Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na ostravském Landeku ožila 115 let stará ředitelská vila

  • Ostrava,

V ostravském Landek Parku, který je mimo jiné prehistorickým nalezištěm s na povrch vystupujícím černým uhlím, po 115 letech ožila tzv. ředitelská vila. Byla postavena v roce 1906 a sloužila šéfům někdejších dolů, které byly až do poválečných reforem součástí Vítkovických železáren, později pak OKD.

Vila stojí nedaleko původního Dolu Anselm, nejstarší štolové šachty na Ostravsku, a hornického muzea.

Kateřina Hladká, ředitelka Hotelu VP1 z Cylinders Holding: "Teď prošla celkovou rekonstrukcí za více než deset milionů korun a bude sloužit veřejnosti jako apartmánové rekreační ubytování."

V objektu vzniklo 11 dvou až čtyřlůžkových apartmánů o velikosti od 34 do 55,7 m2. K pronájmu budou po dovybavení během července, a to pro ubytování navazující na celý areál Landek Parku se sídlištěm z doby mamutů, rybí expozicí a restaurací, sportovišti, cyklostezkou, pěší trasou k soutoku řek Odry a Ostravice, hornickým muzeem a pestrým gastro zázemím. Celý areál navíc spolupracuje s populárními Dolními Vítkovicemi, které jsou dostupné jak autem nebo MHD, tak také na kole po atraktivní cyklostezce.

Eva Kijonková, mediální zastoupení Cylinders Holding: "Rekonstrukci cenné vily navrhl architekt Milan Šraml. Práce koordinovaly a řídily Vítkovice a.s., kterým historicky patřila. Investorem byl již zmíněný Cylinders Holding, jehož službová část bude ubytovací kapacitu provozovat. (Stejně jako Hotel VP1 v Dolních Vítkovicích.)"
Jan Světlík, generální ředitel Cylinders Holding: "Milanu Šramlovi se podařilo navrhnout velmi citlivou rekonstrukci. Zachovány zůstaly téměř všechny podlahy, schodiště, kachličky, přiznané trámoví a řada původních artefaktů. Jednou z věcí, která ubytované určitě zaujme, je veliký trezor, ve kterém se shromažďovaly peníze na výplaty horníků."

Landek Park je hojně navštěvovaným cílem rodin s dětmi, cyklistů a turistů. Kombinuje historii s přírodními krásami. V areálu jezdí důlní vláček, jsou zde tenisové kurty, hřiště i tělocvična. Díky příznivé poloze nedaleko centra Ostravy je Landek Park v letech bez koronaviru také oblíbenou destinací návštěvníků známého hudebního festivalu Colours of Ostrava. Kromě toho hostí i vlastní kulturní akce."

Cylinders Holding, který investoval do obnovy 115leté vily na Landeku, je největším celosvětově působícím výrobcem bezešvých ocelových lahví a nádob, smart kontejnerů na přepravu plynů a virtuálních plynovodů se sídlem v Evropě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy