Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Markéta Konvičková, kolotoče a jiné atrakce. Poruba patřila Pouti babího léta

Začátek září v Porubě tradičně patří Pouti babího léta. Ne jinak tomu bylo i letos. Louku u Francouzské ulice tak zaplnily pouťové atrakce, stánky s různým zbožím a dobrotami a víkendovou akci obohatil i kulturní program.

Stovky lidí si ani letos nenechaly ujít Pouť babího léta. Neodradila je ani předpověď počasí, která hlásila zataženo a deštivo.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Pouť babího léta odstartovala vystoupením Čiperků, kteří přitáhli velké množství malých diváků a mohli si s nimi i zatančit, zazpívat a naučit se i něco hezkého. Dalším programem, který začal v odpoledních hodinách byli Kubalovci, cimbálová muzika z Opavy, takže pobavili zase jinou skupinu lidí, ale nicméně měli jsme tady taneční páry, které si s nima při cimbálovce zatančili.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme moc rádi, že dorazilo velké množství lidí, protože předpověď nevypadala vůbec dobře. Mělo dneska celý den pršet, ale přesto jestli spadlo pár kapek, je to moc. Je to fajn, že to nakonec tak dopadlo. Všichni si pochvalují, že ta účast je velká.”
Anketa: návštěvníci poutě: “Každý rok chodíme, protože bydlíme blízko a nejčatěji asi děti asi tam tu lavici . Ale je to takové pěkné zpříjemnění.”
“Bydlíme tady kousek a chodíme pravidelně každý rok. Máme poutě moc rádi, hlavně děti. A co nejčastěji využíváte? My máme rádi ty řetízkové kolotoče. I když se teď něco stalo v Havířově, nevadí nám to.”
“Byl jsem na řetízkáči a moc se mi tam líbilo.”
“Líbí se mi tu. Chodíme tu vždycky, protože bydlíme tady kousek, s dětmi. To jsou vnoučata. Chlapec jde na kolotoč tady ten dětský.”
“Nejraději mám tam to mega star.”

Děti se mohly vyřádit nejen na kolotočích, ale také se svézt na ponících a nechyběl tady ani stánek zaměřený na jejich kreativitu. Nejen děti si pak mohly vyzkoušet i různé deskové hry.

Anketa: stánkaři: “Tady v našem stánku si mohou děti vyrobit sádrové odlitky a nebo si jen tak chvilku pomalovat fixy na papír. Mohou se tady seznámit s kreativními boxy s příběhy a s obrázkovými příběhy, které podporují čtení s porozuměním dále. Kreativní boxy s příběhem najdete třeba i na stránkách tonyalily.cz.”
“Tady to je herní zóna. Tady si mohou zahrát soudky, tady máme skládačku, tam jsou necky a můžou si tady vyzkoušet různé hry. Co mají tak nejraději? Já si myslím, že asi fotbálek.”
“My tady nabízíme ručně vyráběné korálky z minerálů, z českých korálků a dřevo nějaké tady taky máme, přívěsky.”

Pouť babího léta probíhá v rámci projektu Poruba přátelská rodině a finančne ji podpořilo MPSV. Hlavní hvězdou kulturního programu byla Markéta Konvičková. Její koncert si všichni skvěle užili.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy