Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Testování žáků na porubských školách probíhá bez problémů. Zaznamenaly jediný záchyt

Děti po dlouhé době opět usedly do školních lavic. Nejenže si opět zvykají na pravidelný režim, ale také na pravidelné testování. Naštěstí to zvládají s nadhledem. Některé to dokonce baví.

Porubské základní i mateřské školy si s testováním dětí poradily. Nemají s ním problém učitelé ani děti. Do základních škol po rozvolnění nastoupilo 95 procent žáků 1. stupně a do školek 85 procent dětí. Pouze jedno dítě mělo pozitivní test.na covid 19.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Tím bych chtěl poděkovat rodičům za důvěru, kterou školám dali a také školám za to, jak perfektně to testování zorganizovaly. Já sám jsem navštívil ZŠ Bulharská. Učitelé pracovali naprosto profesionálně. Děti se nebály, naopak se těšily do školy a braly to prostě jako nutné zlo. Někde to pojaly jako hru, takže se při tom odběru něco naučily.”

Ne všechny děti se ale do školy vrátily. Někteří rodiče nesouhlasili s testováním, jiní zase s celodenním nošením roušek a děti tak nechali doma.

Iva Obermanová, zástupkyně ředitelky, ZŠ Ostrava-Poruba, K. Pokorného: “Máme děti, které zůstaly doma. Rodiče si nepřejí jednak teda si nepřejí testování, někteří zase to, že mají být celý den v roušce, takže těchto dětí je pár. Najdou se ve třídě a samozřejmě i jim se snažíme zajistit výuku zase tím nějakým distančním způsobem zasíláním týdenních plánů. Máme konzultační hodiny pořád, takže docházejí i na konzultace, vlastně jeden na jednoho a pořád tam to vzdělání probíhá tímto způsobem.”

Většina dětí je ale ve škole a navíc ráda.

Anketa: školáci ZŠ Pokorného: “Lepší je to tady ve škole, protože tady máte i kamarády a je to o hodně lepší než na online výuce. A taky my jsme už třetí den ve škole a nás to prostě baví.”
“Doma to byla strašná nuda. Vůbec mě to tam nebavilo, protože jsem nevěděla, s čím si mám hrát. Prostě se mi líbí, že vstávám ráno a jdu do školy.”
“Já jsem se strašně těšila do školy, protože můžu být s kamarády a je to lepší než být u počítače. Už mě to nebavilo vůbec.”
Iva Obermanová, zástupkyně ředitelky, ZŠ Ostrava-Poruba, K. Pokorného: “Je to jako po prázdninách, takže se setkáváme znovu s tím, že nastolujeme nějaký řád ale většina dětí ve všech třídách se opravdu do školy těšila a my jsme se snažili na to připravit co nejlépe, takže je to příjemné, je to příjemná změna a my jsme rádi, že se nám zase ty školní prostory zaplnily dětmi. Máme 7 tříd, které jsou teď doma, 7 tříd je ve škole, no a celý 2. stupeň se stále vzdělává tou distanční formou. Čekáme na rozvolnění.”

Také na Základní škole Pokorného onemocněl covidem jeden ze školáků a celá třída tak musela do karantény.

Iva Obermanová, zástupkyně ředitelky, ZŠ Ostrava-Poruba, K. Pokorného: “Měli jsme pozitivního, ale ne z testu. Zrovna to aktuálně řešíme, že se nám přes víkend stalo dítě pozitivním a v podstatě se celá ta situace stáhla na ten minulý týden, takže nám teď momentálně chybí pedagogové a chybí nám celá jedna třída. Jsou v karanténě a řeší se to teď individuálně vlastně s hygienou po celou dobu.”

Testování ve školách probíhá pravidelně 2x týdně. děti si do školy mohou přinést i vlastní testy, testovat se ale musí až ve škole. Nebo přijít s výsledkem testu provedeném ve zdravotnickém zařízení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy