Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srdce pro Porubu pokračuje. Lidé mohou přispívat na postiženého Tomáška

Porubané mohou opět přispívat na dobrou věc. Do charitativní sbírky Srdce pro Porubu byl tentokrát vybrán 15 letý Tomáš Berka, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

Sbírka Srdce pro Porubu pokračuje. Už jste pomohli 5 zdravotně postiženým lidem a tentokrát můžete přispívat Tomáškovi, který je kvůli dětské mozkové obrně upoutaný na vozík.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Vždycky, když máme vyhlídnuté nové dítě pro sbírku Srdce pro Porubu, tak se snažíme vždycky potkat na začátku s rodiči i s tím novým dítkem. Dneska s Tomáškem. Ptám se, jestli pracují, jakým způsobem se starají o to dítko a tak dále. A vždycky ty rodiče jsou pozitivně naladěni jako kdyby a byť by člověk řekl, že tady mají tak trošku právo být nazlobení na to, co se děje kolem, prostě nejsou. Já to obdivuju a dává mi to strašnou motivaci a sílu a vždycky jsem plná energie, protože si říkám, my řešíme denně blbosti , ale ty opravdové hodnoty, ty věci jsou někde úplně jinde.”
Radka Berková, maminka Tomáše: “Tomášek se narodil jako zdravý a během vývoje ze začátku to probíhalo dobře. Potom se začal oproti svým vrstevníkům zpomalovat, takže nastal kolotoč vyšetření, kde Tomáškovi zjistili, že má dětskou mozkovou obrnu. Začali jsme intenzivně rehabilitovat, takže se nám začal hodně posouvat vpřed.”

I přesto ale Tomášek není schopen se sám postavit na nohy a pro snadnější manipulaci s ním rodina potřebuje speciální stojan.

Radka Berková, maminka Tomáše: Chodíme cvičit do Arkády, kde je skvělý fyzioterapeutický tým, který nám doporučil stojánek, který pojišťovna nehradí celý. Takže jsem strašně ráda, že jsme byli vybráni Srdcem pro Porubu, aby Tomáškovi pomohli vybrat peníze na doplatek tohoto stojánku. Tomík už je opravdu velký, takže jsme vybrali větší typ, který opravdu mu už zůstane až do dospělosti.”
Martin Berka, tatínek Tomáše: “Tomášek tráví čas se mnou. Hrajeme si s balónem, na počítači hrajeme fotbal, mafia hru hrajeme někdy a jezdíme na kole a na skútru. To ho strašně baví, to má nejradši. Jezdíme po Porubě na kole, na myslivnu, různé trasy jako cyklostezky.”

Tomáškovi můžete přispívat na transparentní účet sbírky, který vidíte na obrazovce, nebo do pokladničky v informačním centru na Hlavní třídě. Peníze rodina použije nejen na stojan, ale také na potřebné rehabilitace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy