Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Outlet na Hlučínské bude možné napojit na dálnici

  • Ostrava,

Překvapivé závěr mělo jednání, které vyvolalo vedení krajského úřadu kvůli stavby outletového centra v Ostravě-Přívoze. Důvodem jsou hrozící dopravní zácpy. Obchodní centrum bude moci být napojeno na dálnici, ačkoliv to původně nebylo možné.

Outlet Arena Morava se staví v Ostravě Přívoze mezi Odrou, dálnicí a Hlučínskou ulicí. Původně se ale nepodařilo investorovi dohodnout sjezd z kruhového objezdu u dálnice a tak měla být jediná příjezdová cesta z Hlučínské. To budilo obavy obyvatel okolních obcí z dopravních komplikací. Do jednání s ŘSD se vložilo vedení kraje a dohoda je na světě.

Jakub Unucka(ODS), náměstek hejtmana MS kraje: “Ukázalo se, že ten největší kruháč v kraji už není dálnice, ale silnice první třídy. Ze silnice první třídy lze legálně udělat sjezd na místní komunikaci. Takže se ukázalo, že ta cesta je možná.”

Investor prý chce stavbu silnice zaplatit. V nejbližší době ho tak ještě čeká jednání se zástupci Ostravy, aby potom silnici město převzalo do své správy. Outlet by měl po svém dokončení nabízet zlevněné zboží. K dispozici bude 800 parkovacích míst.

Jaromír Krišica, mluvčí investora TK Development: “Pro zákazníky se připravuje 70 obchodů s produkty světoznámých značek za zvýhodněné ceny, podobně jako v Praze nebo Vídni.”

Outletové centrum by mělo být hotovo ještě letos. Bohužel je už nyní jasné, že druhá silnice hotova nebude. Podle odhadů odborníků by měla být dokončena asi půl roku po otevření outletu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy