Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské sportovní hry motivují děti k pohybu. Letos jsou bohužel pouze distanční

  • Ostrava,

Téměř 5 tisíc žáků základních škol se letos zapojilo do Ostravských sportovních her. Kvůli epidemické situaci zatím pouze distančně soutěží jednotlivé školy odděleně. Pomáhají jim sociální sítě a motivaci mohou čerpat u ambasadorů, kterými jsou úspěšní sportovci z Ostravy.

Ostravské sportovní hry by za normálních okolností sloužily k poměřování sportovních výkonů žáků mezi jednotlivými školami po celém městě. Bohužel covid z nich udělal distanční záležitost a tak se děti utkávají jen na dálku v předem určených disciplínách.  

Renata Adamíková: předsedkyně Okresní rady Asociace školních sportovních klubů: "Školy plní měsíční výzvy a hodnotí se kolik procent žáků školy tu výzvu splnilo. První výzva byl běh a celkem ji splnilo asi 5 tisíc žáků. Teď probíhá šplh a v lednu bude probíhat švihadlo."

Výzvy plní žáci v hodinách tělocviku. Cílem je, aby daný úkol zvládlo co nejvíce žáků dané školy. Děti motivují ambasadoři prostřednictvím videí na sociálních sítích. 

Roman Procházka, reprezentant ČR v plavání, Klub plaveckých sportů Ostrava: "Dělá mi velkou radost takhle někoho motivovat a podporovat. Ještě větší radost mi dělá, když mi to někdo vrací zpátky dobrými výkony." 
Tereza Švábíková, reprezentantka ČR v badmintonu, B.O.Chance Ostrava: "Pro mě je to velice důležité, protože Ostrava je město sportu a já jsem hodně velká patriotka. Všude strašně ráda propaguji Ostravu." 

Všichni doufají, že se ve druhém pololetí školního roku zlepší epidemiologická situace natolik, že budou moci proběhnout obvodní a okresní kola soutěže Ostravské sportovní hry. 

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail