Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lipová alej v Komenského sadech bojuje o titul Alej roku

  • Ostrava,

Lidé napříč celou republikou mohou hlasovat v anketě Alej roku 2017. O přízeň veřejnosti se letos uchází 62 alejí ze všech krajů naší země. Své zastoupení má i náš kraj a o titul v něm bojuje lipová alej v Komenského sadech v Ostravě.

Už sedmým rokem pořádá na podzim spolek Arnika anketu Alej roku a právě teď nastal ten správný čas vybrat z 62 kandidátů to nejkrásnější stromořadí. Své zastoupení má v anketě všech 13 krajů naší země. Nejvíce nominací má Jihočeský a Karlovarský kraj a Vysočina. V našem kraji bojuje o titul v anketě Alej roku lipová alej v Komenského sadech v Ostravě.

“K té letošní nominované aleji se váže zajímavý příběh. Arnika a místní spolky v letech 2007 a 2009 bojovaly o záchranu této aleje. Ona měla být vykácena. A to, že se záchrana povedla, vyústilo i v letošní nominaci této aleje,” sdělila vedoucí kampaně Zachraňme stromy Marcela Klemensová z Arniky.

Která z 62 alejí se stane výtězkou záleží jen na hlasech, které mohou lidé posílat až do 4. prosince.

“V současné době začala tzv. hlasovací fáze a lidé mohou pro nominované aleje hlasovat velice jednoduše prostřednictvím našeho formuláře na www.alejroku.cz. Vyplní potřebné údaje a hotovo,” dodala Klemensová.

Výtěznou Alej roku 2017 v rámci celorepublikové soutěže vyhlásí Arnika začátkem ledna příštího roku a spolu s ní dále aleje v jednotlivých regionech a nakonec odborná porota vybere nejkrásnější fotografii.
TEMPLFEST: Beseda s Pavlem Hoškem

22.09. 16:00
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

22.09. 18:00
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

22.09. 19:30
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

Čistící stroje s.r.o. - KÄRCHER STORE Retail Park Ostrava Poruba
Ostrava
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků