Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Folklor bez hranic opět roztančil ulice Ostravy. Rozveselil i Domovy pro seniory

Do Ostravy také letos zavítal mezinárodní festival Folklor bez hranic. Po celý minulý týden putoval po městských obvodech kde nepřinášel jen tradice, ale rozdával i radost

Folklorní soubory z Mallorky, Srbska, Chorvatska, Slovenska a samozřejmě také z Česka roztančily ulice Ostravy. V Ostravě-Jihu je za krásného počasí přivítaly stovky lidí na náměstí Ostrava-Jih.

Anketa: vystupující folklorní soubory: “Jmenujeme se Žerotín. My zpracováváme hlavně folklor z oblasti Strážnicka a celkově Jižní Moravy nebo spíš Moravského Dolňácka. To znamená Strážnicko, trošku Zlínsko. V Ostravě už jsme celkem potřetí. Proč potřetí, protože se nám tu prostě líbí. Máte to tady super, nám se tu líbí. Je to pěkně na týden, je to o prázdninách, je tu zábava, je to fajn.”
“My jsme děti, děcka, mládež z Trenčína z folklorního souboru Trenčian. Je to středoškolský soubor, takže tancujeme zejména choreografie z Trenčína a z okolních dědin a to přesně budeme i dnes na jevišti předvádět.”
“Momentálně máme na sobě leblik, ten pochází z púchovského regionu, potom máme klasické trenčianské nohavice a košili soukennou. Zatím velmi pěkně. Pěkné průmyslové město. Už jsme viděli pěkný industriální park, ale i historické centrum je velmi příjemné.”

Festival se snaží zachovat, rozvíjet a propagovat lidové tradice a umění a každý rok probíhá za podpory ostravského magistrátu a ostravských obvodů.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já jsem ráda, že jsme opět mohli přivítat v našem městském obvodu Folklor bez hranic. Jsem ráda, že se ho )účastní nejen soubory tady z Ostravy a okolí, ale také soubory ze zahraničí ať už je to z Mallorky, Srbska, Slovenska. Určitě vždycky to setkání je pro členy souborů přínosné a určitě velice zábavné.”
Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem hrozně rád, že takovém městě jako je Ostrava, to znamená ve městě, které je spojeno spíše s průmyslem, si najdou lidi čas a prostor uspořádat folklorní festival. Je to už 24. ročník i když za 25 let trvání, protože v roce 2021 kvůli covidu jeden ročník nebyl. Je to skvělá věc. Já doufám, že všichni, kteří tady přišli, si ten festival náležitě užijí.”

Festival rozveselil nejen lidi v ulicích, ale také klienty domovů pro seniory Sluníčko a Slunečnice a Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Prestige Health Care s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail