Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poslední plošina a Úřad městského obvodu Ostrava-Jih bude zcela bezbariérový

  • Ostrava-Jih,

Úřad městského obvodu Ostrava-Jih bude od února příštího roku zcela bezbariérový. Hendikepovaní lidé se tak mnohem snadněji dostanou i do budovy B, kde bezbariérový přístup uvnitř budovy chyběl.

Na radnici Ostravy-Jihu se lidé s hendikepem dostanou snadněji. Dosud byli odkázáni na pomoc ostatních, když si potřebovali vyřídit své věci v budově B městského úřadu.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Nyní se nacházíme při vstupu do budovy B, která byla bezbariérově přístupná pouze z venkovní části přes parkoviště. Stávající schodiště bylo vybouráno a vzniká nám tady nová bezbariérová rampa.”
Petr Bidzinski, odbor vztahů s veřejností: “Občané se dostanou lépe na odbor dopravy, odbor komunálních služeb a k přestupkovému oddělení na odboru správních činností.”
Marcel Klimeček, realizační firma: “Provádíme zde rekonstrukci, při které se zbouralo stávající schodiště , které se nahradí betonovou rampou pro vozíčkáře. Při rekonstrukci se nevyskytly žádné větší komplikace. Vše je prováděno zkušenými odborníky a vše probíhá podle plánu.”

Práce by měly skončit do ledna příštího roku a vyžádají si zhruba jeden milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy