Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí Družby prošlo celkovou revitalizací a stalo se jedním z nejhezčích míst Poruby

Náměstí Družby se proměnilo v nový reprezentativní prostor Poruby. Vznikl celkovou revitalizací prostoru před nákupním centrem Bohemia a protějšího parku, která začala před dvěma lety.

Popraskané chodníky, vydrolené asfaltové plochy a prošlapaný trávník, který už dlouhou dobu neplnil svou funkci. Tak ještě loni vypadal prostor před obchodním centrem Bohemia. Dnes díky celkové revitalizaci patří spolu s protějším parkem k nejhezčím místům v Porubě.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Náměstí Družby je typickým příkladem, jak by se postupně po etapách měla opravovat veřejná prostranství. První etapa byla revitalizace parku, která proběhla především v loňském roce. Letos proběhla rekonstrukce náměstí. My jsme opravili ještě i přilehlé chodníky k tomu území.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Celková koncepce vychází ze zpracované architektonické studie z roku 2017/2018, která celý ten prostor pojímá jako kontrast právě zeleného protějšího parku a kamenného náměstí. Před OC Bohemia tak vznikl nový veřejný prostor, který tvoří dvě výškové úrovně. Horní betonové plato je pobytové, na které navazuje zpevněná plocha pro pěší, která tvoří druhou výškovou úroveň.”

Výrazným prvkem náměstí jsou městské hodiny, které ladí s vrchním pobytovým platem. Jsou totiž vyrobeny ze stejného materiálu.

Zcela novým prvkem, který v Porubě dosud nenajdete je vodotrysk s šesti výtrysky umístěnými liniově za sebou.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Dále jsou tady vysazeny 3 nové stromy, jasany. Takovým prvkem, který ozvláštňuje tento prostor je i osvětlení schodových stupňů, tří nově vysazených stromů a osvětlená je i fontána. Je tady umístěn i nový mobiliář, odpadkové koše, lavičky.”
Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Je to moc krásné. Vypadá to hezky.”
“Jo, líbí se mi, je to hezké. Ty hodiny, ty jsou hezké a ten vodotrysk. Děti si s tím hrají a tak.”
“Vypadá to krásně. To tady bylo takové rozkopané a ty trávníky pošlapané, tak teď to vypadá výborně.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Máme ještě v plánu doplnit především to náměstí o další zeleň, takže lidé se nemusí bát, že to bude úplně betonová plocha. Někteří jsou z toho malinko rozčarovaní, nicméně až na jaře se ozelení stromy, vyrostou tady záhony, které tady jsou tak to bude vypadat úplně jinak.”

Radnice také počítá s tím, že tady bude organizovat trhy a celý prostor je vhodný i pro komunitní a společenské akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy