Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Masarykově náměstí v Ostravě už zase stojí živý vánoční strom

  • Ostrava,

Po necelých dvou dnech od pokácení vánočního stromu se po Masarykově náměstí v Ostravě rozhlíží jeho zatím nenazdobený náhradník. Desetimetrový smrk ztepilý dostal svou příležitost poté, co musel být původní strom z důvodu dvoumetrové praskliny ve svém kmeni z bezpečnostních důvodů bezodkladně skácen. K novému rozsvícení dojde po nazdobení zřejmě v pondělí 13. prosince.

Smrk ztepilý dodaly pro Ostravské Vánoce opět Ostravské městské lesy a zeleň.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Málokdo z veřejnosti si uvědomí, že je potřeba při produkci takové akce myslet i na plán B ohledně stromu. My jsme na to byli naštěstí připraveni a v záloze jsme už při výběru měli právě tento náhradní strom, který rostl hned vedle smrku původního."

Strom byl na stejné místo na Masarykově náměstí usazen v dnešních dopoledních hodinách a nyní bude čekat na vánoční výzdobu.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Dodavatelskou firmu jsme kontaktovali neprodleně po zjištění, že bude potřeba strom znovu nazdobit, nicméně z kapacitních důvodů budou moct odborní pracovníci instalovat osvětlení až po tomto víkendu."

Vánoční strom se tak na Masarykově náměstí znovu rozzáří zřejmě v pondělí 13. prosince.

Jan Šumbera, jednatel výstaviště Černá louka: "Instalaci osvětlení totiž může v krajním případě zkomplikovat ještě nepříznivé počasí."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy