniorům. Pod záštitou starosty obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Veselky tady probíhá Filmová seznamka určená právě dříve narozeným.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Filmová seznamka by mohla někdy evokovat to, že poskytujeme prostor pro seniory, aby se navzájem seznamovali a nacházeli si jakoby životního partnera, ale není tomu tak. Je to Filmová seznamka, to znamená, že senioři chodí do Minikino Kavárny, podívají se na film, o kterém pak následně u drobného občerstvení diskutují.”
Dušan Rapoš, šéfdramaturg, Minikino Kavárna: “Mám obrovskou radost, že sem chodí hlavně dámy, takové fajnové dámy. To jsou strašně vzdělaní lidé. Byl jsem překvapený, co všechno vědí o umění, historii filmu, kultuře a podobně. Takže ty debaty, které jsme původně plánovali, že po filmu, když s nimi sedíme a povídáme si, se někdy protáhnou z hodiny až na dvě až 3 hodiny.”

Promítá se vždy od 10 dopoledne a tento pátek byla k vidění nová česká komedie Střídavka.

Dušan Rapoš, šéfdramaturg, Minikino Kavárna: “My máme kapacitu kolem 70 míst a návštěvnost je zhruba třetinová, někdy i poloviční. Na to, že to je specifický žánr a probíhá od 10 dopoledne, tak je to velice dobrá návštěvnost”.

V pátek 23. září se senioři mohou těšit na americký film Všechno, všude, najednou. Vstupenky jsou k mání online, nebo přímo na místě.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail