Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centrálním obvodu Ostravy se objeví lavičky připomínající jeho historii

V městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz už mají výsledky 3. ročníku participativního rozpočtu Náš obvod. V hlasování lidé vybrali 3 vítězné projekty. K dispozici měli 3 kladné a jeden záporný hlas. Poprvé mohli hlasovat na prezentaci návrhů ve Dvoraně radnice.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Moc chci poděkovat všem, co se účastnili hlasování, protože je to taková naše vzpruha do dalších let, kdy chceme ještě navyšovat rozpočet a chceme participativní rozpočet samozřejmě podporovat. Zapojení těch lidí je velké. Dokonce nám hlasují lidé z celé Ostravy. Jedna z výherkyň naší soutěže byla z Jihu, takže jsme moc rádi, že ten náš kvalitní participativní rozpočet , který je výborně zpracován, má takový ohlas a takový úspěch.”
Jakub Vontroba, projektový manažer, MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “V letošním ročníku participativního rozpočtu se na 1. místě umístil projekt malovaných hřišť a na druhém místě se umístil projekt laviček připomínajících historii obvodu. Na třetím místě projekt Ohnisko. Realizace třetího projektu bude záviset na nákladech realizace prvních dvou projektů. Více informací o všech projektech, které byly v hlasování včetně vítězných projektů můžou lidé najít na stránkách náš obvod.”

Radnice ale udělá vše pro to, aby se realizovaly všechny tři. Celkem na ně vyčlenila milion 200 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy