Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubské děti se o prázdninách nenudily. Radnice pro ně připravila příměstské tábory

Porubská radnice také letos uspořádala pro děti příměstské tábory. Během prázdnin proběhly celkem čtyři a ze strany dětí byl o ně velký zájem. Všechny byly plně obsazeny.

Porubské děti měly opět možnost účastnit se letních příměstských táborů. Jsou vždy týdenní a určeny jsou pro děti ve věku od 7 do 15 let.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Letní příměstské tábory pořádáme už řadu let. Setkávají se s velkým úspěchem, děti jsou nadšené, vrací se, vrací se opakovaně a zaplňují tím prázdninový volný čas smysluplným způsobem. Na příměstských táborech spolupracujeme s celou řadou organizací. Rád bych vyzdvihl zejména velmi dobrou spolupráci s Domem dětí a mládeže a s SVČ.”

Letos proběhly 4 tábory. Dva s výukou angličtiny s rodilým mluvčím a dva klasické.

Monika Soviarová, odbor školství, prevence, kriminality a bezpečnosti, MOb Poruba: “Zaměření táborů je velice všestranné. Snažíme se o to, aby si děti užily nejen sport, zábavu a pohyb, ale také díky exkurzím a různým výletům, aby se dozvěděli nějaké nové poznatky. Tábor je velice oblíbený a rychle obsazený. Máme děti, které nám chodí několik let po sobě a těší nás, že je tak velký zájem.”

Tento týden probíhá poslední tábor. Děti si během něj mimo jiné zasportovaly ve Family parku Skalka a navštívily depozitář tramvajových vozidel DPO v Ostravě-Martinově

Jiří Boháček, průvodce depozitářem: “Máme tady nejstarší exponáty. Až na jednu tramvaj jsou všechny vozy opraveny a schopny jízdy. Mají takzvaný průkaz způsobilosti drážního vozidla. Příležitostně ty historické tramvaje jezdí. Například na trati do Kyjovic, tedy z Vřesinské do Kyjovic.”

Nejstarším vozem depozitáře je vůz číslo 25, který je z roku 1919. Má tedy 103 let.

Jiří Boháček, průvodce depozitářem: “I tento vůz vedle mě je stejně starý, ale už byl během provozu upraven na technologické vozidlo pro údržbu trolejového vedení.”
Anketa: účastníci tábora: “Líbilo se mi tady hodně a zaujalo mě všechno. Nevěděla jsem, k čemu jsou třeba ty dva dráty plus a mínus a taky, že jsou ještě tak staré tramvaje.”
“Asi ty tramvaje a jak jsme jeli autobusem. Nevěděla jsem, že tady musely být rozdělené tramvaje bohatí a chudí. Ani jsem nevěděla na co byla tady ta budka.”
“Je to tady dobré. Třeba ty dřevěné tramvaje, které jsou z nějakých roků třeba 2018. Zajímá mě to, že je tady nějaký písek v nich a zaujalo mě, že tam byly nějaké kabely ve střeše.”

Nejen historické tramvaje, ale také nejnovější vozy dopravního podniku si bude moci prohlédnout každý, kdo v sobotu 3. září zavítá na Den ostravských dopraváků. Připraveny budou také jízdy historických tramvají.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail