Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy-Jihu si zdobí vánoční stromy. Jiní si ozdoby naopak odnášejí

  • Ostrava-Jih,

Na první adventní neděli v Ostravě-Jihu odstartovala zbrusu nová akce s názvem Živý adventní kalendář. Probíhá tak, že se každý den rozsvítí jedno vánočně nazdobené okno ve dvou lokalitách v Hrabůvce.

V Ostravě-Hrabůvce začaly sousedské Vánoce. Lidé, kteří se do nich zapojili, rozsvítí každý den jedno adventní okno. Celá akce začala na 1. adventní neděli, kdy se jako první rozsvítil vánočně vyzdobený vchod radnice.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-JIh: “V neděli byla zahájena akce Živý advent. Celá ta akce probíhá ve spolupráci se spolkem Elegant. Začali jsme v neděli oknem, dveřmi našeho úřadu a nyní postupně každý den se rozsvítí jedno okno. Byly také vytvořeny sousedské stromy na náměstí Gen. Svobody a v Jubilejní kolonii, které se postupně svépomocí ozdobí.”
Anketa: obyvatelé Hrabůvky: “Nám se to líbí tady ten nápad vlastně podpořit trošku to Družstvo, tak jsme si říkali proč se nezapojit aktivně. Tak jsme vzali jednu ozdůbku z domu a dali jsme ji tam na stromeček.”
“Protože to krásně voní.”
Bohužel ze stromu na náměstí Gen. Svobody hned první noc někdo ukradl vánoční světýlka.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “My věříme tomu, že bylo to jen nepochopením, ale já bych ráda upozornila občany, že sousedské stromy jsou tady od toho, aby se na ně ozdoby přidávaly, nikoli odnášely. Předem děkujeme.”

Kromě sousedských stromů se zdobí i výlohy opuštěných obchodů na náměstí Gen. Svobody. Ta první je vyzdobena vánočním stromem, který je plný různých cyklistických součástek.

Momentálně se připravuje druhá výloha na náměstí Gen. Svobody, kde budou vystaveny výrobky a produkty místních obyvatel.

K dispozici je také procházková vánoční mapka, díky které se můžete projít po stopách jednotlivých oken a výloh.

Karin Raszková, spolek Elegant: “Všichni budou moci celou akci sledovat, protože každý den ukážeme na facebooku Elegant spolku, nebo klubu českých velocipedistů Moravan a městského obvodu Jih fotografii z daného okna a také fotografii nebo instalaci našich stromů a na konci to bude takový dárek pro všechny spoluobčany, vytvoříme takové přací video vánoční, kde vlastně budou všechna okna rozsvícena a promluví i pan starosta.”

Další výloha se rozsvítí už tento čtvrtek, a to výloha Komorního klubu v Jubilejní kolonii.

Připraven bude i doprovodný program, který začne úderem 17. hodiny. Těšit se můžete mimo jiné na vystoupení dětí, komentované promítání o historii klubu a malý fotokoutek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy