Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Pěšky do školy sklízí úspěchy. Zapojují se do něj školy z celé země

Také letos se děti vydaly do škol pohromadě ve skupinách a hlavně pěšky nebo na kolech či koloběžkách. Uskutečnil se totiž další ročník projektu Pěšky do školy.

Cesta do školy by měla být pro děti příležitostí pro setkání s kamarády, spolužáky, možností popovídat si, ale také udělat něco málo pro své zdraví. Chůze je totiž pro tělo velmi zdravý a přirozený pohyb. Základní škola Ivana Sekaniny je jednou ze škol, které se projektu Pěšky do školy účastní už mnoho let.

Miroslava Bukovská, ředitelka ZŠ Ivana Sekaniny: "Tu akci děláme už šestým rokem. Většinou je to taková velká, jako dnes, ale některý rok děláme menší zaměřené na menší děti, jak se mají chovat u silnice."
anketa, žáci ZŠ Ivana Sekaniny: "Já chodím pěšky každý den a ráda."
"Taky chodím každý den."

Zapojit se mohou i rodiče. Čím méně aut přijede s dětmi před školu, tím tam pro školáky bude bezpečněji. Rodiče by hlavně s menšími dětmi měli trasu nejprve projít a upozornit je na úskalí a nebezpečí, například přechody přes silnici. Ostrava je v rámci celé České republiky rekordní.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Do projektu Pěšky do školy se letos zapojilo 21 škol, 195 tříd. Ostrava má opravdu největší zastoupení v celonárodním projektu."

Akce je každoročně součástí Evropského týdne mobility a vrcholí Mezinárodním dnem bez aut. Loni se do akce zapojilo téměř 100 škol z celé země.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail

Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail