Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní umělecká scéna už klepe na dveře. Porubu oživí už od příštího týdne

V Ostravě-Porubě už příští týden začne tradiční Letní umělecká scéna. Nabídne řadu hudebních, divadelních i stand up vystoupení, která budou probíhat až do 10. srpna.

Prázdninové dny obyvatelům Poruby zpestří oblíbená Letní umělecká scéna. V týdnu od 13. července nabídne pop-up performance na různých místech obvodu. Kde a kdy přesně, to je překvapení. Pouliční představení si tak stejně jako v minulých letech užijí lidé, kteří půjdou náhodou kolem.

Anketa: kolemjdoucí: “Je to super, Poruba je fakt v tomto jedinečná si myslím, je to fakt parádní.”
“Asi je to fajn, akorát, že jsme to zjistili náhodou, že jsme šli kolem, jinak bysme se to nedozvěděli asi.”
“Líbí se nám to moc.”
"Já jedu kolem na kole. Byla jsem překvapená, co to tady je a koukám. Já jsem určitě příznivce tady tohoto. Já jako miluji kulturu, umění, všechno tohle, také já jsem spokojená, krásné.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Tradičně na léto připravujeme Letní uměleckou scénu v Porubě. Jako obvykle je připravena ve dvou částech První část nabídne pouliční představení v různých částech Poruby. Poté bude následovat druhá část. Tato část je rozdělena jakoby do 4 hlavních představení.”

Hlavní program Letní umělecké scény bude probíhat na Alšově náměstí a na nádvoří porubského zámku. A právě na tato představení byste si měli předem rezervovat místa.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Představení, které proběhnou na zámku v Porubě, jsou placená. Stojí 50 korun a zájemci si mohou rezervovat vstupenky na portále porubareenio.cz. Představení na zámku proběhnou na nádvoří. To znamená, že počítáme s kapacitou asi 300 lidí. V případě nepříznivého počasí je na tato dvě představení domluvený společenský sál také na zámečku v Porubě.”

Hlavní program Letní umělecké scény bude probíhat každé úterý a začne 20. července v 19 hodin na Alšově náměstí.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Představí se nám česko americké hudební trio Dobré ráno blues band. Nebude chybět valcha, harmonika, zpěv, kytara. Další dvě představení čekají diváky právě na zámku Poruba, kde pobaví diváky herci Moravského divadla Olomouc Jan Ťoupalík a Roman Vencl spolu s kouzelníkem Karlem Pomahačem. Jedná se o stand up comedy Děláme to ve třech.”

3. srpna se pak na porubském zámku představí v hlavní a jediné roli Roman Pomajbo s divadelní komedií Táta.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Jde o světově úspěšnou divadelní komedii o mužích a ženách, ve které se najdou opravdu všichni. Poslední představení, které zakončí Letní uměleckou scénu, proběhne na Alšově náměstí a vystoupí smyčcové trio Inflagranti spolu s pop rockovou kapelou. Myslím si, že k této kapele není co dodávat. Čeká nás spoustu zábavy, všichni si najdou, si myslím, to své.”

Všechna představení Letní umělecké scény proběhnou za podpory ostravského magistrátu a uskuteční se v souladu s aktuálními nařízeními vlády spojenými s pandemií koronaviru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy