Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sotva začala škola, Covid je uzavírá a zpřísňuje opatření

Ředitelé všech základních škol v Ostravě-Porubě mají jasno. Od středy zavedli povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách škol. Děti i učitelky si je mohou sundat pouze ve třídě při výuce. Nechtějí dopadnout jako ZŠ Aleše Hrdličky, která je kvůli covidu mimo provoz.

V Ostravě-Porubě je kvůli covidu uzavřena ZŠ Aleše Hrdličky. Zaměstnanci procházejí testy a postupně se budou vracet. Ostatní školy v obvodu na tuto situaci zareagovaly povinným nošením roušek.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: ”My podporujeme rozhodnutí ředitelů nosit od dnešního dne ve veřejných prostorách roušky. Přijde nám důležité, že se na tom shodli všichni ředitelé porubských základních škol, takže v tom nebudou mít rodiče ani děti zmatek.”
Renáta Fialová, ředitelka ZŠ Komenského: “Našim cílem je zamezit v co největší míře vzájemným kontaktům. Protože v okamžiku, kdyby se vyskytla opravdu nákaza covidem, spadne nám do karantény co nejmémě dětí. Děti to respektují, opravdu dnes ráno jsem měla radost, protože většina dětí přišla disciplinovaně s rouškami.”

Děti by se o přestávkách neměly potkávat s dětmi z ostatních tříd a po chodbách by neměly běhat. Ze tříd nesmí bez roušek ani na krok. Dohlíží na to učitelé.

Anketa: žáci ZŠ Komenského: “Roušky, to je takové nepříjemné, že bych to nejradši neměla vůbec, ale ve škole mi to nevadí.”
“Ty roušky jsou docela na nic. Je to hrozné v tom dýchat.”
“Prostě mi to nevadí.”

Vedení porubské radnice v současné době rozjíždí akci vysokoškolští studenti na pomoc základním školám. Chce tím získat co nejvíce dobrovolníků, kteří by případně mohli učitele v karanténě zaskočit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy