Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní dům Poklad ožije Folkovým kolotočem. Vrací se sem po 38 letech

Do Ostravy-Poruby se po dlouhých 38 letech vrací Folkový kolotoč. Multižánrový hudební festival v sedmdesátých a osmdesátých letech silně ovlivnil českou a moravskou písničkářskou scénu a napomohl startu hudební kariéry Jaromíra Nohavici, Pavla Dobeše, nebo Karla Plíhala.

Jarek Nohavica, Žamboši, Robert Křesťan a Druhá tráva, Hradišťan, Slniečko, Kemel a spousta dalších zvučných i méně známých, ale zajímavých jmen vystoupí na 10. ročníku Folkového kolotoče, který se uskuteční po 38 letech v porubském kulturním domě Poklad.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Je to festival, který zahrnuje písničkářskou, vypravěčskou, folkovou scénu nejenom českou, ale i slovenskou a budou tady vystupovat i interpreti z Polska, možná i odjinud. Bude to opravdu velké, protože 3 dny pojede hudba, filmy, diskusní fóra, tvůrčí dílny na 7 scénách."

Folkový kolotoč bude probíhat ve všech prostorách kulturního domu včetně letní scény Amfi a žít jim bude také přilehlý park, kde se bude odehrávat doprovodný program.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Uskuteční se přes 30 koncertů, recitálů, tvůrčích dílen a filmových promítání a vystoupí přes 60 umělců, kapel, zajímavých osobností.”

Milan Kaplan, dramaturg a organizátor festivalu: “Je to zajímavé v tom, že ten žánr se posunul. Řekněme si, že folkové je jenom takové, to je kouzlo značky, Ale jinak je to od folkloru až po bigbity. Všichni vypravěči písniček, kteří se pohybují tady. Někdo má za sebou kapelu, která brnká takhle, jiný tam má víc bicích, ale jsou to vypravěči písniček a posunuli jsme se jenom v tom, že se chceme víc vidět. To je hrozně zajímavé a jinak to bude pořád stejná Sofiina volba jako to bylo v minulosti. Je na tobě, který koncert si zvolíš, užij si to.”

Folkový kolotoč bude zajímavý nejen svým rozsahem, ale také soutěží pro všechny umělce, kteří by chtěli zpracovat nové pojetí písničky od Jarka Nohavici Zatanči.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Mohou nám své cover verze posílat a my je potom uveřejníme na našich webových stránkách a sociálních sítích, kanálech a veřejnost bude hlasovat. Ta podoba písničky Zatanči, která se bude veřejnosti nejvíc líbit, dostane zajímavé ceny. Mimo jiné, že si může vystoupit na Folkovém kolotoči.”

Navíc bude mít možnost natočit si rozhlasový i televizní klip. A to v profesionálních studiích. Folkový kolotoč bude probíhat od 3. do 5. června a vstupenky už jsou v prodeji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy