Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubané mohou opět navrhovat proměnu dvorů. Participativní rozpočet Zelená Porubě je tu

Porubská radnice vyhlásila další ročník participativního rozpočtu Zelená Porubě. Nápady na to, jak celkově vylepšit dvory a vnitrobloky, mohou lidé podávat po celý červen. Na proměnu nejlepšího návrhu obvod vyčlenil 4 miliony korun.

V Ostravě-Porubě projde proměnou další dvůr. Pokud se vám ten váš nelíbí, můžete to změnit právě teď. Stačí navrhnout jeho budoucí komplexní podobu a nápad poslat radnici. Začal totiž 6. ročník projektu Zelená Porubě. První 4 ročníky lidé podávali jen dílčí návrhy.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Rozhodli jsme se, že ten participativní rozpočet a jeho podmínky upravíme tak, aby právě umožňoval věnovat se právě těm komplexním proměnám jednotlivých dvorů. Proběhl první úspěšný ročník. V této chvíli je jeden dvůr v úpravách. Teď probíhá jeho proměna a už jsme vyhlásili ročník další a pracujeme na další proměně. Já věřím, že to lidi ocení. My jdeme cestou takových jednodušších úprav, které nebudou vyžadovat stavební povolení. Proto jsme to schopni dělat v té frekvenci, kterou děláme.”

V minulém ročníku lidé dali nejvíce hlasů Duhovému hřišti, které momentálně vzniká ve vnitrobloku mezi ulicemi Plukovníka Rajmunda Prchaly a Bedřicha Nikodéma.

Olah Koloman, stavbyvedoucí: “My tu provádíme rekonstrukce chodníků, pokládáme zámkové dlažby a začali jsme někdy zhruba v minulém týdnu. Hřiště se začíná už zítra bourat. To znamená budou tady sbíječky a bude se tu pokládat nový asfalt.”

Dominantou hřiště bude zrekonstruovaná asfaltová plocha s barevnou dráhou.

Sandra Zubáňová, autorka vítězného dvoru: “Bude vhodná pro děti, které si ji budou moci projíždět formou slalomů a různých cviků ať už budou na nějakých kolečkových sportech, tak na bruslích, koloběžkách. nebo budou hrát nějaké hry na botách. Tak by je ten barevný povrch měl vést a rozvíjet kreativitu a nějakou koordinaci pohybu.”

Revitalizací projde i zeleň, na které vznikne posezení pro rodiče s piknikovým stolem.

Sandra Zubáňová, autorka vítězného dvoru: “Pak tady bude pro starší děti opičí dráha. Takový dřevěný větší prvek, který bude zase rozvíjet koordinaci pohybu a bude to taky vhodné pro děti plus mínus do těch 6 let.”

Vedle revitalizovaného pískoviště bude nainstalován i dřevěný domeček na sdílené hračky. Klíč od něj dostane každý, kdo si o něj požádá

Takže se můžete inspirovat a podávat své návrhy, a to od 1. června. Cílem je, aby se veřejný prostor výrazně proměnil k lepšímu.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: :Budeme moc rádi, když nám všichni Porubané a kdokoli, kdo v Porubě bydlí, budou přihlašovat nové nápady na projekty, na revitalizaci svých dvorů a vnitrobloků. Cokoli kreativního, co je napadne. V rámci nového ročníku Zelená Porubě bych vás ráda pozvala na workshop, který budeme pořádat společně s ostravským grantovým programem Tvoříme prostor. Bude se konat 19.5. v DK Poklad.”

Veškeré podrobnosti najdete na webových stránkách Zelená Porubě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o., ŽS Ostrava - Střed
Ostrava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o., Ostrava - Přívoz
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o., Moravská Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail