Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V DPS Odborářská v Hrabůvce přestavují byty na pokoje s odlehčovací službou

  • Ostrava-Jih,

V Domě s pečovatelskou službou Odborářská v Hrabůvce panuje čilý stavební ruch. V prvním patře přestavují byty na pokoje s odlehčovací službou, o které je velký zájem. Momentálně je jich ale málo.

V Domě s pečovatelskou službou Odborářská v Ostravě-Hrabůvce rozšiřují kapacitu lůžek na odlehčovací službě. Přestavbou 5 bytů o velikosti 1+1 by se měla zvýšit ze 14 na 20.

Jan Dohnal ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Všechny tyto byty jsou předělávány tak, že ze zrušené kuchyně vznikne jedna místnost pro jednoho uživatele, z obytné místnosti bude druhá místnost a vždycky tyto dva pokoje budou mít společné sociální zázemí.”

V pokojích, kde kdysi bývala kuchyń, bude dodán nábytek na míru tak, aby se do nich vešlo vše, co senioři potřebují.

Jsou totiž menší než původní obývací pokoje. Jeden z bytů pak bude sloužit jako zázemí pečovatelské služby.

Lucie Blahutová, ředitelka DPS Odborářská: “Účelem poskytování sociální služby, odlehčovací pobytové služby je umožnit neformálním pečujícím, kteří se starají o své blízké, aby měli také čas na svůj odpočinek a na regeneraci svých sil. Pobyty u nás jsou krátkodobé, maximálně na dobu 3 měsíců a poté se náš uživatel vrací do svého přirozeného prostředí. Jsem velice ráda, že náš zřizovatel nám v tomto směru vyšel vstříc a podílí se z větší části na financování celé investiční akce, která je podpořena také dotací MS kraje."

Celá přestavba by měla být hotová už na konci března.

Jan Dohnal ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Celkový investiční náklad je ve výši zhruba 4 miliony korun, přičemž 3 miliony korun je příspěvek zřizovatele městského obvodu Ostrava-Jih a milion se nám podařilo získat z dotace MS kraje. Následně budeme rekonstruovat i ty původní prostory, které se nacházejí v přízemí domu. Budeme tam chtít zvýšit kvalitu tak, aby došlo k minimalizování dvoulůžkových pokojů a měli bychom co nejvíce uživatelů v pokojích jednolůžkových.”

V budoucnu by radnice chtěla rozšířit odlehčovací službu ještě o další prostory.

Jan Dohnal ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme tady ještě druhou půlku patra a prostory nad námi, takže ten cílený stav je, že bychom celou tuto budovu mohli pro tuto službu poskytnout, protože 20 odlehčovacích lůžek na 100 tisícové město není mnoho. Ty výhledy tady ještě jsou.”

Budova poté získá i nový venkovní výtah, aby se po ní bylo možné pohybovat s mobilními lůžky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy