Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum Ostravy zdobí tisíce světýlek a žárovek. Slavnostně se rozsvítí už tuto sobotu

V Moravské Ostravě a Přívozu už je vše připraveno na Vánoce. Masarykovo náměstí a také Husův sad zaplnily nazdobené stánky a v celém obvodu už byla nainstalována i vánoční výzdoba.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme rozfázovanou přípravu na Vánoce na dvě části. Část výzdoby a stánků děláme do 11.11. a potom pokračujeme až do slavnostního rozsvícení stromu. Časově nám to zabere 6 až 7 týdnů celkově a té výzdoby je hodně. Můžeme počítat žárovky a světýlka na tisíce.”

V obvodu jsou vánočně vyzdobeny nejen ulice a náměstí, ale také 6 kašen a stromy. Nechybí ani 3D prvky jako světelné brány.

Petr Smoleň, ředitel TS Moravská Ostrava a Přívoz: “Je to jak od centra města až po hlavní nádraží, kde máme taky velmi pěknou výzdobu. Tam máme nasvětlenou pergolu i kašnu. Celkem u nás na tom pracuje celou dobu jeden provoz, což je 7 lidí a potom ve druhé fázi přidáváme ještě lidi jak ze zeleně, tak z komunikací, kteří pomáhají zdobit. Takže potom v té konečné fázi je to kolem asi 20 lidí.”

Vandalové loni na vánoční výzdobě napáchali škody za čtvrt milionů korun. Teď už je vše opraveno.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Co by nám nejvíce pomohlo je, kdyby se vánoční osvětlení nepoškozovalo. Bohužel některé věci jsme neopravili, například řetěz, který byl na Masarykově náměstí, který byl na těch stromech. Ten tento rok nebude. Je to trošku úbytek té výzdoby, ale bude hezká a vzhledem k tomu, že všechno máme v ledkách,(je to napojeno na veřejné osvětlení, tak nemusí mít obyvatelé obavu, že by to byly nějaké velké účty za elektřinu.”

Vánoční strom a celá výzdoba se slavnostně rozsvítí už tuto sobotu a lidem bude dělat radost až do Tří králů, tedy do 6. ledna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy