Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ulici Oráčova v Ostravě Jihu opravili silnici a chodník

V Ostravě-Jihu loni opravovali silnice a chodníky ještě i na konci roku. I díky příznivému počasí se tak podařilo dotáhnout do konce mimo jiné rekonstrukci ulice Oráčova v Hrabůvce.

Radnici Ostravy-Jihu se ke konci loňského roku podařilo opravit velkou plochu chodníků a silnic napříč celým obvodem. A to zejména díky ostravskému magistrátu, který se podílel na jejich financování.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Nyní se nacházíme na ulici Oráčova v Ostravě-Hrabůvce, kde jsme opravili jak chodníky, tak komunikaci, tedy silnici v celém rozsahu. Ta silnice má nějakých 2100 metrů čtverečních, které se opravily a přilehlé chodníky. Unikátní na této silnici je to, že jsme ji dělali ve spolupráci s ostravskými vodovody a kanalizacemi."

Ve velmi krátké době stihly zareagovat a při jednom se tak vyměnilo i vodovodní potrubí z 30. let minulého století za nové.

Zdeněk Hübner (Ostravak), místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Kdybychom ty povrchy opravili bez toho, aniž by se to vyměnilo, tak by velice rychle došlo k tomu, že by pravděpodobně byly ty kousky rozřezány, nebo prostě byly by tady ty záplaty. Tomu jsme se chtěli vyhnout."

Náklady na opravu ulice Oráčova přesáhly 7 milionů korun. Polovinu z této částky zaplatil ostravský magistrát. Rekonstrukcí díky příspěvku města prošly i další komunikace.

Letos bude radnice v rekonstrukci silnic a chodníků pokračovat. Opravou by jich mělo projít více než loni.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy