Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubská radnice ocenila nejlepší učitele. Ceny se slavnostně předávaly v KC Všichni spolu

Porubská radnice opět ocenila učitele základních a mateřských škol v obvodu. Tato slavnostní událost už tradičně proběhla v komunitním centru Všichni spolu, kde byl připraven i doprovodný program a občerstvení.

Komunitní centrum Všichni spolu se obléklo do slavnostního. Celkem 10 učitelů základních a mateřských škol si z něj u příležitosti Dne učitelů, odneslo ocenění za inovativní a tvůrčí přístup k práci. Od radnice dostali i drobné dárky.

Anketa: ocenění učitelé: “S dětmi mě to stále baví. Děti mě nabíjejí, protože mají spoustu energie a je pravdou, že i když mám nějaké starosti, nebo trápení a přijdu ráno do práce, tak se těším, baví mě to. Myslím, že jsem v práci spokojená.”
“Práce paní učitelky se mi velmi líbí. Chtěla jsem ji dělat úplně od malička a zase bych a kdybych si měla vybrat, tak bych si zase vybrala učitelství na 1. stupni.”
“Velmi jsem ráda za to ocenění, vybrali mě a jsem za to ráda a spokojená.”
Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Tím, že oceňujeme učitele, tak tím vzdáváme hold jejich práci. Zároveň tím umožňujeme, aby se vzájemně poznávali, aby si vyměňovali dobrou praxi a aby v Porubě mohla vyrůstat učící se komunita. Což je asi to nejdůležitější, co lze ve školství a společnosti budovat. Komunita, ve které si to nejlepší předávají učitelé, žáci i rodiče. To je náš hlavní cíl.”

Učitelé se loni kvůli pandemii koronaviru museli poprat s distanční výukou, která byla pro ně úplně nová a zvládli ji na jedničku. Teď je před nimi další zkouška spojená s válkou na Ukrajině.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Opět věc, na kterou se nemohli nachystat, která se stala ze dne na den a to je samozřejmě ukrajinské děti, které budou časem přijímat a už vlastně přijímají dnes. Já jsem jim dneska moc poděkovala za to období a i jsem tak trošku říkala, že se nám v tom covidovém období neskutečně osvědčili. Zvládli to. Zvládli to perfektně a tím pádem i očekáváme, že zvládnou i to, co je teď před nimi. A my jim budeme držet palce, my je budeme podporovat jak to jen půjde.”

Ukrajinské děti už přijaly například základní školy Ukrajinská a Komenského.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy