Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Živý advent v Ostravě-Jihu ukončilo poslední sousedské setkání

  • Ostrava-Jih,

Sousedské Vánoce na Jihu skončily úspěchem. Pilotní projekt, který podpořila radnice, ukázal, že lidem není jedno, jak to v jejich okolí vypadá a pro krásnou vánoční atmosféru udělali maximum. Navíc se i vzájemně poznali.

Pilotní projekt Živý advent ukončilo poslední sousedské setkání v Družstvě. Na náměstí Svobody se sešli lidé, které se do něj jakkoli zapojili. Někteří přispěli ozdobou na vánoční stromeček, jiní zdobili opuštěné výlohy a jiní zase zdobili svá okna, která se postupně rozsvěcovala.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Poslední adventní neděli jsme se sešli tady v Družstvě a rozdělujeme balíčky všem lidem, kteří se zúčastnili našeho živého adventu, to znamená každý, kdo vyzdobil své okno a v průběhu adventního času ho rozsvítil, tak dneska tady od města dostane nějaký malinký dárek. Samozřejmě jsme se tady sešli, abychom si popřáli krásné Vánoce a doufali v příští lepší rok.”

Poslední adventní neděli byla zároveň odtajněna čtvrtá výloha, svítila i všechna nazdobená okna a nechybělo ani malé občerstvení.

Karin Raszková, Spolek Elegant: “My jsme dnes měli velké pečení, takže já tady mám tři druhy buchet, slaný štrůdl, uvařený čaj, takže i přesto, že musíme dodržovat rozestupy, tak jsme dneska tady chtěli poděkovat všem, kteří do toho s námi šli.”
Anketa: návštěvníci sousedského setkání: “Našla jsem si kurz na internetu a tak mě to zaujalo, že jsem říkala, že to zkusím. Pak jsem si vzpomněla, že tady máme to setkání, tak jsem říkala, že udělám taky, že tím potěším.”
“Líbí se mi to. Já mám tady výzdobu udělanou v jednom tom výkladu.”
“No líbí, škoda, že je situace taková, jaká je. Takové smutnější je to.”
“Nám se to moc líbilo a další rok bysme chtěli zase, že Kryštůfku. Můj syn miluje zdobení a Vánoce celkově, takže si to užíváme.”
“Je to moc hezké. Tady jsme nevěšeli ozdůbky, ale 8. prosince jsme měli okno vyzdobené.”

Výlohy budou tady na náměstí Svobody svítit až do tří králů, a to každý den od půl 4. odpoledne.

Poslání, které sousedské Vánoce měly mít, splnily na 100 procent.

Karin Raszková. Spolek Elegant: “Já bych chtěla všem poděkovat, protože myslím si, že celý projekt živých adventních Vánoc v Družstvě a v Jubilejní kolonii dopadl nádherně Dějí se takové malé zázraky, protože když projíždím domů tady , tak na sebe sousedi mávají. Lidé chodí nejen po Družstvě, i po překrásné Jubilejní kolonii s mapkama a chodí od okna k oknu, zdraví se. Náš sousedský strom je plný nádherných ozdob.”

Dobrou zprávou je, že už příští rok bude rozšířena vánoční výzdoba v obvodu právě o Zábřeh Družstvo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy