Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Více parkovacích míst, první veřejný gril, nové chodníky. Poruba má další kompletně upravený vnitroblok

V Porubě skončila rekonstrukce vnitrobloku mezi Hlavní třídou, náměstím Jana Nerudy a ulicí 17. listopadu. Ta začala letos na jaře a probíhala ve dvou etapách.

Nové zpevněné plochy, zrevitalizovná zeleň a mnohem více parkovacích míst než dosud. Tím vším se teď pyšní dvůr mezi Hlavní třídou a náměstím Jana Nerudy v Porubě.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Byly opraveny jak chodníky pro pěší tak vozovka pro automobilisty. Kultivací prošla i kontejnerová stání, celý prostor získal nové veřejné osvětlení a doplněny byly také nové výsadby. Celkem bylo vysazeno téměř 30 nových stromů jak klasické druhy, tak několik kultivarů ovocných stromů, které jednak na jaře hezky pokvetou, jednak budou dávat nějaké plody.”

Nechybí ani exotické rostliny jako liliovník tulipánokvětý. Ve vnitrobloku je také nový mobiliář a několik vyvýšených posezení se záhony, kde si lidé mohou na jaře zasadit, co budou chtít..

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Nově tady například máme gril. Jeden z prvních v Porubě, kdy často se opakuje v různých anketách, v různých veřejných projednáváních, že by lidé ocenili gril na různých prostranstvích, takže uvidíme jak se tady s tím lidé sžijí, jak to bude fungovat.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Těmi stavebními úpravami, které byly ve vnitrobloku provedeny, došlo celkem k výraznému nárůstu počtu legálních parkovacích míst. Aktuálně v celém rekonstruovaném vnitrobloku je k dispozici více než 110 nových parkovacích míst.”

Celý vnitroblok slouží jako klidová zóna, proto tady nejsou téměř žádné hrací prvky pro děti. Těch je ale dostatek v jeho okolí.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tady v docházkové vzdálenosti opravdu 100, 150 metrů je několik dětských hřišť vedle sebe pro různě staré děti, takže tím pádem už nebyla v plánu tady umísťovat další a další dětské prvky, protože skutečně pokud je to v docházkové vzdálenosti a ta nabídka je relativně pestrá, tak to není nutné.”

Už v příštím roce projde revitalizací menší přilehlá část k tomuto vnitrobloku. Lidé se tak mohou těšit na nové komunikace, zeleň i mobiliář.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy