Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě vzniknou nové byty. Domov v nich najde až tři tisíce lidí

V Ostravě vzroste počet rodinných a bytových domů. Na nezastavěné ploše podél ulic Mongolská a Polská v Porubě a Svinově, které vlastní jak město, tak soukromí investoři, by mělo najít kvalitní bydlení až 3 tisíce lidí. A to v horizontu 9 až 20 let.

Vášnivou debatu vyvolalo setkání s lidmi, na kterém jim byla představena nová obytná čtvrť v ostravských částech Poruba a Svinov. Ta by měla vyrůst na ploše o velikosti 23 hektarů podél ulic Mongolská a Polská. Studie, kterou zpracoval městský ateliér, se zabývá například tím, jak by měly vypadat budoucí ulice a domy a kde mají být veřejná prostranství, nebo obchody a služby.

Ondřej Vysloužil. ředitel MAPPA Ostrava: “To území je dlouhodobě určeno k zástavbě. Je to dáno územním plánem. Důležité je, že jsme jednali i s těmi soukromými vlastníky a že se nám podařilo i ty jejich zájmy spojit do nějakého plánu pro tu lokalitu s tím, že ten výsledný charakter zástavby by měl být na straně ke Svinovu, k rodinným domům, by měl být opravdu v charakteru zahradního města.”

Počítá se s rodinnými a řadovými domy. Směrem k Porubě by pak měly vyrůst maximálně 6 patrové bytové domy v městském charakteru.

Ondřej Vysloužil. ředitel MAPPA Ostrava: “Cílem bylo, abychom doplnili funkce, které tam chybí. To znamená, primárně se snažíme využívat vybavenost, která je v okolí a pouze necháváme prostor pro novou vybavenost, která by tam vznikla.”

Celá lokalita by měla být klidná a bezpečná a důraz se klade na snadné pěší a cyklistické propojení mezi Svinovem a Porubou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy