Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané jsou štědří. Opět přispívali do sbírky Srdce pro Porubu

Na Alšově náměstí si Porubané mohli vychutnat punč a přispět přitom na dobrou věc. Libovolné částky za něj putovaly do sbírky Srdce pro Porubu. Navíc se tady předával šek Adélce, díky kterému bude moci rehabilitovat v Klimkovicích.

Charitativní punč se starostkou. To je už tradiční předvánoční akce, která pomáhá a která se každým rokem koná na Alšově náměstí v Porubě, Její výtěžek jde do poslední koruny na účet sbírky Srdce pro Porubu.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Rozléváme nealko punč. Někteří se ptají, jestli náhodou by nebyl alko, ale je pravda, že raději rozléváme nealko. Přišlo docela dost lidí a myslím si, že se nám z toho pomaličku stává tradice a lidé opravdu se chtějí bavit. Je vidět, že chtějí přispívat na sbírku, vypadá to, že někteří opravdu přišli cíleně vyloženě na tento punč.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Musím říct, že jsem šla výjimečně náhodou na zdravotní procházku s dcerou, takže jsem to nevěděla, ale teďkom jsem si zašla a přispěli jsme. My jsme tady bydleli kousek, teď bydlíme trošku dál, ale pořád tady chodíme často.
Šla jsem okolo, myslela jsem, že tu žádné trhy nejsou. Byla jsem v Praze minulý týden a :am se prodává všechno. Víno svařené, punč, všechno. Trhy fungují, akorát my to máme
asi zakázané.”
“Přišli jsme cíleně samozřejmě poslechnout si dobrou hudbu, dát si nealko punč s paní starostkou."

“My jsme se tady dostali, protože jsme nevěděli, co dělat s tímto malým špuntem.”

Zároveň s punčem si lidé mohli zakoupit i stylový hrníček, nebo čistě porubské ponožky a na Alšově náměstí se také předával šek rodině malé Adélky, na kterou lidé přispěli částkou přes 70 tisíc korun.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Uděláme si společnou fotografii, aby lidé skutečně viděli, že ta jejich pomoc má smysl. Takže opravdu pomáhat a právě v době předvánoční je opravdu pěkné a my jsme rádi, že to vychází a že sbírka pořád funguje.”
Petra Štechová, maminka Adélky: “My moc děkujeme všem, kteří se podíleli jakýmkoli způsobem na sbírce v této nelehké době a otevřeli svá srdce a díky té sbírce, tomu výtěžku může Adélka letos strávit dva pobyty v sanatoriích Klimkovice. Dva rehabilitační pobyty, které Adélka potřebuje, aby se ten zdravotní stav zlepšoval. Jsou to speciální doplatkové pobyty, které nehradí zdravotní pojišťovna.”

Ponožky i hrníček jsou v prodeji i v informačním centru na Hlavní třídě. Koupi hrníčku přispějete 50ti korunou na sbírku Srdce pro Porubu.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail