Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česko čte dětem. Do celorepublikového projektu se opět zapojila i porubská radnice

Porubská radnice se opět zapojila do celostátní akce Celé Česko čte dětem. Projekt byl založen v roce 2006 a od té doby se do něj zaregistrovalo už více než 4 tisíce institucí a také jednotlivci.

Školy, školky, knihovny, nemocnice a také města a obce podporují myšlenku, že předčítání dětem je velmi důležité. Ví to i vedení porubské radnice, které v těchto dnech objíždí školská zařízení a seznamuje děti s různými příběhy a pohádkami.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Touto akcí se porubská radnice připojuje k akci Celé Česko čte dětem. Chceme navštívit některé školky, školy. Seznámit děti s příběhy, které jsme si vybrali a ukázat, jak je čtení podstatné. A že by opravdu číst mohl a měl dětem každý. Rozvíjí se tím fantazie, rozvíjí se tím schopnost sdílení příběhů a řekl bych, že čtení není nikdy dost.”

Děti nejen pozorně poslouchaly, ale také reagovaly na to, co je zrovna zaujalo.

Vedení obvodu má i jiný důvod objíždět školy a školy než číst pohádky dětem. Zároveň chce poděkovat ředitelům a učitelům všech 22 základních a mateřských za jejich práci. Zejména pak za to, jak zvládli letošní rok, který byl pro ně vzhledem k pandemii koronaviru úplně jiný a hodně náročný.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Museli se v průběhu roku přizpůsobovat tak, aby všechno fungovalo. Já musím říct, že to zvládli velmi dobře. Takže jsme jim za prvé přišli poděkovat, za druhé zhodnotit rok a za třetí si také říci, co plánují do toho roku příštího. Já jsem moc ráda, že už děti jsou ve školách a je vidět to nadšení u těch dětí, že konečně zase můžou do školy chodit.”
Jitka Hrazděrová, ředitelka MŠ Makovského: “My jsme moc rádi za spolupráci s úřadem městského obvodu Poruba, který nám vychází maximálně ve všem vstříc, podporuje nás i v akcích, které připravujeme pro děti, pro rodiče. Dnes jsme byli s dětmi obou MŠ na výletě v oboře hradu Hukvaldy, kde si děti mohly hledat poklad a měly připravený program.”

Ve školce jsou celkem 4 třídy. Dvě pro starší dětí, ty se jmenují Motýlci a Berušky a Sluníčka a Kuřátka pro ty nejmenší děti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy