Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba po roce tradičně patřila Pouti babího léta. Bavila především děti

Druhý zářijový víkend v Porubě patřil Pouti babího léta. Jako vždy probíhala na louce u Francouzské ulice, kde byl připraven nejen pestrý program, ale i spousta pouťových atrakcí.

Stovky lidí se bavily na tradiční Pouti babího léta na louce u Francouzské ulice. Radost každým rokem dělá především dětem.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Na druhý zářijový víkend jsme si připravili tradičně Pouť babího léta, na které vystoupí například Dance studio Like se svým workshopem a tanečními ukázkami. Dále mohou děti shlédnout Mimoni show a jak jistě víte, máme tady za klauna Nešiku, takže pobaví děti v tomto programu a vystoupí také kapela Saca. Hlavní hvězdou programu je Robim Mood s kapelou.”
klaun Nešika: “Já jsem tady byl se svým programem, který nese název Trampoty klauna Nešiky a je to o tom, jaká úskalí sebou nese klaunský život. Já to opravdu dělám pro ty děti, protože vidět ten dětský úsměv, to je fakt jako největší odměna pro klauna.”

Na pouti nechyběly ani prodejní stánky s různými rukodělnými výrobky a dobrotami. Připraveny byly i jízdy na koních, nebo dřevěná dílna, kolotoče a jiné pouťové atrakce.

anketa: stánkaři a návštěvníci poutě: “Na poutích jsou turecké medy, jsou různé druhy, s mandlemi, arašídy. Srdíčka, spousta druhů, spousta nápisů, to je vlastně taková klasika. Potom košické medy, kokosy, marcipány.”
“Líbí se mi tu dobře, nejlepší je asi to ruské kolo. Chtěl bych se podívat na autodromy.”
“Mě se líbilo to ruské kolo.”
“Bylo to super a docela jsem se bála, docela to lomcovalo, ale bylo to dobré, asi půjdeme na řetízkáč ještě, co nás vyveze nahoru.”
“Bylo to tam skvělé, bavilo mě to a mám dáreček. Ten dáreček mi dal klaun.”
“Tady jsem jenom byl, bylo to super a líbilo se mi to.”

Pouť babího léta proběhla v rámci projektu Poruba přátelská rodině a finančně byla podpořena z Národního dotačního programu Obec přátelská rodině a seniorům.

Nahlásit chybu
AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

Generální ředitelství cel, Ostrava
Ostrava
od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail