Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kam dál? Osmákům a deváťákům napoví prezentační videa porubských středních škol

Všechny střední školy v Ostravě-Porubě teď natáčí krátká prezentační videa. Poslouží žákům základních škol, kterým tak usnadní rozhodování, jakým směrem se dál ubírat. Kvůli pandemii koronaviru si totiž školy nemohou prohlédnout osobně.

Porubská radnice dělá vše proto, aby fungovala spolupráce mezi jednotlivými školami. A to jak mateřskými, tak základními, středními i vysokými. Už na podzim na VŠB-TUO zorganizovala přehlídku středních škol pro základní s názvem Tvoje škola je hned za rohem. A teď přišla s dalším nápadem.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Protože covid nadále řádí, vymysleli jsme, že na středních školách natočíme krátká videa, kterými se všech 12 porubských škol představí a naši osmáci a deváťáci díky tomu získají kompas. kam se vydat po základní škole. Chceme těmi videí i tou přehlídkou ukázat, že porubské školství je velmi rozmanité a že nabízí celou řadu vzdělávacích možností."

Působí tady mimo jiné telekomunikační střední škola, střední škola služeb a podnikání, obchodní akademie, waldorfská střední škola, nebo střední škola Zdeňka Matějíčka, která nabízí obory kuchař-číšník, pekař, cukrář, nebo hotelnictví a turismus. Mladé cukráře jsme zastihli při pečení cukroví.

Darina Sochová, vedoucí učitelka odborného výcviku: “Nacházíme se na odborném výcviku v Klimkovicích. Učíme zde obor cukrář a potravinářská výroba. Žáci mají možnost, vlastně se naučí vše od základu. To znamená pálená hmota, cukrové rozvary, listové těsto. V této době žáci připravují vlastně čajové pečivo, po kterém je vlastně zvýšená poptávka, protože je vánoční čas.”
Anketa: studenti Střední školy prof. Zdeňka Matějíčka: “Vyrábíme hmotu na pečení. Hodně mě to baví. Nejraději dělám cukroví.”
“S Kačou děláme čokoládové kuličky, které jsou obalené v perníkovém prášku. Holky tam dělají medvědí tlapky a co se týče mě, tak já jsem vždycky chtěla tak nějak do toho potravinářství, ale hlavně jsem šla na cukráře.”

V Porubě je 12 středních, 12 základních a 10 mateřských škol. Radnice přitom nedělá rozdíly mezi školami soukromými a státními. Prezentační videa tak točí pro všechny.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Samozřejmě se s tím bude pracovat ve školách základních, v takových předmětech jako je například Svět práce, kde během minuty, maximálně dvou budou děti za doprovodu svých kariérových poradců seznámeni s kompletní nabídkou porubského vzdělávání.”

Videa budou k vidění i na facebooku radnice a webových stránkách jednotlivých škol.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy