Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová přírodní učebna v Bělském lese je téměř hotová. Fungovat bude celoročně

Lesníci otevřeli v Lesní škole v Bělském lese novou přírodní učebnu. Jde o jurtu, na kterou jim velkou částí přispěly OKK Koksovny. Výukové programy v ní budou probíhat po celý rok.

Za pouhý jeden týden byla v Lesní škole v Bělském lese postavena nová přírodní učebna. Jurta o průměru 8 metrů je vybavena i malou terasou, kamny a světlíkem, který se dá otevřít.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o.: “Během začátku března jsme to realizovali, pak probíhalo dolaďování a nyní jsme připraveni i s částí expozice a výbavou na nový školní rok pro děti základních škol. Provoz bude celoroční, proto jsme vybaveni kamny, takže děti to budou mít o něco jiné, protože budou muset třeba i naštípat dřevo, přinést ho sem, najít něco na podpal, aby tady prostě bylo teplo.”

V jurtě nechybí ani vycpané exponáty zvířat, která žijí v našich lesích, staré nářadí, dřevěné a plyšové hračky a výstava fotografií, které vytvořily děti ve fotografickém kroužku.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o.: “Už nám tady chybí jen nějaký stoleček na čaj, takže budeme pracovat s bylinkami, které máme připravené, nasbírané, abychom si mohli ten čaj tady udělat a ještě nějaký malinkatý botníček, protože v zimě tady bude hustý provoz.”

Do budoucna chtějí lesníci za jurtou zřídit i malý sklad, kde budou uloženy pomůcky pro vybavení na relaxaci a muzikoterapii.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o.: “Programy budeme mít opět pro první stupeň základních škol, ale když sem zavítají i střední školy nebo i druhé stupně, budeme rádi a program pro ně bude zase o něco složitější a uzpůsobený. Programy probíhají z jedné třetiny uvnitř a ze dvou třetin v lese, kde to je nejlepší a na první dotek.”

Na výukové programy v nové učebně se budou moci školy registrovat už od středečního dopoledne, a to na webu lesniskolaostrava.cz.

Pavel Kotala, Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o.: “Z jurty povedou první kroky dětí k našemu bosému chodníku, kde si budou moci projít všechen materiál, který se dá najít v lese. Šišky, dřevo, trávu, štěpku a pěkně to prozkoumat a možná se jim vybaví nějaká vzpomínka na prázdniny, že někde kempovaly s rodiči.”

Novou přírodní učebnu si lidé budou moci prohlédnout už v sobotu 10. září, kdy se v Bělském lese uskuteční dobrodružná akce Den v lese.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Rád bych dneska pozval na další skvělou akci. To je Festival dřeva a Den v lese. Je to již významná akce, která každoročně přiláká spoustu rodin s dětmi. Je ukázaná lesní technika, je tam řada soutěží, skvělé občerstvení. Zvěř lesní je tam ukazována, je tam opravdu zábava pro celou rodinu.”

Akce bude probíhat od 11 dopoledne do půl 5 odpoledne a těšit se můžete i na lanové překážky a koňské taxi.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail