Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hostila novou kryptokonferenci ChainCamp

  • Ostrava,

Virtuální měna Bitcoin získává stále větší pozornost. Co je to Bitcoin, jak se používá, jakou má budoucnost, ale i spoustu ekonomických informací se mohli dozvědět návštěvníci konference ChainCamp, pořádané v aule VŠB.

Čistě náhodou vznikla v hlavě Martina Kuchaře myšlenka Chaincampu, tedy místa, kde by se potkali lidé, kteří blockchainovým technologiím rozumí s těmi, kteří by se je rádi naučili používat.

Martin Kuchař, organizátor ChainCampu: „Mým cílem bylo jim to místo poskytnout. Vytvořili jsme konferenci, na které jsou experti nejenom z Česka ale také ze Slovenska, laická veřejnost, jak poučenější, tak méně."

Návštěvníci workshopu si například mohli zakoupit Bitcoin nebo jej dostat do svojí peněženky. U stánku Paralelní Polis si pak mohli vyzkoušet, jak jednoduché a rychlé je, si za kryptoměny koupit například kafe nebo panini.

Mário Havel, Paralelní Polis: „Je to velmi jednoduché. Tato zázračna krabička, bleskomat, vám z vašich štátných inflačních peniez zrobí krásný deflační Bitcoin. Tady dáte mince nebo bankvku, zjaví sa qr kód a okamžitě vám prídů. Vezme to půl minuty, kúpit si kávu za Bitcoin.“
Radim Kozub, Blockchain Legal: „Jsem úplně otřesený v dobrém slova smyslu. Kafe za Bitcoin jsem ještě v Ostravě neměl.“

Na konferenci vystoupila řada předních ekonomů, kteří vysvětlili problémy dnešní ekonomiky, především kvantitativního uvolňování a proč právě Bitcoin je alternativou k dnešnímu finančnímu uspořádání.

Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen: „Teď jsme vymysleli něco, co je omezené jak zlato, akorát je to digitální, je atraktivnější tím, že je na počítačích a může se to víc líbit mladším lidem. Bitcoin je zatím strašně malý, tržní kapitalizací asi poloviční než Tesla. Ve srovnání s českou korunou asi jako její hotovost v oběhu. Proto říkáme, že to zatím nejsou ještě peníze... říkáme, že to jsou peníze budoucnosti. Má to všechny dobré vlastnosti k tomu, aby se tak stalo."

Proč je Bitcoin zlatem mileniálů a proč dává investice do Bitcoinu smysl, vysvětlil na zaplněné přednášce Jakub Vejmola alias Kicom z youtubového kryptokanálu.

Jakub Vejmola, tvůrce Bitcoinovýho kanálu a YouTuber: „Já si myslím, že nejdůležitější je, si prostě ten Bitcoin vyzkoušet, udělat si tu transakci a myslím, že když to ti lidi ukážou dalším lidem, může se jim to zalíbit. A to je pak už jednoduchá adopce pro další lidi."
Nahlásit chybu
Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail